hipertrofiere amigdale palatine si linguala cu prelungirea pediculata a amigdalei linguale

15-09-2009
mitas_sava
Nu este medic/terapeut
mitas_sava
d-le dr sunt diagnosticat cu hipertrofiere amigdale palatine si linguala cu prelungirea pediculata a amigdalei linguale dreapta si sindrom disfagic in urma unei fibroscopiii si mi s-a spus ca nu este necesara interventia chirurgicala.mentionez ca am terminat un tratament homeopat pe care l-am urmat 2 luni, ce ma sfatuiti in continuare?multumesc anticipat!
5 comentarii
0
15-09-2009, ora 11:54
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
faceti cateva poze cu amigdalele si trimitetile pe mail
0
11-01-2010, ora 10:36
bibo
Nu este medic/terapeut
bibo
Baietelul meu de 4 ani are nasucul infundat noaptea iar dimineata secretiile sunt galbene si vascoase(peste zi acestea devin lichide si incolore) tuseste uscat dar nu face febra.
Precizez ca si acum 2 luni a avut aceeasi problema si dupa cateva zile tusea a devenit productiva si nu i-a trecut o luna de zile iar la exudat nu i-a iesit nimic.De aceea am rugamintea sa ma ajutati cu un sfat daca sa ii dau antibiotic sau sa ii fac aerosoli. Va rog mult sa precizati si cantitatile pt aerosoli.Va multumesc!
0
11-01-2010, ora 12:43
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
antibiotic NUU!
aerosoli DA.
spalaturi nazale cu ceai de musetel seara inainte de culcare.
colargol de 1 % cate 2 pic la 8 ore 10 zzile,
0
11-01-2010, ora 12:48
bibo
Nu este medic/terapeut
bibo
Ati spus aerosoli dar cu ce? Si ce cantitate?
0
11-01-2010, ora 14:04
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cu ACC 1 fiola+ 2-3 pic de ser Efedrinat restul ser fiziolo9gic sa u ceai de musetel cald.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.