imi vine sa merg mereu la baie... e vorba de o raceala?

11-11-2008
Amalia24
Nu este medic/terapeut
Amalia24
De cateva zile imi vine sa merg mereu la baie desi nu pot face mare lucru.ba chiar dimineata ma si ustura.
este vorba despre o raceala?
sau despre o infectie?
Parca mi s a schimbat si culoarea secretiei.

Sa consult un medic sau nu e grav?

Multumesc.
5 comentarii
0
11-11-2008, ora 19:55
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ai o infectie urinara si, daca te referi la secretia vaginala e posibil sa ai si o infectie genitala.Mergi la medicul de familie si solicita un bilet la laborator pentru a face o urocultura si un bilet la ginecologie pentru consultatie si analiza secretiei vaginale.Dupa recoltarea acestora vei putea initia un tratament.Numai bine!
0
11-11-2008, ora 20:00
elamiha
Nu este medic/terapeut
elamiha
am o fetita de 4 ani care imi tuseste dimineata, am fost la medic i-am facut tratament dar tot a ramas cu aceasta tuse. medicul mi-a spus ca e de la polipi oare asa o fii, desi ea repira pe nas. Eu tind sa cred ca e de natura alergica. pt ca in restul zilei nu mai tuseste. voi ce parere aveti?
0
11-11-2008, ora 20:59
se_ma_k
Nu este medic/terapeut
se_ma_k
Dupa explicatii poate fi mai degraba o litiaza renala (nisip la rinichi)... coloritul si usturimile sunt generate de leziunile uretrei ca urmare a eliminarii! Consumati cat mai multe lichide (ceaiuri sau tincturi de ienupar)!
0
12-11-2008, ora 15:27
Amalia24
Nu este medic/terapeut
Amalia24
va multumesc pt raspunsuri.maine merg la medic, am luat bilet de trimitere la urolog.si eu cred ca e vorba despre nisip la rinichi pt ca in ultima vreme mi au prescris cam multe pastile pt alergie si sinuzita.si in ultima vreme am cam renuntat la bauturile carbogazoase pt ca beam mai mult suc decat apa.
dar poate sa fie si o raceala sau infectie.

Numai bine.
0
13-11-2008, ora 14:53
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
Gina, sa nu revi la bauturile carbogazoase!sunt necesari 2 l de lichid din apa de izvor, plata, ciorbe, fructe.dar nu bauturi acidulate caci duc la...piatra la rinichi si/sau tulburari digestive.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Vitamina C previne răceala
  • MIT: Usturoiul previne și vindecă răceala
  • MIT: Dacă ieși afară cu părul ud răcești
  • Răceală sau gripă?
  • Iată care este singurul supliment ce ar putea preveni răceala
  • Urinarea nocturnă, redusă prin limitarea aportului de sare
  • Alergie sau răceală?
  • Care este singurul supliment de care ai nevoie pentru răceală?
  • Răceală sau gripă? (Ghid simptome)
  •