Iau capsula de slabit de 4 zile si nu pot sa dorm

25-10-2008
sifonica
Nu este medic/terapeut
sifonica
Am inceput sa iau capsula de slabit de 4 zile si de doua zile nu prea mai pot dormii ? are cineva un raspuns daca a avut asemena problema si daca este recomandat sa continui a le lua tinand cont ca ma simt cam obosita ziua pentru ca nu dorm ? Va multumesc Dany!
45 comentarii 12 Înainte ›
0
25-10-2008, ora 13:19
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
da.Stiu pe cineva care a urmat cu capsula de slabit si mi-a spus ca printre efectele secundare se numara insomniile, uscaciunea gurii si sete intensa.
0
25-10-2008, ora 15:16
talida89
Nu este medic/terapeut
talida89
da si eu am luat capsula de slabit (chinezeasca)! sunt fff multumita de rezultate.si eu in prima saptamana am avut probleme.aveam niste greturi de nici nu puteam sa ma tin pe picioare.pe toata perioada in care vei lua pastile vei avea insomnii ( si eu am avut dar nu ma simteam absolut deloc obosita...si dormeam 4 aore pe noapte) si o sa iti fie sete fff tare.eu incepusem sa beau 4 litri de apa pe zi.dar in rest sunt multumita...la inceput a fost greu.bafta la slabit!
0
30-10-2008, ora 20:24
iulyk
Nu este medic/terapeut
iulyk
si eu iau capsule de slabit chinezesti?...ma poate lamuri cineva si pe mine...k am auzit ca iti cade parul si poti face cancer de colon?...e adevarat...eu iau si am dat jos 6 kilograme intro luna...mentionez c am 16 ani
0
30-10-2008, ora 22:26
camy22
Nu este medic/terapeut
camy22
sincer...mi se pare ca se cam exagereaza cu pastilele...eu am luat capsula de slabit timp de o luna si am slabit 10 kg...si eu eram speriata la inceput.intradevar in prima zi am avut ameteli, dar nu asa de exagerat si transpiri.dar nu e chiar atat de exagerat...
in primul rand trebuie sa citesti contraindicatiile, pt ca daca ai vreo problema din cea ce ei mentionaza pe prospect, da, poti sa-ti faci mult rau.
in fine, eu le-am lasat acum o luna si nu am nimic.mi-am facut si analize si de toate si nu am nimic
aa si de cand le-am lasat nu mananc mai mult, ci m-am invatat cum trebuie sa mananc...fructe...des si putin...nu cum mancam inainte...mult si de 2 sau 3 ori pe ziiii.
normal ca daca iei pastilele si nu mananci ce trebuie ti se face raaaauuuuu
0
30-10-2008, ora 22:49
iulyk
Nu este medic/terapeut
iulyk
eu is multumita de ele...dar am citit atatea comentarii...j m-a, cam speriat...dar nu am avut niciun fel de simptome de alea grave...doar sete...j normal k trebuie sa bei multa apa daca vrei sa slabesti...atat k am 16 ani...si nu daca e indicat sau nu...cat despre diaree am intrebat un doctor si mia zis ca pastilele astea elimina to din organism deoarece contin ceai verde...daca folosesti ceai verde e tot diaree...desci in niciun caz nu e ceva grav...
0
31-10-2008, ora 10:05
alina16
Nu este medic/terapeut
alina16
dragele mele, mai intai vreau sa va salut. sunt noua pe forum. ma numesc alina.
la fel ca si voi am auzit de capsula de slabit de la arpfarm.trebuie sa slabesc 35 de kg. mi-a recomndat-o o prietena farmacista, care a slabit cu ea 12 kg in 2 luni. nu s-a simtit rau, a mancat ce a dorit si nu a facut nici efort fizic. cred ca totul depinde de cat de sanatos e organismul cand te apuci de tratament. daca ai titnut zeci de cure de slabire inainte, e normal ca in momentul in care iei capsula de slabit sa ai tot felul de simptome. la mine azxi e prima zi. am luat-o acum 2 ore, dupa ce am mancat un mic dejun copios si am baut 0, 5 l de apa. e prea devreme sa spun daca da rezultate la mine, dar momnetat ma simt bine. beau apa cat pot de mult. am incredere ca voi ajunge cum era odata, 60 kg la o inaltime de 1, 64 m. va tin la curent.
pupici
0
31-10-2008, ora 12:10
camy22
Nu este medic/terapeut
camy22
alina16
in prima zi, sigur ca o sa bei mult...nu o sa-ti fie prea foame la amiaz, cel putin eu asa am patit...multa apa, dar sper ca stiti, ca nici nu e prea bine sa bei mai mult de 2litri sau 2litri si jumate...nu trebuie sa exagerati cu apa, eu am baut zilnic aprox. 2litri si jum.
in primele zile, pana corpul s-a obisnuit nu mi-era prea foame, dar dupa cateva zile am inceput sa mananc normal, doar ca: nu mai mananc cu paine, decat daca e o mancare care nu merge fara paine(pt. ca-mi place mie), deci iti zic umpic cum am mancat eu in timp ce luam astea de prafarm si acum continui mancand aceleasi mancare: dimineata un suc de portocale facut de mine...natural...cand ajung la munca...dupa vreo 2 ore...mananc un kiwi si iau pastila...dupa alte 2 sau 3 ore daca mi-e foame mananc alt fruct, ex. o banana, la ora mesei mananc normal, CE VREAU.dupa masa, pe la 5 sau 6 daca mi-e foame mananc iar un fruct(eu kiwi) si cina e: alt suc de portocale facut de mine si mancare dar ceva ushor si fara paine.deci mananc destul...si am slabit 11 Kg/ luna...
aaa si am o luna de cand nu mai iau pastile...si n-am avut nimic, nici nu mi-a fost rau nici nimic, doar ca in prima zi, poti sa ai ameteli, pt. ca transpiri...si daca corpul tau elimina, tu trebuie sa-i dai ceva, vitamine, energie...etc..

fara exercitii, fara nimic, mi-a mers SUPERRRR
Bafta!!
0
02-11-2008, ora 13:46
lori84
Nu este medic/terapeut
lori84
eu am inceput de astazi si am vazut multe comentarii cum ca le-ar fi rau femeilor, transpir si eu vad, si nu am pofta de mancare cum aveam inainte, dar de mancat am mancat, dupa cate zile se vad simptomele astae de rau?
0
04-11-2008, ora 07:53
alina16
Nu este medic/terapeut
alina16
dupa cinci pastile, vreau sa zic ca totul e ok. ma simt f. bine. inca nu m-am cantarit (astept sa treaca o saptamana). sunt f increzatoare.
multumesc camy22 pt sfaturi.
pupici
0
15-11-2008, ora 18:39
Dulc1ka
Nu este medic/terapeut
Dulc1ka
Buna ! ! !

Eu iau pastile SuperSlim de 11 zile si am slabit 5 kg.(cantarita seara). In primele zile am zis ca inebunesc de rau... imi crescuse tensiunea, dupa un efort minor trebuia sa stau in pat ca'mi sarea inima din piept, nu puteam sa stau fara apa - vreo 3 l de apa. Dupa cateva zile am revenit la normal. Nu mai e ca la'nceput sa beau asa multa apa. Regim nu am tinut chiar deloc : mananc cand vreau, ce vreau, cum vreau iar efortul fizic nu ma caracterizeaza deloc :D

Bafta!!! :D
0
09-12-2008, ora 12:25
annka
Nu este medic/terapeut
annka
Buna tuturor!Numele meu e Anca si acum o luna(aprox)am inceput si eu sa iau capsula de slabit.La inceput m-am speriat foarte tare deoarece am citit ce au patit numeroase fete, dar totusi, am zis ca trebuie sa incerc!Primele 8zile au fost de COSMAR!!!Ma simteam ffff rau, pur si simplu nu ma puteam tine pe picioare, mi-a disparut in totalitate pofta de mancare, si nu mai reusaem sa dorm nici macar o secunda din 24 de ore...totusi, nu mi-am pierdut speranta, am continuat...urmatoarele 3 zile au fost mai bune, ma siteam din ce in ce mai bine, am inceput sa mananc putin, dar aveam o senzatie ingrozitoare de sete, pur si simplu m-i se uscau buzele, gura, gatul, abia mai puteam sa vb, si interesant era ca nu puteam sa beau nici apa...de dormit, nu dormeam...dar nu ma mai simteam obosita...si a meritat pt ca dupa 2 sapt...au inceput sa se vada rezultatele...acum sunt deja la a doua cutie, insomniile au disparut aproape in totalitate, ma simt binisor, uneori am probleme cu tensiunea, imi creste brusc, iar inima imi bate f repede...in rest, pot sa zic, ca am dat jos aproximativ 10kg, si sunt foarte multumita...Promit sa va tin la curent cu tot!Sa fiti frumoase si sanatoase!Va pup!
