iau de 2 saptamani Yasmin si imi curge un lichid maroniu zilnic

18-01-2008
simona88
Nu este medic/terapeut
simona88
daca se poatei as dori sa'mi mai raspundeti la o intrebare:folosesc yasmin si de cand iau(2sapt) imi curge un lichid maroniu zilnic.este din cauza anticonceptionalelor sau altceva.sunt cam ingrijorata!!
ce sa fac??

va multumesc!!!
5 comentarii
0
18-01-2008, ora 00:00
P Tudor
Nu este medic/terapeut
P Tudor
Cel mai probabil administrarea contaceptivelor este motivul pentru care aveti aceste sangerari.
Ca si alte contraceptive puteti prezenta sangerari neregulate sau pete intre perioadele de menstruatie dar trebuie continuata administrarea(bineinteles cu pauza de 7 zile).
De obicei aceste tulburari inceteaza dupa ce organismul se obisnuieste cu ele, ceea ce poate dura pana la 2-3 cicluri de tratament, dar e posibil sa dispara si pana la terminarea acestuia.
0
18-01-2008, ora 00:00
simona88
Nu este medic/terapeut
simona88
multumesc mult de raspuns P Tudor.despre prima mea intrebare nu ai avea vre'o parere, cea cu ultima pastila???multumesc mult ink o data
0
23-01-2008, ora 00:00
dinuf
Nu este medic/terapeut
dinuf
dupa administrarea celor 21 de pastile, urmeaza acea pauza de 7 zile. daca are loc un contact sexual neprotejat in aceasta perioada( 7 zile)poti ramane insarcinata? in aceasta perioada trebuie sa folosesti metode suplimentare?
0
22-04-2009, ora 16:04
cori18
Nu este medic/terapeut
cori18
buna.as dori sa -mi raspundeti si mie la o intrebare.mentionez ca sunt virgina si iau anticonceptionale yasmin de 4 zile la recomandarea medicului dermatolog.in prima zi mi-a fost rau, apoi doar greata de dimineata.la ce ar trebui sa ma astept?
0
29-04-2009, ora 20:05
sweetbaby
Nu este medic/terapeut
sweetbaby
cori18...ar trebui sa te maia stepti la unele secretii colorate si...cam atat eu una am avut primele 2 zile dureri de cap si greata apoi scurgeri.una peste alta...depinde de organismul fiecareia :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: