homeopatia ajuta

22-10-2009
papuss
Nu este medic/terapeut
papuss
Acum aproximativ 3 luni, am inceput sa postez disperata pe toate forumurile medicale ce se gasesc pe google in speranta depistarii si tratarii problemei cu care ma confruntam, dupa 6 luni in care am luat la rand toate cabinetele medicale recomandate, si dupa tratamente nereusite am apelat ca ultima instanta la homeopatie. Problema mea : miros corporal urat.
Aparent o problema minora, dar dpdv social produce "dezastre". De aici pana la izolare fata de societate e doar un pas, mai departe au urmat depresii, anxietati, atacuri de panica si tot tacamul. In situatia aceea e foarte greu sa-ti vezi de scoala/ de job, sanatatea mentala se altereaza, rezultand esecuri pe toate planurile.
Dupa ce mai multe tratamente nu au avut niciun efect asupra mea doctorii mi-au spus ca le pare rau dar nu ma mai pot ajuta cu nimic.
Acolo unde medicina a dat gres, homeopatia m-a ajutat. La mai putin de o luna dupa inceperea unui tratament homeopat a inceput sa se vada imbunatatirea sanatatii fizice si psihice.
Sceptica am fost intotdeauna cu privire la homeopatie, o vedeam ca pe o forma de sarlatanie, si SURPRIZA, din disperare si cu foarte putina nadejde apeland la "medicina neconventionala" m-am vindecat. Nu va asteptati la efecte imediate ca la tratamentele medicametoase, dar acestea au 0 efecte secundare si dau roade.
A fost prima data cand am apelat la acest gen de remedii si totul a fost spre binele meu.

Va recomand din suflet homeopatia, nu ca o alternativa in vederea tratarii suferintelor ci ca prima optiune!
4 comentarii
0
22-10-2009, ora 22:57
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Este foarte bine ca v-ati rezolvat problema care o credeati imposibil de rezolvat.
Ma bucur si pt scarface, pt. ca insistentele lui cu homeopatia nu au fost in van si chiar apar din ce in ce mai multe persoane tratate cu medicina homeopata.
Sanatate!
0
23-11-2009, ora 18:01
alina_aurica
Nu este medic/terapeut
alina_aurica
ck.sunt o persoana disperata in ceea ce te priveste si pe tine eu spre deosebire de tine eu ma confrunt cu asa zisa boala de 4ani si la fel ca si tine am batut disperata pe la toti medicii dermatologi ginecologi dar din nefericire nimei nu m-a putut ajuta in prezent am ajuns sa merg la psihiatrie ca sa-mi pot mentie psihicul pe linia de plutire tot echilibrul care l-am avut acum il am datorita acelormedicamente pe care le inghit zilnic nu pot sa-mi explic de ce miros atit de urit atita timp cit i-mi fac dus de cite 2ori pe zi am si eu omare rugaminte la tine spune-mi si mie la ce doctor homeopat ai fost si daca crezi cu adevarat ca ne poate ajuta cu ceva sincera sa fiu eu mi-am pierdut incredere in toti medicii dar am foarte mare incredere in tine pentru ca vad aceleeasi reactii si la tine aceleasi pe care le-am avut si eu atunci cind boala adebutat astept cu nerabdare vesti de la tine si doamne ajuta ca homeopatia sa ne poata ajuta cu ceva
0
23-11-2009, ora 19:30
papuss
Nu este medic/terapeut
papuss
Am citit ce ai postat pana acum, dar nu se aseamana simptomele pe care le acuzi cu cele resimtite de mine. Ti-am dat un mesaj privat, intra in dreapta sus la" modificati profilul dvs" si-l vei gasi! multa sanatate
0
11-08-2011, ora 14:01
deny silvy
Nu este medic/terapeut
deny silvy
buna.la fel ca si dumneavoastra, marea mea problema este cea a mirosului corporal.ma spal, iar dupa 5 min incep sa eman un miros, mai ales de la axile, si inafara de aceasta si corpul meu transpira foarte tare, in special in zona subratului.nu mai rezist.la fel ca si tine, CK, am cautat pe net tot felul de remedii, produse(ma refer la antiperspirante deodorante de calitate, tratamente diverse naturiste cum ar fi otetul, lamaia, bicarbonatul.si multe altele ca sa ma ajute)insa ce am folosit nu m-a scapat de aceasta problema, iar alte produse am refuzat sa mi le achizitionez, cum ar fi MAXIM, etc...deoarece am inteles k ar fi destul de periculoase.mi-am facut si analize in mai multe parti.dar de la un cabinet am primit doar un tratament hormonal, tin sa mentionez k am si probleme cu ciclul, imi intarzie cateodata.De cativa ani am problema aceasta si in acest timp mi-am pierdut si prietenii pe care ii aveam, deoarece mi-era rusine de aceasta problema ca si acum.mi-e jena cand sta cineva langa mine pentru ca stiu ca simte, imi dau seama dupa cum se comporta.va rog frumos sa ma ajutati, nu-mi doresc decat sa scap de aceasta problema sa ma bucur si eu de viata cu adevarat, pentru ca simt cum trece pe langa mine, si nu pot da timpul inapoi, va rog din tot sufletul.va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Homeopatie
  • Serviciile de homeopatie - decontate de stat?
  •