Ibusinus in rinita alergica

02-03-2018
Lily2
Nu este medic/terapeut
Lily2
Buna ziua. Am 23 de ani si sunt studenta, iar În urma cu 1 an am fost diagnosticata cu tahicardie sinusala, pentru care iau de vreo 6 luni concor de 2.5 mg in fiecare dimineata. În urma cu cateva saptamani am fost si la ORL pentru ca aveam probleme cu nasul. Imi era vesnic înfundat, la un moment dat am fost si dependenta de picături decongestionante, diagnosticul final fiind rinita alergica. Am urmat tratamentul de la ORL, Am scapat si de dependenta de picături, puteam să respir chiar ok si peste 10 zile urma să merg la alergolog. Problema e ca inainte de a ajunge la alergolog m-am procopsit cu o răceală urata. In urma cu 3 zile au si inceput simptomele: nas înfundat TOTAL din nou, dureri de cap, frisoane, dureri musculare, tusa destul de urata. În aceste 3 zile am luat cate 3 plicuri coldrex max grip pe zi, am luat si un sirop naturist care nu functioneaza, vitamina C, ceaiuri, fructe si cate un puf de olynth ha in fiecare seara pentru că nu puteam nici cum sa adorm. În loc să îmi revin parca sunt din ce in ce mai rau. Ce pot sa iau EFICIENT pentru aceasta raceala? Cu toată nebunia racelilor din ultimul timp parca incep sa ma sperie si nu vad nicio ameliorare. Nu prea sunt adepta tratamentelor naturiste pentru ca am incercat destule fara vreun folos. Mentionez ca m-as fi dus la medicul meu de familie însă sunt la 150 de km depărtare acum. Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.