imi intarzie menstruatia de 4 zile si am inceput sa am senzatie de urinare mereu

14-06-2014
aaadina
Nu este medic/terapeut
aaadina
Buna ziua! Imi este tare frica. Am facut sex neprotejat cu prietenul dar nu a ejaculat in mine. Iar acum imi intarzie menstruatia de 4 zile si am inceput sa am senzatie de urinare mereu si urinez des dar putin. Am sanii tari ca de menstruatie si ma dor rinichii si ovarele.. adica simt o presiune nu chiar o durere. Va rog frumos credeti ca ar putea fi vorba doar de o raceala jos sau de altceva ce chiar nu imi doresc??
5 comentarii
0
14-06-2014, ora 18:10
Dr. Laurentiu Craciunas
Obstetrica-ginecologie, Manchester, UK
Dr. Laurentiu Craciunas
Buna aaadina,

Orice intarziere a menstruatiei este sarcina pana la proba contrarie, adica testul de sarcina.

Legat de simptomele urinare, sugereaza o infectie urinara, deci ai nevoie de un examen de urina si antibiotice corespunzator (daca se confirma infectia).
0
14-06-2014, ora 18:35
aaadina
Nu este medic/terapeut
aaadina
Si se poate sa imi intarzie si de la aceasta infectie?
0
15-06-2014, ora 00:03
Dr. Laurentiu Craciunas
Obstetrica-ginecologie, Manchester, UK
Dr. Laurentiu Craciunas
Putin probabil ca infectia urinara sa intarzie menstruatia.
0
18-01-2015, ora 19:50
alexandra lavinia
Nu este medic/terapeut
alexandra lavinia
Buna as avea si eu o intrebare va rog miam facut 2 teste marci diferite si mio aparut 2 liniute doar ca a doua e de un roz pal dar se vede am sani grei si am o stare de oboseala ma inteapa sub burta dimineata as dori sa fiu gravida sa mai fac un bebe dar nu stiu sigur as dori un ras va rog
0
09-02-2015, ora 09:53
irinuca27
Nu este medic/terapeut
irinuca27
Daca au iesit doua liniute, chiar daca a doua e roz pal, eu zic ca e sarcina.mai repeta testul peste cateva zile.si ce sa zic?!sa fie cu ochisori!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  • Febră și urinări frecvente - ce ar putea fi
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  •