Ii este frica prima data

16-08-2008
P_e0923
Nu este medic/terapeut
P_e0923
Buna.
Am 17 ani si mi-am inceput viata sexuala. Prietena mea actuala insa nu si-a inceput-o. Spune ca ar dori sa o inceapa cu mine si am ajuns de doua ori de cand a spus lucrul asta in punctul de a se intampla insa... se sperie.
Ii este frica ca nu cumva sa o doara. Suntem impreuna de cateva luni, e o fire mai sensibila dar chiar tinem unu la altu. Recent a folosit pentru prima data aborbante interne si a spus ca au fost foarte incomod si dureros. Este chair asa de dureros prima data la fete (asta ii intrebarea ei si in mare si a mea)? Daca da ati putea va rog sa imi ziceti daca as putea sa fac durerea asta... cat mai mica? Chiar nu mi-ar place ca dupa ea sa se simta rau... plus ca ei ii este frica sa nu o pararesc pe acest motiv.
Multumesc
2 comentarii
0
16-08-2008, ora 00:00
zuzunebunu
Nu este medic/terapeut
zuzunebunu
un control la un medic ginecolog si acesta ii va spune problema... de ce o doare.
0
20-08-2008, ora 00:00
danelly_20_2006
Nu este medic/terapeut
danelly_20_2006
pai din punctul meu de vedere.. daca partenerul este atent cu tine si nu il intereseaza doar placerea sa... nu o sa doara.o sa simta o stare de disconfort...si totusi daca o doare chiar la tampon.. ar fi o problemutza...ar trebui sa consulte un doctor geniecolog! bafta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul pentru prima dată - ce trebuie să știi
  •