hipospermie sau azoosermie

10-03-2009
nec_simi
Nu este medic/terapeut
nec_simi
In urma primei spermograme facuta de sotul meu a rezultat ca sufera de azoospermie.M-am prezentat cu rezultatul la doctorul meu ginecolog si acesta m-a trimis la spitalul Militar la un endocrinolog.Intre timp am repetat spermograma si am facut analizele date de endocrinolog, analize la sange. In urma celei de-a doua spermograma sotul meu suferea de hipospermie. Doctorul endocrinolog pe baza rezultatului analizelor facute la recomandarea lui ne-a spus ca sotul are spermatozoizi foarte buni doar ca are canalele infundate si nu pot iesii la suprafata si ca nu exista nici-un remediu pentru asta si ca putem avea copii doar prin fertilizare in vitro.
Intrebarea mea ar fi daca chiar nu exista nici-o sansa sa se desfune canalele? Nu este nevoie si de o biopsie sa fim siguri ca spermatozoizii din testicule sunt sanatosi? Ne dorim enorm de mult copii si nu putem accepta ca nu se poate face nimic, ca nu exista nici macar un remediu.Momentan ii dau Branca ursului la recomandare unui medic naturist.
Am mare nevoie de un sfat si de ajutor.
Cu multa stima si respect Simona din Bucuresti.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.