hipertestosteronemie, progesteron sub limita in z 21=SOPC?

24-02-2008
Raluka.miss
Nu este medic/terapeut
Raluka.miss
Testosteron peste limita maxima admisa si progesteron in ziua 21 sub limita minima inseamna SOPC?
Multumesc!
3 comentarii
0
26-02-2008, ora 00:00
Mirela Ciobanu
Nu este medic/terapeut
Mirela Ciobanu
Draga Raluka, eu cred ca ceea ce spui tu este clar SOPC.Dar sfatul meu este urmatorul:ar trebui sa mergi la mai multi medici si sa vezi si alte opinii.Iti spun asta pentru ca eu am fost diagnosticata cu ovare micropolichistice anul trecut iar acum dupa vizita la inca 3 ginecologi toti au spus ca ovarele sunt de dimensiuni normale cu aspect normal.Asta inseamna ca acele microchisturi au disparut.Parerea mea mergi si la alti medici si vezi ce iti spun.Eu ti-am mai trimis un raspuns referitor la ovarele polichistice dar mai de mult.multa sanatate.
0
26-02-2008, ora 00:00
Raluka.miss
Nu este medic/terapeut
Raluka.miss
Iti multumesc mult pentriu toate raspunsurile tale!
Am fost de 2 ori la ecografie, de ambele dati s-au vazut chisturi.
0
26-02-2008, ora 00:00
Mirela Ciobanu
Nu este medic/terapeut
Mirela Ciobanu
Pentru putin, daca vrei as putea sa-ti recomand pe cineva un medic tare bun, dar nu stiu daca tu iti doresti un copil, sau vrei sa tratezi altceva referitor la ovarele polichistice adica hirsutismul, obezitatea.Daca vrei un bebe ti-l recomand cu caldura pe Doctorul Horia Cioflan daca vrei sa tratezi altceva in functie de ce ai tu un medic endocrinolog f. bun este doctor Corina Neamtu de la Parhon.Succes!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.