Il iubesc si nu vreau sa il pierd..

22-12-2014
CrissaTm
Nu este medic/terapeut
CrissaTm
Buna seara tuturor :) nu stiu exact cum sa incep.Am o relatie de 7 ani cu un baiat suntem impreuna din liceu, noi doi ne-am inteles mereu foarte bine chiar daca mai erau mici certuri ca in orice cuplu ne intelegeam foarte bine :(...problema e ca eu in Aprilie am inceput sa ma simt foarte rau am avut o problema cu anxietatea si cu atacurile de panica dar incet incet mi-am revenit iar in August am plecat pana in Italia iar acolo cat timp am stat am inceput sa vorbesc cu un baiat pe internet :( si pana la urma a devenit o obisnuinta :( nu mam gandit ca prietenului meu nu ii convine pentru ca nu mi-a spus niciodata nimic..dupa un timp am vazut ca acel baiat incepe sa imi scrie complimente si ca incearca sa vorbeasca si alte lucruri mai neobisnuite am sters conversatiile timp de o saptamana :( nu stiam cum sa reactionez.nu m-am gandit nici o secunda sa il insel pe prietenul meu dar stiu ca trebuia sa inchei orice discutie cu acel baiat dar nu am stiut cum sa fac :( prietenul meu a vazut ca am sters conversatiile si ma intrebat ce se intampla si am vorbit cu el..el spune ca vrea sa ramanem impreuna si sa ne continuam relatia spune ca ma iarta dar sa nu mai vorbesc deloc cu aceea persoana si nu am mai vorbit dar eu ma simt in continuare vinovata daca il vad suparat si mi frica ca se gandeste sa ma paraseasca si planuieste cum sa o faca :( mi frica ca se gandeste mereu ca i-am facut rau :( oare ce pot sa fac ? oare o sa pot sa il recuceresc sau o sa ma ierte vreodata? Multumesc :* va pup
4 comentarii
0
23-12-2014, ora 17:53
Psiholog Aldescu Delia
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Aldescu Delia
De ce anume va acuza actualul partener sau care sunt acuzatiile la care va ganditi?
0
24-12-2014, ora 02:17
CrissaTm
Nu este medic/terapeut
CrissaTm
Nu ma acuza de nimic acum a trecut 2 luni de la incident..dar ma gandesc mereu ca poate el se gandeste sa ma paraseasca pentru ce am facut si ma gandesc ca poate acum nu mai are de gand sa ne facem planuri impreuna sau nu mai merit increderea lui :( ma simt f vinovaata cand il vad suparat chiar daca il intreb daca ii din cauza mea pentru ce am facut el spune ca nu e adevarat..nu stiu ce sa cred :(
0
24-12-2014, ora 02:23
CrissaTm
Nu este medic/terapeut
CrissaTm
in astea doua luni el a fot mai suparat mai deprimat, nu prea doarme bine noaptea spune ca are ganduri mai rele ca isi face griji in legatura cu viitorul nostru se refera la locuri de munca si altele dar cand imi spune asa ma gandesc ca poate nu ii asta cauza ca poate el ii asa din cauza ca eu am vb cu acel baiat :( si nu vrea sa imi spuna ca sa stau eu linistita ? cateodata ma simt foarte rau din cauza asta si incep sa plang si ma apuca o disperare foarte ciudata si un fel de gelozie ca ma gandesc ca poate o sa fie cu alta fata :( si imi pare f rau ca nu m-am oprit din a vorbii :(
0
27-12-2014, ora 21:38
Psiholog Aldescu Delia
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Aldescu Delia
Presupunerile ar trebui verificate inainte de a se instala definitiv in mintea noastra. Intrebati-va partenerul daca starile lui au o legatura cu evenimentele din trecut si daca il puteti ajuta. Fara clarificarea acestor presupuneri toate ingrijorarile d-voastra sunt ireale. Si mintea nu poate face diferenta intre realitate si inchipuire; le trateaza pe amandoua cu aceasi seriozitate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul