Histerectomie totala

29-10-2017
NECHITEI
Nu este medic/terapeut
NECHITEI
Buna ziua, am facut histerectomie totala in urma unui Hpv L1 pozitiv 16 si unui fibrom uterin, am primit tratament Metronidazol, dar sotu nu vrea sa il ia.Daca vom avea contact sexual e posibil sa ma imbolnavesc iar ?
5 comentarii
0
29-10-2017, ora 11:24
roxaana
Nu este medic/terapeut
roxaana
buna ziua, tuturor !poate sa-mi spuna cineva, care este onorariul medicului, pentru. o histerectomie si eventual cheltuiala totala cu acest gen de operatie ?? Multumesc
0
29-10-2017, ora 12:49
NECHITEI
Nu este medic/terapeut
NECHITEI
Buna ziua eu am preferat la parascop, costurile sunt mari dar am zis ca se merita ptr sanatatea mea, am 2 copii de crescut, m -a ajuns fff mult d ar cum facem eforturi financiare ptr toate prostile, masini etc cred ca se merita si ptr noi ca oameni. Am facut intr-o clinica privata, am incercat prima data la stat dar comportamentu doctorului chirurg a lasat de dorit ca si om. Ma costat cu totu 140 de milioane.Se merita toti bani sincer !
0
30-10-2017, ora 11:10
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Daca va temeti de infectia cu HPV nu se trateaza cu metronidazol (acesta este un antibiotic pentru infectii posibile postoperator sau infectii cu bacterii anaerobe).
0
03-11-2017, ora 14:23
NECHITEI
Nu este medic/terapeut
NECHITEI
Multumesc !
0
13-02-2018, ora 01:26
NECHITEI
Nu este medic/terapeut
NECHITEI
Buna seara după 3 luni de la operație au apărut multi noduli în zona înghinala si la sani ! Durerea de sani o am continua de 2 luni ! Este normal ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Histerectomia totală cu anexectomie bilaterală poate crește riscul de deces la femeile tinere
  • Histerectomia ar putea fi un factor de risc pentru boala Alzheimer
  •