homeopate impreuna cu vaccinul la 4 ani?

04-04-2013
Anna75
Nu este medic/terapeut
Anna75
buna ziua.
Baietelul de 4 ani o sa inceapa o cura cu extracte de muguri de coacaz negru, brad si maces, si pana atunci are 10 zile ca calcarea carbonica.
Am inteles de la cineva ca daca se iau astfel de extracte/ homeopate, nu se mai poate face vaccinul (trebuie sa facem luna aceasta vaccinul de 4 ani), pt ca aceasta combinatie de homeopate / vaccin, poate sa dea boli autoimune. Stiti ceva despre asta??
Va multumesc.
3 comentarii
0
04-04-2013, ora 21:29
karina28
Nu este medic/terapeut
karina28
buna seara...am facut testul papanicolaou si mi-a iesit la diagnostic col lezionat. examen citologic:2 fronturi conventionale..microscopic: metoda coloratia papanicolaou...celule epiteliale scumoase superficiale si intermediare etalate in placarde si izolat. celule epiteliale glandulare endocervicale coezive in aranjamente ordonate tip, , fagure de miere". granulocite neutrofile morfologig normale. histiocite putine. hematii putine. lactobacili putini. haemophilus(gardnerella)vaginalis prezent(a).coci banali. concluzie:cii/-proces inflamator specific cu haemophilus vaginalis. n.l: fara aspecte dis_/neoplazice. eu am scris tot ceea ce este scris pe foaie deoarece nu am inteles nimic din ceea ce este scris. in urma rezultatelor am primit o reteta si atat. va rog din suflet, explicatimi in termeni mai concreti deoarece nu am inteles nimc. vreau doar sa stiu sunt bune rezultatele. cu multa stima si respect. va multumesc
0
04-04-2013, ora 22:17
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Pentru Anna 75 :
Buna seara!
Nu este corecta aceasta informatie, dar mai bine incepeti administrarea extractelor si remediului homeopat dupa vaccinare.De altfel, efectele secundare ale vaccinarii pot fi reduse prin administrarea postvaccin, de Thuya 15 CH, 1 doza. Numai bine
0
05-04-2013, ora 22:23
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Pentru karina 28: Concluzia este ca ai o infectie genitala cu Gardnerella. Trebuie sa primeste tratament antibiotic si antiinflamator general si local si apoi repeti frotiul vaginal, culturile din secretia cervicala si colposcopia ( sa vedem daca s-a vindecat leziunea de col). Nu ai cancer ( fara aspecte neoplazice). Ar fi bine sa faci si dozari serologice, culturi pentru Chlamydia, Mycoplasma, Ureaplasma.Numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinul antipneumococic
  • Vaccinul antiHPV
  • Vaccinarea și autismul
  • Evaluarea nou-născutului
  • Evaluarea sugarului de două luni
  • Evaluarea sugarului de patru luni
  • Evaluarea sugarului de șase luni
  • Evaluarea copilului de 4 ani
  • Serviciile de homeopatie - decontate de stat?
  •