il iubesc pe prietenul meu sau sunt obsedata de el?

12-01-2009
mutu_4u_4ever@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
mutu_4u_4ever@yahoo.com
stau cu prietenu meu d 2 ani si 3 luni, il cheam george.stau cu el de l 15 ani, cand mam combinat cu el am facuto din mila si pt k ma ruga toat lumea sa ma reimapc cu el pt k am mai sta cu el dar vroia alceva de la mine si toat lumea imi spunea k sa schimbat si asa a fost.eu in timpul ala mai stateam cu un baiat si a accepta sa stae cu mine asa, mia permis totu sa dau in el, sal injur, ma rasfata in cupara trandafiri mereu si se vedea k ma iubeste toat lumea ma invidia.dupa 5 luni am hotarat sa ma culc cu el, nu am facuto pt k il iubeam ci din curiozitate si pt k am vazut k ma iubeste dupa lucru asta el ma iubea si mai mult simteam k ma sufok cu iubira lui si tot numi pasa de el. dupa cateva luni a fost la balu meu si nem certa(noi ne certam des pt k suntem doua firi puternice si ne certam si aum)si am avut impresia k sa saruta cu o fata vazand asta pt a ma razbuna mam combinatcu un baiat si am faut acelasi lucru in fata lui, ma ierta pt c iam facut chiar dk el spune a k nu ma iarta niciodat dak ii fac lucrul acesta.si im promis k ma schimb dar dupa cateva zile am facut tot c am vrut yo si pana cand am facut 1 an d zile faceam l fel o strica si p urma ii promiteam k am schimb si dupa 1 an el a terminato cu mn dar neam impacat si iam spus k accept totu numai sa ne impakm datunci am inceput sal iubesc si yo, el ma inselat, se purta urat cu mn era indiferent si rece, si dupa c maa inselat tot el a venit si mai spus c a facut lam iertat dar in fiecare sear tipam l el dadeam in el nu conta unde eram, si a inceput sda se schimbe nu ma ami lasa sa ies cu prietenel mele, sa fac c vreau si in vara am terminato yo am plecat l tara si ama combinat cu un baiat el ma kuta, palnge ma ruga sa ne impakm si nu am vrut am venit akasa si lam vazut arata demential si seara am vb si neam saruta dar neam impakcat l cateva zile, in perioada asta a murit tata(parinti mei erau divortati d cand aveam 4 ani si tatal meu era alcoolic si nu prea ma duceam l el ba undeori fugeam d el si cand am aflat k a muri a fost un scoc pt mn pt k nici nu am putut sal vad)iar georeg a fost langa mn, dar mereu imi spunea d baiatu cu care lam inselat si plangea si in momentu ala mai mult ma enerva, dupa c lam ngropat p tata am plecat din nou l baiatu ala l tara, dar miam dat seam k iubirea meau pt george era tot acolo si mama inotrs l el dar ma primit cu conditii, ma injura, dadea in mn se purta ca un tigan si cu timpu am reusit sal schimb cum am fauto mereu, dar in acest timp am luat pastile sa ma omor, am facut mult crize, mam certa cu toata lumea si el inainte d craciun ma parsit si nu am putut trai fara el, nu ami mancam, plageam toata ziua, am incercat sa uit ba chiar mam vazut cu un baiat dar pt 1 data am simtit k tradez iubirea c yo port, acum suntem ink impreuna si am hotarat sa ne intelegm iam spus adv despre baiatu ala si ca nicodat nu am terminato, nu a pus conditi dar yo simt k nu mai pot sta fara el nici un min, il sufoc cu iubirea mea, ma deranjeaza k nu am kauta, k nu vrea sa stae cu mn toat ziua si simt k e indiferen.iar yo plng tota ziua si ii scot ochii nu lasa sa resire d loc.nu stiu c sa mai fac, vreau sa ma schimb, cred k ma nevoi de un psiholog.
8 comentarii
0
13-01-2009, ora 09:33
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
ufffff.am avut rabdare sa citesc tot si.nu stiu ce sa-ti spun.Nu vreau sa mai intru in polemica.Iti spun doar ca "roata se intoarce "si tu ai simtit-o pe pielea ta.
0
14-01-2009, ora 10:08
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Intotdeauna se intoarce roata !!!!!
0
30-01-2009, ora 16:16
catalina s
Nu este medic/terapeut
catalina s
deci fratica.din moment ce a dat in tine.oricare ar fi fost motivul...plm..un baiat nu tre sa loveasca o fata nici cu o floare..orcikt de mooolt lai iubi...nu accepta sa dea in u
0
10-02-2009, ora 21:53
maya 12
Nu este medic/terapeut
maya 12
as e m b
0
29-04-2009, ora 01:01
Pussyca
Nu este medic/terapeut
Pussyca
Parerea mea sincera e sa scapi de relatia asta, nu va aduce nimic bun si daca vei continoa vei suferi toata viata ca ai pierdut cei mai frumosi ani cu un mitocan.Orice rana se inchide si tu vei trece peste asta, o sa-ti fie greu 1 luna 1 an maxim dar cred ca e prea mult si apoi o sa realizezi tu singura ce naiva ai fost.Sti e o vorba"Dami Doamne mintea de apoi!"Eu am trecut printr-o astfel de relatie care a durat 5 ani(chinuiti)tot ca tine l-am cunoscut pe la 15 ani si a fost primul, dar dupa 3 ani deja ne scoteam ochii, ma acuza de infidelitate desi nu era adevarat, inventa povesti ca motive sa dea in mine, ma jignea in cele mai umile moduri indiferent unde eram, pe strada, la bloc, in casa.Aratam imbatranita cu 4 ani si totusi am continuat, mai din obisnuinta(care e ce-a mai adracului)mai de mila ca zicea ca se omoara si tot asa, am prelungit boala, am crezut ca nu o sa pot sa stau singura si ca se va schimba.Si intr-o buna zi l-am cunoscut pe sotul meu care se purta extraordinar de frumos, era ceva ce nu mai simtisem, aprecieri si respect.I-am zis de relatia mea si a avut rabdare sa imi inchiei socotelile cu ex-ul.Binenteles ca fostu a inceput cu amenintari, ca ma face el, ca baga cutitu in mine, etc.Atunci defapt am realizat cu cine am stat eu 5 ani.In urmatoarele 2 saptamani am rupt relatia veche si spre surprinderea mea nu m-a durut nimic.Am devenit alt om, radiam de fericire, zambeam si parca dupa atata timp aratam ca la varsta mea(20 pe atunci)Am avut cosmaruri aproape 2 ani din cauza fostului, il visam aproape noapte de noapte, visam momentele tensionate, batai si senzatie de frica cu repulsie fata de el, dar cand ma trezeam la pieptul sotului meu eram ce-a mai fericita ca nu mai eram in trecut si aveam in sfarsit siguranta.De atunci au trecut 4 ani, sant casatorita de 3 ani si am si o fetita minunata de 2 anishori.Relatia mea cu sotul meu a ramas aproape neschimbata, doar ca acum avem si fata care e pe primul loc.Ne respectam, tinem cont de ceea ce simte celalalt, avem incredere unul in celalalt si asta conteaza cel mai mult intr-o relatie, nu a ridicat niciodata mana la mine, nu ma jignit niciodata si nici nu m-a desconsiderat in fata lumi.Sant zile cand in drum spre servici(gradinita-sant educatoare)ma mai intalnesc cu acel individ, dar ma lasa rece si ma intreb ce s-ar fii ales de mine daca as fi continuat acea maltratare ca relatie nu cred ca era.Si acum un ulim sfat chiar daca acum nu crezi:Pasiunea cu ani trece, ramane dragostea adevarata(daca e)cu timpul dragostea intra in rutina si sti ce ramane la varsta a 3 a-RESPECTUL, pe care tu nu il ai acum si cu siguranta nici mai tarziu nu va exista.Invata sa te iubesti mai intai pe tine, apoi pe mama ta ca e singura care te va iubi neconditionat toata viata(stiu din experienta prin prizma fetitei mele)chiar daca te mai cearta si iti pare o isterica si apoi daca mai ai de dat cuiva iubire imparte prietenilor tai.Sper ca nu te-am plictisit si m-as bucura tare mult daca o sa ti cont de sfaturile mele, te pup si SUCCES IN VIATA, Viata e frumoasa daca sti cum sa te bucuri de ea!
0
14-12-2010, ora 10:01
zizimarc
Nu este medic/terapeut
zizimarc
deci fetelor, invatati sa scrieti si sa va exprimati. daca nu stiti sa vorbiti corect nu ma mir ca nu stiti ce sa faceti cu viata voastra.
0
14-12-2010, ora 16:10
tulipan
Nu este medic/terapeut
tulipan
Nu am avut rabdare sa citesc tot, m-a scarbit ortografia ta, totusi ti-as sugera sa fii ceva mai atenta cu educatia ta si-ti garantez ca vei fi castigatoare.Mult succes!
0
22-12-2010, ora 02:07
utilizator_88915
Nu este medic/terapeut
utilizator_88915
Si eu sunt de acord ca trebuie intai sa invatam sa scriem corect romaneste si apoi va veni singur iubitul la noi.

:-)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul