ii posibil sa raman insarcinata asa?

13-04-2010
ieeeu
Nu este medic/terapeut
ieeeu
buna ziua:am o intrebare va rog sa imi raspundeti urgent.am 18 ani si acum 2 saptamani sambata este posibil sa fiu insarcinata daca m-am "jucat" cu partenerul...si el era in boxeri si pijama subtire iar eu intr-o pereche de chilotei tanga si tot in pijama subtire..a ejaculat cand era peste mine...imi era pijamaua uda dar nush sigur daca de la el sau de la mine? dupa 5 zile am avut stari de greata...dar cand imi vine sa vomit ragai si acum am arsuri pe piept..ma simt balonata.? astept un raspun cat mai urgent..:( multumesc
mi-am facut 2teste de sarcina si au iesit negativ.mie frica finca starile astea nu sau schimbat tot asa ma simt stari de greatza... ii posibil sa fiu insarcinata sau sa am probleme k fierea?
5 comentarii
0
14-04-2010, ora 00:55
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu, nu este posibil. Asa nu se fac copii.

Ar fi fost posibil numai daca el si-ar fi scos boxerii, apoi ar fi dat la o parte chiloteii tanga si s-ar fi jucat penetrand. Dar, din cate inteleg, nu s-a intamplat asa.

Asta nu inseamna ca simptomele descrise sunt normale, ci ca trebuie cautata o alta explicatie pentru ele decat sarcina. Fierea, da, poate fi o cauza mai verosimila. Iar o problema gastro-duodenala una si mai verosimila. Ce-ar fi sa planuiti o vizita la doctolrul dv ?
0
14-04-2010, ora 09:49
ieeeu
Nu este medic/terapeut
ieeeu
nu ma pot duke la doctor pana nush sigur daca sunt insarinata sau nu...:(..el ii posibil sa isi fi data boxeri la o parte dar eu nu mi-am dat clioteti..:(
0
14-04-2010, ora 10:21
ieeeu
Nu este medic/terapeut
ieeeu
mia aparut si o durere in zona buricului.(chilotei*)
0
14-04-2010, ora 23:00
ieeeu
Nu este medic/terapeut
ieeeu
scuzama k te tot deranjez dar mie frika sa nu fie o sarcina asa dintr-o joaka:(...nush..sa va spun pe scurt ce sintome am.prima data mia fost greatza si asta dupa 5 zile de cand sa intamplat din care in fiecare dimineatza ma trezesc cu greatza asta...din care pe parcur au urmat altele: ragaitul, arsura pe piept, durerea de cap, acum ma doare pe langa buric am si miki dureri de stomac si de ovare.urinari mai dese am avut.dar totus am mai facut un test de sarcina dupa 1 saptamana si 2 dupa2 sapt.din care a iesit negative toate.. doar o liniutza pana acum am facut 3 teste de sarcina si au iesit toate negative si au fost de diferite firme.ce sa fac ce ma sfatuiti...sunt insarcinata sau nu.? va rog sa imi raspundeti..:((((((( si scuzati deranjul.multumesc pt raspunsul la prima intrebare
0
15-04-2010, ora 01:14
ieeeu
Nu este medic/terapeut
ieeeu
si inca ceva.. pe desupra k sunt balonata mi sa intarit burta cu stomac k tot si scoate si niste zgomote ciudate... ma mai apasam pe burta si unde ma apasam simteam o mika durere :( din ce cauza pot avea toate sintomele astea?:(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •