imi cade smaltul de la un dinte

31-08-2009
spy100
Nu este medic/terapeut
spy100
Azi dimineata m-am dus sa ma spal pe dinti si am observat ca imi cade smaltul de la un dinte din partea sus dreapta
, e penultimul dinte, premolar cred ca se cheama.In partea stanga a premolarului am molarul care are o plomba,
Dintele este aspru cand il ating cu limba, langa gingie simt parca as avea o gaura, dar nu ma doare.
Daca ma duc la stomatolog ce credeti ca o sa imi faca?(extractie, plomba etc.)O sa ma doara?(Am o problema mai de mult cu stomatologii, am avut o masea cariata si mi-au scos-o foarte greu stomatoloaga aia.)Si c-am cat m-ar costa?
Cu medicina, stomatologie s.a. sun afon cum sar zice:), asa ca va rog sa ma luati cu un limbaj din asta mai simplu de inteles pentru mine.Va multumesc!!!
1 comentarii
0
31-08-2009, ora 10:25
Dr. Nitu Andreea-Diana
Chirurgie dento-alveolara, Bucuresti
Dr. Nitu Andreea-Diana
solutia pentru problema dvs este o obturatie (plomba), nu ar trebui sa doara nimic atunci cand vi se va face. mergeti la stomatolog pentru ca leziunea poate sa evolueze si sa devina dureroasa la un moment dat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul