Imobilizat, Coxartroza bilaterala si insuficienta cardiaca

29-03-2008
lumiv5
Nu este medic/terapeut
lumiv5
Buna tatal meu are 60 ani, este de langa Cluj, este bolnav de coxartroza de vreo 10 ani, este operat de coxartroza, proteza sold dreapta si de 1 an si jumatate a ramas imobilizat la pat. A fost si la recuperari dar fara rezultat insa. Pe langa asta mai are si alte boli: Insuficienta cardiaca congestiva NYHA III/IV, Cardiopatie ischemica, Infarct miocardic inferior sechelar, Accident vascular ischemic in antecedente si altele.
Medicamente: Amlodipina, Detralex, Gopten, Carvediol si foarte multe altele, dupa fiecare consultatie.
Sunt foarte disperata si sincer nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai incerc.Am trimis e-mailuri la multe clinici, si in Italia pentru ca eu sunt aici, dar am primit putine raspunsuri si evazive.Dar nu as putea sa-mi pierd speranta si sa il las asa fara sa mai incerc desi ma simt foarte neputincioasa si starea lui se inrautateste zilnic.
V-ati ruga foarte tare sa ma ajutati cineva, indiferent cat ar costa tratamentul. -
1 comentarii
0
01-04-2008, ora 00:00
lumiv5
Nu este medic/terapeut
lumiv5
Multumesc pentru raspuns.Si tata cate pastile ar trebui sa ia pe zi?ca sa stiu cate sa-i comand.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.