0
01-01-2009, ora 16:48
dava
Nu este medic/terapeut
dava
Foarte multe boli pot da marierea ganglionilor, si leucemia dar chiar si unele infectii banale.
-
Sanatate
0
03-01-2009, ora 12:28
dada20
Nu este medic/terapeut
dada20
@camy22 nu'i adevarat ca nu'i bine sa bei 2 l de apa pe zi... chiar ii recomandat chiar daca nu ti regim sau faci sport, apa este foarte sanatoasa.
iau si eu de astazi capsula de slabit si nici de la o ora de cand am luat'o am inceput sa am ametzeli si dureri de cap... cat o sa tina sintomele astea?
0
06-01-2009, ora 20:48
camy22
Nu este medic/terapeut
camy22
dada20, nu am zis ca nu e bine sa bei 2l de apa, am zis ca nu e prea bine sa te intreci cu mult de 2 litrii, mai ales daca nu faci exercitii...si ametelile pe mine m/au tinut o zi doar...
0
12-01-2009, ora 12:32
anna27
Nu este medic/terapeut
anna27
buna!!!sunt noua pe acest forum si mi-ar prinde bine niste sfaturi.am 28 de ani, 1, 78 inaltime si 123 de kg:(.vreau sa slabesc.vreau sa incerc aceasta capsula minune despre care am auzit atatea.
ce ar trebui sa mananc in tp administrarii pastilei?cat slabesc de la ea?raman urme urate, gen piele multa?offfffff.ajutati-ma cu un sfat.multumesc
0
12-01-2009, ora 20:03
anonym22
Nu este medic/terapeut
anonym22
Buna...eu am luat Reductil la inceput am slabit intro luna aproape 10 kg si am incetat tratamentu dar pe urma lam facut din nou si in 2 saptamani nu am dat jos nici macar 5 kg...si nu am mancat mai mult decat cand am facut tratamentu prima oara...
Stiti cumva o pastila mai buna pentru slabit decat reductilu???
0
13-01-2009, ora 08:14
dada20
Nu este medic/terapeut
dada20
sambata s-a implinit o saptamana de cand iau capsula de slabit si am slabit 2.5 kg in aceasta saptamana. in primele 3 ore am avut sintome de ameteli si dureri de cap.. dar doar atata. nu la toate persoanele actioneaza lafel aceasta capsula. de exemplu bunica mea in 2 sapt a slabit 2 sau 3 kg. dar dupaia a slabit mai mult... depinde de organism, daca nu slabiti din prima sapt aja de repede nu va speriati
0
13-01-2009, ora 17:06
anonym22
Nu este medic/terapeut
anonym22
dada20 ce capsula iei???
unde le ot gasi de cumparat sau de pe ce site le pot comanda???
0
14-01-2009, ora 16:19
dada20
Nu este medic/terapeut
dada20
capsula de slabit :) de la arpfarm. eu o iau de la farmacia de langa mine, normal o gasesti la orice farmacie sau pe la natura vie (depinde cum se numesc) o cutie normal i 80 ron la in farmacii si alte mag o gasiti mai scumpe, la farmacia de langa mine is 940 dar daca nu vreti sa luati o cutie, cereti o folie sau cate doriti, intr-o folie sunt 6 capsule

eu sunt foarte multumita de ele, azi am o saptamana si 4 zile si am dat jos 3 kg si nu mam abtinut foarte mult de la mancare. intradevar dulciuri nu mai mananc deloc, nu mai beau sucuri si si carne nu mananc de felul meu numa de pui. beau peste 2 litri de apa si asta ajuta foarte mult

mama a fost uimita knd a vazut cat am slabit si s-a hotarat sa ia din nou. a luat sapt trecuta o capsula da s-a simtit ff rau (cred k din cauza k a mai luat nijte medicamente in urma cu 2 sapt si cand a luat capsula aceasta nu a mancat nik, abia dupa 4 ore) deci daca va apucati sa luati capsula, luati-o dimineatza dupa ce ati mancat si menteti cam aceeasi ora
0
14-01-2009, ora 21:44
anonym22
Nu este medic/terapeut
anonym22
dada20 pare ca capsula asta pe care iei tu este mult mai buna decat reductilu...
dar eu team intrebat unde as putea so gasesc so comand online pentru ca nu sant din romania si din cauza asta ca miar fii fost mult mai usor sa fiu in romania sa ma duc la farmacie sa le iau...
0
16-01-2009, ora 11:39
alexandr_tris
Nu este medic/terapeut
alexandr_tris
...hello..iau capsula d 2 zile si singurele simptome sunt fricsoanele si imi uneori imi amorteste mana stanga:-s...mie foarte frica.oare organsimul meu le respinge?..cred ca depinde de organism..s renunt la ele?adika aceste simptome sunt normale in primele zile? mi am facut akm 4 luni analizele si erau ok...nu tin nici un regim strict..mananc fructe, legume...nu ma infometez..
0
16-01-2009, ora 16:00
dada20
Nu este medic/terapeut
dada20
frisoanele sunt normale :) si poti sa ai si alte sintome.. oricine are dar unele nu le simt asa intens ca altele. daca o sa ai greturi sau alte sintome si o sa te simti foarte rau le poti lasa dar sintomele sunt FOARTE normale.
0
16-01-2009, ora 20:29
alexandr_tris
Nu este medic/terapeut
alexandr_tris
mersi mult...:*:**************
0
28-01-2009, ora 15:20
georgyna
Nu este medic/terapeut
georgyna
Buna, voua tuturor !Am citit aproape toate comentariile voastre si acum stiu sincer cine imi produce toata aceasta stare ciudata.Imi doresc sa slabesc, dar imi este tare teama de ce simt si de ceea ce am citit si in comentariile voastre.Am avut si am toate aceste simptome, pe care care le-am citit si la voi.Am crezut ca poate sunt eu bolnava.Ma numesc Georgyna si maine implinesc 39 de ani.Am luat ceva kg in plus desi de vreo 2 ani nu mananc paine.Cand ma ingras, nu ma mai simt bine deloc in pielea mea.Eu am fost si sunt de felul meu cam plinuta, dar nu suport sa sar rau calul, asa ca acum vreo 3 sapt. cand am iesit de la serviciu am intrat intr-o farmacie si am intrebat de ceva pt slabit.Doamnele farmaciste de acolo mi-au recomandat imediat capsula de slabit de la Arpfarm, 1250 de ron costa.Am stat ceva pe ganduri, dar dansele mi-au spus sa nu ma uit ca este cam scumpa, dar este eficienta.Nimic nu mi-au spus despre simtome, ca macar sa fiu pregatita de cum o sa ma simt.Oare chiar nu stiau, nu li s-a plans nimeni??Am dat vreo 3kg jos dar am trecut si trec prin toate starile rele descrise si de voi toti.Ma intreb si va intreb:OARE CHIAR ESTE NATURALA?NU O SA DAU DIN SLABIT IN VREO BOALA<DOAMNE FERESTE?Am o fata care are nevoie de mine, nu stie ce iau eu doar vede cand mie rau.Ce sa fac ?Sa continuu?Nu e problema de rau, sunt in stare sa suport, am suportat eu f multe in viata, dar mie teama sa nu ma imbolnavesc de ceva.Fata mea are nevoie de mine sanatoasa, dar vreau sa ma simt bine in pielea mea cat de cat, nu sa imi fie rusine.Sfatuitima si linistitima va rog, ca nu o sa mi se intample nimic rau daca continuu cu pastila.Va multumesc!Georgyna.
0
02-02-2009, ora 13:23
evachris
Nu este medic/terapeut
evachris
salutare tuturor, si eu iau capsula de 5 zile si pana sa accesez acest forum nu stiam ce naiba mi se intampla.Ma simt slabita, am gura uscata si automat beau multa apa si nu am pofta de mancare nici pt minimul necesar ma fortez sa mananc cate ceva.Rezultate? Deocamdata putin vizibile.Simptomele sant suportabile deci ma gandesc sa merg inainte si sper sa se vada si niste rezultate cat de curand, Succes tuturor
0
04-03-2009, ora 12:49
nadinoasa
Nu este medic/terapeut
nadinoasa
la mine e a 3 a zi de cand o iau si mi-e foame in continuare:((si nu inteleg de ce. nu mi-a fost rau deloc pana acum. azi cand am luat-o am mancat inainte dar degeaba au trecut 4 ore de cand am luat-o si deja imi ghiortzaie stomacul. ce sa fac? a mai patzit cineva asa?
0
04-03-2009, ora 16:02
evachris
Nu este medic/terapeut
evachris
Consider ca fiecare organism reactioneaza diferit la aceasta capsula de slabit. La mine doua saptamani au fost simpotme adverse si au aparut si rezultate dar dupa aceea am ramas doar cu setea si atat regimul e drastic, capsula o iau dar rezultate nu mai sant.La cat mananc si fara capsula ar trebui sa slabesc dar nu stiu care e motivul pentru care stationez.Eu totusi merg inainte.
0
16-03-2009, ora 13:16
janyne
Nu este medic/terapeut
janyne
eu am luat 5 sapt capsula de la arpfarm si am slabit de la 59kg la 51kg. sunt multumita de ele. -*. bafta la slabit
0
20-03-2009, ora 09:55
catalin19sh
Nu este medic/terapeut
catalin19sh
salutare.sunt baiat si am 23 de ani si de 7 zile folosesc capsula de slabit.Nu am un surplus prea mare de greutate(6-7kg), nu sunt complexat dar totdeauna e loc de mai bien.
1. Treaba e ca dorm ca un nebun.vin de la serviciu la 4 si la 4;30 dorm pana la 6..iar apoi la 23-24..iar somn pana la 7.
2. Au aparut probleme de erectie(pe bune) nu mai am aceeasi activitate sexuala :(
.Eu cred ca am sa le las.Daca ma poate ajuta cineva cu un sfat as fi recunoscator.id mess. catalin19sh
0
27-04-2009, ora 12:54
miconi_61
Nu este medic/terapeut
miconi_61
pentru lena2009
am urmarit cu interes evolutia ta. Felicitari pentru ceea ce ai realizat. Esti mare !!!
eu am 48 ani, 1.59 inaltime si 130 kg. iau pastila de slabit de 5 zile, ma simt excelent, nu am parte de nedoritele efecte secundare. Dorm, pofta de mancare a disparut, apa beau intr-o veselie. Sper ca peste cateva luni sa ne mai " auzim " pe forum sa va spun cum merge. Ca si lena am de dat jos in jur de 50 kg !!! nu 5-10-15 ca majoritatera dintre voi. Si nici varsta nu prea e de partea mea. DAR EU SPER si ma avant in aceasta aventura de lunga durata. Orice sfat e binevenit
Va mul;tumesc
Adaugă un comentariu / răspuns
45 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Insomnia
  • Insomnia severă ar putea fi cauzată de slăbirea conexiunilor cerebrale
  • Culcatul la ore târzii a fost asociat cu alimentația nesănătoasă și sedentarismul
  • Thim - dispozitivul care te ajută să dormi mai bine, monitorizându-ți somnul
  • Insomnia crește riscul de astm la adulți
  • Calitatea redusă a somnului la copii, asociată cu insomnia mamei
  • Medicamentele pe bază de plante nu sunt o soluție împotriva obezității
  •