imi intarzie menstruatia...ce sa fac sa imi vina??

30-09-2011
amelia cristina
Nu este medic/terapeut
amelia cristina
buna ziua, am si eu nevoie de un sfat astazi e a 3 zi in care imi intarzie menstruatia...problema e ca peste 6 zile am o competitie importanta si as vrea pana atunci sa termin, dar nu stiu ce sa fac sa imi vina...riscul unei sarcini nu exista pt ca nu am avut contact sexual, anticonceptionale nu iau ca nu e cazul..deci ce sa fac ? simptome am ma dor sanii dar vreau sa imi vina cat mai repede sa fiu ok la competitie...va rog ajutati-ma
4 comentarii
0
30-09-2011, ora 20:40
red_rose
Nu este medic/terapeut
red_rose
hehe 3 zile si deja ingrijorari))eu stiu si fete sanatoase total la organele genitale feminine si le intarzie ciclul...daca in citeva zile ai competitie nu ai cum sa il aduci asa repede..mergi la medic si intreaba insa la sigur nu poti face nimic, chiar si acele anticonceptionale se iau pe termen lung pt anumite probleme hormonale sau sarcina nedorita insa nu pt a aduce ciclul cu 2 zile mai inainte :) succes la competitie, poate ti-a veni la noapte si va trece pina atunci.
0
30-09-2011, ora 20:51
amelia cristina
Nu este medic/terapeut
amelia cristina
as merge la medic da nu pot ca sunt in cantonament...medicu de aici a zis sa iau anticonceptionale sa il intarzii pana luna viitoare da mie nu mi se pare prea sanatos.analizele ginecologice mi le-am facut si nu am nici cea mai mica problema poate fi si stresul de vina ca sunt foarte stresata in ultimul timp. multumesc de raspuns.pup
0
30-09-2011, ora 21:27
red_rose
Nu este medic/terapeut
red_rose
da, stresul poate deregla menstruatia..eu chisturi de la stres am facut )
0
02-10-2011, ora 00:28
amelia cristina
Nu este medic/terapeut
amelia cristina
gata am scapat mi-a venit azinoapte si pana la competitie o sa fiu gata...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: