hodgkin

21-02-2008
anonima_a
Nu este medic/terapeut
anonima_a
vreau sa aflu raspunsul aici...am o prietena bolnava...si as vrea sa stiu mai multe de bola hodgkin de tipul 2.sa stiu dak se poate scapa...cum se manifesta...care ar trebui sa fie reactiile organismului dupa tratamentul de citostatice...vreau sa stiu cat mai multe...va rog mult ajutati-ma
2 comentarii
0
20-03-2008, ora 00:00
ama1626
Nu este medic/terapeut
ama1626
aceasta boala se trateaza exista tratamente f bune. simtome nu prea are acesta boala doar in stadii mai avansate singurele simntome sunt inflamatia ganglionilor. in urma tratamentului cu citostatice la unele persoane se manifesta cu varsaturi, stari febrile, transpiratii.trebuie sa urmeze cu strictete tratamentul prescris de doctor si totul vafi bine.si mie mi sa descoperit aceasta boala la 16 ani acuma am 26 si de 10 ani sunt in remisie complecta.ii doresc multa sanatate prietenei tale.
0
25-03-2008, ora 00:00
bxnmel
Nu este medic/terapeut
bxnmel
si eu am avut aceasta boala la 22 de ani sunt in remisie de 2 ani aproape dar vindecarea e durerosa iti trebuie multa rabdare putere si un psihic tare.citostaticele sunt durerose dar trec iti doresc multa sanatate la prietena ta si daca mai ai intrebari -
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: