HPV negi genitali - Tratament naturist care functioneaza!

01-05-2013
Daenerys
Nu este medic/terapeut
Daenerys
De cateva luni ma tratez urmand acest tratament si functioneaza. Nu peste noapte, dar am rezultate foarte bune. Va descriu exact ce si cum am luat:

1. Pentru sistemul imunitar Vitamina C + Zinc de la Beres (nu am avut nici macar o raceala usoara din iulie 2012)

2. Ulei esential 100% pur de chiparos albastru ( Cypress - Cupresus Sempervirens) de la Young Living, aplicat o data pe zi local pe negi si inghitit in capsule gastrorezistente, 3 picaturi de 3 ori pe zi, inainte de masa. Il poti lua si daca ai probleme cu stomacul, eu am gastrita si nu am avut niciun disconfort. Mai mult, m-am simtit foarte bine si nu mi-a mai cazut aproape deloc parul, are efecte benefice pe multe parti si nu face rau nicaieri. Ai aici link unde poti vedea exact ce e : http://www.youngliving.com/en_GB/essential-oils/Cypress - pe site nu vei gasi referire la HPV, Young Living nu trateaza boli, aceste uleiuri esentiale sunt initial produse pentru aromoterapie si masaj.

Un medic nutritionist specializat in aceste uleiuri mi l-a recomandat si am avut incredere din prima.
Are o aroma foarte placuta. Costa intr-adevar 17 lire, dar merita fiecare penny. E foarte puternic si natural 100%.

3. Ulei esential de Turmeric ( se gaseste la orice plafar si costa undeva la 6 lei). Se aplica o data pe zi, local. Are un miros foarte puternic si usor ierbos, te poate deranja dar e bun.

4. Ulei de ricin ( plafar, ieftin). Se aplica local pe negi, o data pe zi, seara, inainte de culcare, si este preferabil sa se tina local o sticla cu apa fierbinte. Acest lucru face ca activitatea virusului sa creasca si uleiul de ricin sa il omoare mai usor. In plus uleiul de ricin este si antitumoral.

5. Cel mai puternic tratament (si rapid) impotriva negilor de orice fel este veninul de albina. - Crema VENEX.- Functioneaza minunat (atentie sa nu fii alergic!! ). In cateva saptamani, aplicat o data pe zi si numai pe neg (maximum pe 3-4 negi odata, altfel risti sa faci reactie pentru ca contine venin pur in concentratie foarte mare) negul se va inrosi, apoi se va innegri treptat, pentru ca apoi sa se rupa pe rand si sa cada, lasand pielea usor uscata, fara negi. Isi revine repede dar este indicat sa mai urmezi tratamentul pentru inca 2 saptamani chiar daca vezi pielea curata, sa ucida tot ce mai este subcutanat.

Asta este crema - http://beehealthyfarms.com/product.php?id_product=68. Mie mi-a comandat-o cineva din Canada si am dat pe ea 120 de lei, tubul este aproape plin, se pune putin si tine mult. Merita banii astia, ideea este ca acest tratament nu te scapa de negi, ci de virus. Crema se poate folosi si pt negi in talpa, pe maini sau in orice loc inafara de apropierea ochilor sau a mucoaselor. Atentie la negii genitali, daca sunt aproape de intrare sau pe pielea ff sensibila, testati intai pe o portiune mica. Eu as evita aplicarea ei pe mucoasa vaginala.

Eu am scapat cu VENEX si de 3 negi micuti de culoarea pielii de pe gat, unul de pe mana, in doar 4 zile, cu doua aplicari pe zi. Au cazut si nu mai stiu unde erau!

6. Pentru negii intravaginali se poate face o solutie din apa pura, 3-4 picaturi de Cypress (1) si putin propolis, apoi se inmoaie un tampon vaginal in solutie si se tina inauntru 20-30 de minute. Atentie, NU folositi OB. Au Clor si distrug flora vaginala in aceasta combinatie. Exista tampoane fara clor, se numesc Natracare si se gasesc la magazinele Bio. Nu depasesc f mult pretul OB. O data pe saptamana.

7. Dupa ce terminati sticluta de 15 ml de Cypress, local si inghitit, schimbati cu Young Living Essential Oil - Purification : http://www.youngliving.com/en_GB/essential-oil-blends/Purification.

Tot asa, se aplica local o data pe zi, si se inghit 2 picaturi, de 3 ori pe zi inainte de mese. Toate ingredientele acestui amestec de uleriui esentiale puternice si naturale sunt antivirale, antifungice si antibacteriene, pe langa ca miroase superb!! Acum am ajuns la acest stadiu cu tratamentul si am niste urme foarte usoare, in locul unde acum 2 luni si jumatate aveam negi mari si rosii (vreo 4-5). Sunt foarte fericita ca am dat peste oameni deosebiti care m-au ajutat cu acest tratament si ca il pot spune mai departe!

Simultan, puteti sa diluati Cypress sau Purification cu ulei vegetal de masline sau samburi de struguri pentru masaj in zona abdominala. Puneti 3-5 picaturi de ulei esential si masati zona. Acest ulei intra rapid in piele si face f mult bine si prin masaj!
Inca un lucru in plus, o data la 2 saptamani, o compresa locala cu ceapa maruntita, se tine 15-20 de minute si apoi se spala.

Va doresc multa sanatate si sper sa aveti curaj sa incercati acest tratament. In total nu costa mai mult de 300 de lei. Scapati de cauza, nu doar de efect.
19 comentarii
0
10-05-2013, ora 10:01
ionutz22
Nu este medic/terapeut
ionutz22
Buna ziua, am si eu o intrebare pentru acest tratament trebuiesc cumparate toate cele enumerate sau as putea folosi doar Venex, mentionez ca as dori sa o folosesc pentru negii de pe penis si pentru cei din zona anala. Ce puteti sa-mi recomandati.
Multumesc, astept un raspuns de la dumnevoastra
Multa Sanatate!
1
21-05-2013, ora 13:26
Daenerys
Nu este medic/terapeut
Daenerys
Buna Ionut!

Pentru un rezultat cat mai rapid si mai bun ar trebui folosite macar 2, 3 dintre cele de mai sus. Chiparosul ucide virusul hpv din interior si ajuta si sistemul imunitar. Oricum, nu recomand Venex pe pielea foarte sensibila. Daca negii sunt localizati pe penis si in jurul anusului, incearca pe unul singur si pune foarte putin. Eu am avut rezultate foarte bune (mi-au trecut de tot) dar nu erau localizati chiar in locuri f sensibile. Sa nu pui pe mai mult de 1, 2 odata, si nu mai mult de o data pe zi. Daca ai reactii alergic grave opreste din folosire. Te stii alergic la veninul de albine? Daca da, nu folosi Venex.

Eu am ff mare incredere in uleiurile esentiale, de chiparos si purification, dar da, Venex este foarte puternic. Trebuie folosit cu grija. Eu zic sa incerci, merita. Tine-ma la curent, daca mai ai intrebari, te ajut cu placere.

Sanatate si o zi buna!
0
06-08-2013, ora 18:56
MihaiVoda
Nu este medic/terapeut
MihaiVoda
Salut! Mi-au aparut niste negi pe langa penis acum ceva timp, nu am bagat de seama...am zis ca cine stie ce or fi...pana cand am infectat pe cineva, si acea persoana s-a uitat pe net pt ca ea nu patise niciodata asa cv si cand a descoperit ce este, am ramas amandoi inlemniti.Daenerys, spune-mi te rog daca e pe bune ce spui tu aici, de unde pot cumpara solutiile respective, si in cazul in care sunt grupati cum procedez? pun pe toti odata sau pur si simplu ii iau rand pe rand?
0
04-09-2013, ora 00:13
Daenerys
Nu este medic/terapeut
Daenerys
Buna Mihai, imi cer scuze pt raspunsul asa de tarziu.

Da, vorbesc serios, chiar functioneaza. Daca sunt grupati, si sunt mai mult de 3, foloseste crema Venex (vezi pct 5) si ai grija sa pui de doua ori pe zi. Se poate chiar si 3 sapt-o luna sa nu vezi vreo modificare si sa inceapa apoi sa se usuce, sa se inchida la culoare si apoi sa cada. In primul rand, pastrati-va amandoi calmul. In general tulpina de hpv care da negi nu cauzeaza cancer. Nu disperati si aveti rabdare. Am scris in primul post de unde se pot lua solutiile.

Oricum, nu trebuie folosite neaparat toate odata. Eu am cea mai mare incredere in Venex, pt ca este f puternic si veninul de albine chiar distruge virusul. Eu am negi micuti ( veruci plane) pe o suprafata mare din corp (alta tulpina Hpv) si ii iau pe rand sa ii distrug. Am reusit cu 5 pana acum si continui desi imi va lua probabil ani de zile sa scap de toti.

Aveti f mare grija de igiena si de sistemul imunitar. Catina, Vitamina C, etc. Si nu va atingeti zona si apoi alte zone fara sa va spalati pe maini. Stiu ca asta e f greu, dar pe cat posibil, incercati.

Din nou, ai grija cu Venex daca negii sunt situati pe pielea ff sensibila de pe penis. Daca nu, nu ar fi probleme. Citeste oricum cu atentie inca o data prima mea postare.

In legatura cu celelalte substante, Cypress de la Young Living, etc...este la latitudinea voastra daca vreti sa atacati pe mai multe parti acestvirus si cat puteti investi financiar. De asemenea de la Young Living, un puternic antiviral si antioxidant mai este Thieves, Tamaia si Oregano. Sunt 100% naturale si rau nu fac. Puneti local de cate ori puteti (nu deodata cu Venex) si inghititi in pastile gastrorezistente cate 3 picaturi din fiecare de doua ori pe zi.

Sper ca va sunt de folos informatiile. Inca o data, nu fiti tristi, ajuta f mult sa fiti calmi si sa stiti ca va trece!

Multa sanatate!

Daenerys
0
11-10-2013, ora 11:22
rihh
Nu este medic/terapeut
rihh
Buna Daenerys, am vazut ce ai adaugat in comentariu, si eu am aceeasi problema hpv de 2 ani si nu-mi trece, imunitatea mea este foarte scazuta, am luat vit c echinaceea deloc nu ma ajutat...as incerca ce ai scris tu, chiparos albastru..dar nu prea am sperante..am luat o gramada de pastile isoprinosine, echinaceea, vit c, nu m-au ajutat deloc, crezi ca ma va ajuta acest ulei de chiparos albastru? mentionez ca am si niste condiloame genitale care acum mi-au aparut mai multe deoarece am racit si imunitatea mea a scazut..sunt foarte suparata..astept un raspuns.multumesc mult
0
11-05-2014, ora 16:43
Terapeut Domitian Ioan Pasca
Terapeut Domitian Ioan Pasca
Care este tratamentul pe care il folositi in prezent?
0
31-07-2014, ora 14:34
BettyB
Nu este medic/terapeut
BettyB
Buna, am folosit si eu condyline pentru cativa negi genitali si am luat niste pastile pentru sistemul imunitar (max 3saptamani pastilele) mai am un neg exterior care il tratez cu condyline insa nu inteleg de ce au aparut siin interiorul vaginului, si sunt multi.. Ce ar trebui sa aplic acolo ? Sunt disperata, plus ca nu stau prea bine cu fondurile :((
0
03-09-2014, ora 22:55
Marina_mry
Nu este medic/terapeut
Marina_mry
Buna BettyB! Si eu trec prin aceeasi problema, am fost la control si mi s-a prescris condyline. Eu aveam si in interior de la inceput, astfel ca trebuie sa ma duc o data la 2 zile sa imi aplice dna doctor tratamentul. La fel ar trebui sa faci si tu. Insanatosire granica!
0
18-10-2014, ora 17:22
xTinax
Nu este medic/terapeut
xTinax
Buna Daenerys, aceste uleiuri mentionate au si rol antiinflamator si ajuta si la senzatia de arsura ce o dau acesti negi vaginali? mentionez faptul ca i-am observat acum o luna cand am icneput sa am senzatii foarte neplacute de usturimi si senzatie de arsura iar medicul ginecolog mi-a zis ca e ceva micoza dar fara sa-mi faca vre0un test...am luat tratament iar simtomatologia s-a ameliorat simtitor...insa acum a reaparut iar verucii nu au disparut si sunt foarte sensibili...

multumesc anticipat
0
13-05-2015, ora 14:17
baby888
Nu este medic/terapeut
baby888
Buna Daenerys, eu am negi(condiloame) chear anali. Ce as putea sa i-au? Mi-e frica foarte tare, astept un raspuns de la tine.
Multumesc!
0
08-07-2015, ora 08:01
Amoeba
Nu este medic/terapeut
Amoeba
Am intrat pe site-ul Young Living, dar pentru a comanda un produs e nevoie un sponsor pentru a crea un cont, de cineva care sa te recomande.
@Daenerys- tu cum ai comandat?

Merci frumos
0
29-05-2016, ora 03:09
gaspar69
Nu este medic/terapeut
gaspar69
am gasit venex aici, daca are cineva un link din europa, ar fi perfect

http://www.chezlesabeilles.com/product.php?id_product=68&id_lang=1cms.php?id_cms=5

40 EURO, TRIMISA IN EUROPA

http://www.dancingbeeacres.com/view_cart.asp
0
29-09-2016, ora 08:47
Masterwebxyz
Nu este medic/terapeut
Masterwebxyz
Buna Daenarys,

Andrei ma numesc si locuiesc in UK in Londra de 6 ani.de 2 ani urmez tratamentul lor care este o crema Aldara cu care i-am ars dar mi-a ars si pielea iar doctorii mi-au recomandat sa ii inghet.
De 2 ani tot ii inghet cu azot pica in 1 sapt dar tot apar iar.mentionez ca sunt negi genitali in jurul penisului nu pe scrot etc.
Ma intereseaza articolul tau si as vrea sa incerc cu Venex nu neaparat sa ii usuc ci sa omor virusul.
Deci intrebarea mea este pot sa folosesc venex pe toata portiunea unde au fost negii pentru a anihila virusul?sau se da numai pe negi?

Iar cremea asta este venex aici?ptr ca linkul nu merge.

http://beehealthyf
arms.com/product.php?id_product=68

Ma intereseaza in principiu sa scap de cauza de virus ca m-au disperat.ma duc mereu ii inghet..cad iar la 2 luni apar iar...
Mersi anticipat si astept un raspuns.
0
11-05-2017, ora 22:04
Lauraalina
Nu este medic/terapeut
Lauraalina
buna!
0
06-12-2017, ora 12:53
Claudia96
Nu este medic/terapeut
Claudia96
Buna, imi poate spune cineva daca este vorba despre Blue Cypress (callitris intratropica) sau Cypress (cupresus sempervirens. Cel de-al doilea este de chiparos albastru sau doar chiparos ? Care are efect asupra negilor?
1
20-01-2018, ora 16:14
Semiramida23
Nu este medic/terapeut
Semiramida23
Voiam sa anunț ca și eu m-am confruntat cu verugi genitale și am putut scăpa doar chirurgical prin 3 operații. Nu este grea recuperarea și orice crema nu funcționează, pot fi îndepărtați doar prin operații
0
28-02-2018, ora 06:39
Florinblnd
Nu este medic/terapeut
Florinblnd
Ptr Semiramida 23
As dori mai multe amanunte :
De cat timp te-ai confruntat cu aceste veruci, ce fel de tratamente ai mai folosit si care a fost metoda chirurgicala ?
Eu de vreo 9 luni ma lupt.Am dat si cu Aldara si iau isoprinosine, i-am inghetat prin crioterapie, apoi electrocauterizare, condyline si degeaba dupa ce se vindeca rana negii reapar.De 3 zile an inceput tratamentul cu Veregen dar vad ca zilnic apar negi noi.
Daca sunteti persoane care vati vindecat va rog sa imi spuneti ce tratament ati urmat.
0
02-09-2018, ora 12:57
Madaiiina
Nu este medic/terapeut
Madaiiina
De unde pot cumpara crema Venex??
Multumesc
1
02-03-2019, ora 16:13
cristi 2010
Nu este medic/terapeut
cristi 2010
Salutare, aveti ceva noutati ? am inceput si eu tratamentul cu Veregen acum doua zile...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.