imi puteti spuneti si mie...

03-12-2008
liluta
Nu este medic/terapeut
liluta
care poate fi cauza de nu se finalizeaza actul sexual cu orgasm? un lucru e cert...acesta vine in urma sexului oral, dar uneori dupa f mult timp... va rog sa-mi dati raspunsuri pertinente...multumesc!
9 comentarii
0
03-12-2008, ora 11:20
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Te contrazic, nu este cert ca trebuie sa vina in urma sexului oral.Orgasmul este f.greu de obtinut in cele mai multe cazuri si el poate fi de 2 feluri :cel clitoridian care se obtine prin stimularea clitorisului si cel obtinut in urma contactului sexual.Cert este faptul ca ambii parteneri trebuie sa participe la obtinerea orgasmului.In general preludiul este foarte important dar si psihicul fiecaruia in timpul actului sexual.
Numai bine.
0
04-12-2008, ora 23:06
liluta
Nu este medic/terapeut
liluta
Stiu ca se obtine f greu...am fost beneficiara acestuia nu de f multe ori...dar nu cu actualul partener...
Acum insa, e altfel...adica fara...cu toate ca ma concentrez mult asupra lui, nu reusesc si partenerul meu nu prea e multumit... imi spune ca el nu e capabil sa faca tot ce se poate...dar nu e adevarat, face tot ce trebuie... insa nu reusim.ii e teama sa nu il parasesc din motivul asta. Pot spune ca eu ma simt ok...i-am spus si lui asta, dar nu prea crede...imi zice ca e normal ca partenera sa aiba orgasm...eu nu stiu ce sa mai fac...
0
05-12-2008, ora 09:15
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
:)))) nu stiu cat de normal este sa aiba partenera orgasm.explica-i ca o multime de femei simuleaza orgasmul.Dar prin stimulare clitoridiana ai incercat.?Cel vaginal oricum implica concentratie maxima si e mult mai greu de obtinut.cu fostul prieten nu am simtit niciodata orgasmul, iar cu logodnicul meu este cu totul altfel.Poate fi si o nepotrivire de parteneri daca tu crezi ca a-ti incercat totul.
Pastram legatura daca vrei si poate te mai ajut cu vreun raspuns daca stiu.
Numai bine
0
06-12-2008, ora 01:29
liluta
Nu este medic/terapeut
liluta
Sunt cunoscatoare a orgasmului de toate felurile: clitoridian, vaginal, uterin... deci il pot obtine in final si tocmai de aceea, zice ca la el e pb... vrea sa fie bine si pentru mine, sa nu fie numai cel clitoridian ce apare numai dupa sexul oral...ci si in urma actului sexual cu penetrare vaginala... nu stiu ce sa mai fac..:(...intotdeauna imi spune ca eu nu sunt multumita, pentru ca nu ma vede ca reactionez asa cum ar trebui...
0
07-12-2008, ora 15:10
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Poate chiar este problema la el.hmm..M-ai bagat in ceata.Poate ceva nu face bine, sau nu stiu eu ce sa mai spun.Ma gandesc totusi ca poate nu va potriviti din p.d.v.sexual.
0
09-12-2008, ora 00:17
liluta
Nu este medic/terapeut
liluta
Si eu m-am gandit la nepotrivire, dar nu vreau sa cred asta...si chiar mie nu imi prea pasa de acel orgasm...cu sau fara eu ma simt fericita. Dar, de multe ori, ma intristeaza faptul ca el nu se simte bine, pe motiv ca nu si-a dus treaba pana la capat si ca trebuie sa intervina si altfel...nu ca i-ar displace sa provoace orgasmul si altfel, dar se simte parca vinovat... :( poate fi si din cauza zodiilor? eu varsator, el capricorn.
0
09-12-2008, ora 08:59
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Sincer eu va apreciez pe amandoi pt ca stiti sa luptati pt aceasta relatie.Pe tine pt ca, consideri alte lucruri mai importante decat acel orgasm, pt ca apreciezi ceea ce iti ofera zi dupa zi, si pe el pt ca nu este nepasator ci chiar f.implicat in problema asta de a te face pe tine sa ai orgasm.Eu cred ca impreuna o sa reusiti sa ajungi si tu la orgasm.iubirea e tot ce conteaza si iubindu-va o sa reusiti totul.
In ceea vce priveste zodiile nu ma prea pricep dar sincer nici nu cred in potrivirea lor.
0
10-12-2008, ora 01:45
liluta
Nu este medic/terapeut
liluta
Nici eu nu cred in compatibilitatea in ce priveste zodiacul, asa incat, indiferent de ce spune el, facem sa depasim toate impedimentele ca in final sa fie bine pentru amandoi... :) multumesc mult pentru comentarii!
0
18-01-2009, ora 16:50
te iubesc
Nu este medic/terapeut
te iubesc
raspunsul este unul mai lung
iti pot raspunde daca imi scrii -
iti multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: