ii un fel de -branza- pe penis

05-05-2007
player_13
Nu este medic/terapeut
player_13
Daca ma puteti ajuta, ii un fel de "branza" care imi reapare pe penis, nu mii se irita dar ma deranjeaza, imi apare la vreo 3 zile, ma spal destul de des. si ii deranjant... multumesc
9 comentarii
0
06-05-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Ce insemna "ma spal destul de des", adica la 4 zile? In mod normal, daca te speli zilnic, dimineata, cu apa calda simpla, fara sapun sau alte dezinfectante, aceasta "branza" nu are cum sa se adune!!!
0
14-05-2007, ora 00:00
corinutza_rodi
Nu este medic/terapeut
corinutza_rodi
spala-te in fiecare zi foarte meticulos si nu vei mai avea nik.garantez.foloseste un sapun antibacterian si mai poti folosi si servetele umede cu proprietati antibacteriene.(nu costa mult, 4lei)
0
18-10-2010, ora 17:07
Dany23
Nu este medic/terapeut
Dany23
domnule midorin42 am si eu o intrebare.Sotul meu are 26 de ani si pana acum nu i s-a rupt "ata".acum 2 saptamani dupa un contact sexual i-a curs un pic de sange si se desprinsese un pic de acolo de sus.Noi avem contact zilnic il doare foarte tare si atunci cand face pipi darmite la contact.Noi speram sa se rupa de tot.Iata k nu s-a rupt il doare foarte tare si chiar nu stim ce sa facem.Trebuie sa mergem la un medic sa o taie?se va rupe singura?dak da cum putem grabi ruperea?Va multumesc mult
0
02-11-2010, ora 19:58
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
"Ata" penisului este de fapt frenul acestuia, adica ceva asemanator cu frenul care il avem toti sub limba.
La unii barbati acest fren se rupe accidental sau se traumatizeaza in timpul actului sexual. Este bine, in cazul traumatismului, sa se faca o pauza sexuala pana la vindecare, aplicand de 2 ori pe zi, dimineata si seara unguente cu antibiotice, cum ar fi Baneocin.
NU ESTE NECESARA TAIEREA LUI CHIRURGICALA !!!
"Ata" nu este similara himenului de la femeie!
0
02-11-2010, ora 22:18
Dany23
Nu este medic/terapeut
Dany23
Va multumesc mult.Observ ca in ultima perioada avem contact dar nu il mai doare, nu il tine nu nimic.Sa speram k ramane asa.Partial rupta.Va multumesc inca odata
0
21-03-2011, ora 13:35
tyfgagas
Nu este medic/terapeut
tyfgagas
de vreo 3 saptamani tot imi apare acea branza pe penis nu stiu ce sa mai fac e de bine de rau va rog sa ma ajutati si pe mine nu stiu ce sa mai fac multumesc
0
01-10-2011, ora 03:56
marco22
Nu este medic/terapeut
marco22
buna ziua.am si eu o problema.parca capul penisului imi este cam alb si cam uscat cand il decalotez...nus stiu ce sa fac..e vreo problema ?sau sunt eu mai paranoic va multumesc
0
27-03-2012, ora 03:18
mariusnicolae
Nu este medic/terapeut
mariusnicolae
Buna. Am si eu o intrebare la dumneavoastra, am pe pielea de mai jos de cap o albeata ca un fer de branza nu stiu cum sa ma exprim mai bne. si daca fre se fac ca un fel de frecateii :d ce pot face sa scap de acceasta problema ? va rog ajutatima. Va multumesc foarte Mult
0
12-04-2012, ora 03:01
Radu Geza
Nu este medic/terapeut
Radu Geza
Buna ziua mi-a aparut o chestie albicioasa pe capul penisului si niste bubite albe de=a lungu capului. Ce sa fac? Va rog sa imi raspundeti! Ms:P
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Secreții / scurgeri genitale la bărbați - cauze, diagnostic, tratament
  •