Imagini RMN - va rog un comentariu

09-07-2010
Costel1
Nu este medic/terapeut
Costel1
Va rog sa-mi spuneti, chiar daca nu sunteti de profesie medici, ce parere aveti despre imaginea de la urmatoarea adresa: http://picasaweb.google.ro/constantin.postolache/FotografiiMarcateCaImportante#

Am descris problema cu care ma confrunt la:http://forum.romedic.ro/prod/adenom_hipofizar_02844.html

Ar trebui sa merg la clinica unde am facut examenele RMN pentru a le solicita sa reanalizeze aceasta imagine sau sa mai fac o investigatie RMN?
Imi puteti recomanda o clinica din Bucuresti?
Va rog, am nevoie de un sfat. Nu mai stiu unde sa mai apelez.

Va multumesc.
1 comentarii
0
19-07-2010, ora 21:45
zaharia mirela
Nu este medic/terapeut
zaharia mirela
Buna seara!Va deranjez c/o intrebare.De curand am facut o ecografie la ambii sani.La unul mi/a iesit un chist mic/respectiv formatiune transonica omogena vasculara cu dimensiuni de 5, 5/3 mm ax lung paralel cu axul tesutului glandular situat superficial in tesutul glandular...fara ectazii ductale semnificative, despre care d/na doctor mi/a spus sa nu/mi fac probleme ci doar sa/l urmaresc.dar m/a ingrijorat un limfonodul cu aspect inflamator cu diametrul de circa 13 mm situat in centrul axilei despre care mi s/aspus ca nu are nicio legatura cu sanul drept...si ma cam ingrijoreaza..noaptea ma cam jeneaza zona...in anumite perioade...in rest nu supureaza nu se inroseste sanul...absolut niciun simptom.Am fost intrebata daca am suferit traumatisme...si acum in an am cazut si intr/adevar m/am lovit la umarul stang, am facut fizioterapie...si poate de acolo sa se fi imflamat.Ce sfat imi dati?Samerg la un medic oncolog?Sa fac un RMN? Multumesc mult!

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: