imi cade parul in partea din spate, a urechii stangi

03-07-2009
tiphys2002
Nu este medic/terapeut
tiphys2002
De la o vreme am observat ca in partea din spate a capului latera desupra urechii stangi mi-a aparut o gaura in par, am observat ca desi la inceput era mai mica acum a inceput sa se mareasca, ce rebuie sa fa ce ma sfatuiti? sa fie de la alimentatie? de la sampon sau o afectiune a pielii scalpului ?
5 comentarii
0
07-07-2009, ora 17:36
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Buna ziua!

Mergeti la un consult dermatologic. Caderea parului poate sta la baza stresului, seboreei, unor infectii fungice etc. In urma consultului veti primi un tratament cu ajutorul caruia va veti face bine.

Numai Bine si Dumnezeu sa va binecuvanteze!
0
10-07-2009, ora 16:14
mai 20
Nu este medic/terapeut
mai 20
sunt o persoana a carei podoaba capilara nu a fost niciodata foarte deasa dar de ceva timp imi cade foarte mult si tin sa spun ca nu mam vopsit niciodata iar matreata pana acum nu aveam!imi puteti da un sfat va rog?
0
11-07-2009, ora 15:09
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Buna ziua!

Sfatul de mai sus este valabil si pt dvs.. Din pacate, caderea parului poate fi si o cvasi-conditie medicala care are la baza foarte multi factori: de la dezechilibre hormonale, stres cotidian si stres posttraumatic, pana la intoxicatii cu diferite substante chimice!

Cu multa placere si respect,
NICK:)
0
11-07-2009, ora 15:15
tiphys2002
Nu este medic/terapeut
tiphys2002
Multmesc mult Nick pentru sfaturile pe care mi le-ai dat, cu siguranta voi merge la un dermatolog cat mai curand, ceea ce ma frapeaza insa este faptul ca nu am gasit nici in baie nici pe haine nici in pat mai multe fire de par ca de obicei care sa imi dea de gandit ca as avea o problema de acest gen, am observat intamplator imediat dupa ce am fost la frizer locurile fara par de care vorbeam.
0
12-07-2009, ora 14:45
Aly_sweet
Nu este medic/terapeut
Aly_sweet
buna ziua...am si eu o intrebare.in ultimu timp imi pica foarte mult par.si eu cred k ii de la piscina de la apa din piscina care ii cu clor.am stat vreo 3 zile la soare si in piscina.piscina este acasa nu la strand.oare sa fie de la apa cu clor????
pana acuma nu mia mai cazut asa mult par niciodata
astept raspuns multumesc mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mătreața
  • Căderea părului
  • MIT: Unghiile și părul continuă să crească după moarte
  • MIT: Căderea părului se intensifică iarna
  • Modificările părului în sarcină, post-partum și menopauză
  • Vitamine pentru un păr sănătos
  • Oamenii de știință au identificat gena implicată în albirea părului
  • De ce chimioterapia produce căderea părului?
  • De ce testosteronul influențează pilozitatea?
  •