Imi aud vocea foarte tare in urechea stanga

11-01-2018
Laurentiu24i
Nu este medic/terapeut
Laurentiu24i
Buna ziua,

De foarte mult timp ( ~ 3 ani ) imi aud vocea foarte tare si ciudat in urechea stanga si cand respir imi aud respiratia foarte tare ( doar in urechea stanga). Problema asta nu apare decat in unele momente (desi stau cu problema asta de 3 ani de zile nu am reusit sa imi dau seama care sunt cauzele care determina declansarea acestei manifestari).
Am fost o singura data la ORL in Navodari iar doctorul de acolo (nu i-am retinut numele) mi-a spus ca nu am nimic dupa ce s-a uitat in urechea stanga cu un aparat, si nimic mai mult ( totul a durat cam 5 minute). Subliniez ca aceasta problema apare si dispare fara sa fac nimic..
De mentionat :
-problema asta de cele mai multe ori apare dupa putin timp cand ies afara iar cand intru in casa dupa 30 minute a si disparut ;
-cand imi apare problema asta si inspir foarte puternic am observat ca auzul meu revine la normal (nu imi mai aud vocea in acel mod si nici respiratia ingrozitor de tare ), iar cand inghit in sec apare la loc ( foarte ciudat, nici nu stiu sa explic);
-recent am fost racit (aproape 2 saptamani) si am observat ca nu am avut aceasta problema nici macar o data in aceste 2 saptamani.
V-as fi extrem de recunoscator daca m-ati putea ajuta cu un sfat sau daca sunt persoane care au avut aceasta problema si imi pot spune cum au rezolvat-o.
2 comentarii
1
11-01-2018, ora 21:38
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
e nevoie de audiograma si Timpanograma
consult ORL la timpan. cu microscopul
consult Nas, gat
0
12-01-2018, ora 11:21
Laurentiu24i
Nu este medic/terapeut
Laurentiu24i
Multumesc pentru raspunsul rapid!
Am fost in dimineata asta la ORL si dupa consult mi-a dat o reteta pe care trebuie sa o urmez 40 de zile dupa care trebuie sa ma prezint dinou.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.