Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 91011 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
27-08-2009, ora 17:40
alina-d
Nu este medic/terapeut
alina-d
buna popescu aura. ma nu e cam mult totusi? 3500-4000 euro? adica pana in 3000 inteleg si eu..dar...spre 4000...parerea mea...adica mai bine te mai interesezi ca sunt multi alti medici bini...la bani mai putini..
3000 mi se pare relativ ok...desi daca te iei dupa criza in care suntem...sunt cam multi bani. stiuca toate gandim ca o sa dam cam oricat sa iasa bine si sa fim multumite...dar..
te pup. si bafta...sa-mi zici ce decizie ai luat.
0
30-08-2009, ora 20:14
Silvia S.
Nu este medic/terapeut
Silvia S.
Buna tuturor!
am vazut aici..diferite comenturi despre operatia fiecareia dintre voi. Am totusi o nelamurire. M-ar interesa o marire de sani.. si as opta pt Doctor Voicu, insa nu am gasit nicaieri pretul pe are il ofera pentru aceasta operatie.
Rog pe cele operate de domnul doctor.. sami spuna si mie.. intreaga suma.
Multumesc!
0
30-08-2009, ora 20:46
rosaura
Nu este medic/terapeut
rosaura
va salut din nou!am reusit sa ma operez..am 3 sapt de la operatie si ma simt absolut perfect.M-am operat la dl dr dobos din galati(clinica hyperion).m-a costat 3500 implanturi matrix plus analizele.nu am avut absolut nici o durere, va spun sincer.am ramas o noapte in clinica, iar a doua zi am iesit si am plecat la cumparaturi:D. vreau doar sa va spun cand alegeti un doctor, tineti cont si de distanta deoarece cum v-am spus si mai devreme eu nu am avut durerri dar cand mergeam cu masina simteam cateodata dureri.asa ca un drum lung de la spital sau clinica spre casa recent operata nu cred ca e tocmai ideal si mai ales ca trebuie sa va duceti la control in fiecare sapt..marimea mea este de 315 par ffff naturali, nimeni nu observa faptul ca am implanturi...va doresc mult noroc la operatie fetelor!!daca aveti intrebari va rasp cu drag!
0
30-08-2009, ora 20:59
rosaura
Nu este medic/terapeut
rosaura
am vazut ca ati scris despre un unguient pt tratarea cicatricilor..mie nu mi-a sp nimik doctorul despre un unguient...imi puteti spune si mie va rog cat timp trebuie sa ai de la operatie ca sa folosesti unguientul si care anume este cel mai bun??Pwp
0
30-08-2009, ora 22:05
alexa.m
Nu este medic/terapeut
alexa.m
pt rosaura:
unguentul se numeste contractubex, costa in jur de 60 de lei si il gasesti la orice farma.il poti folosi imediat ce ti se scot bandajele.
eu mai am 2 zile pana la operatie si voiam sa te rog sa-mi dai si mie niste sfaturi inainte de marele eveniment:)
ce sa fac, ce sa nu fac...daca mai e ceva care nu s-a scris pe forum.
u ai 315 matrix..inainte cat purtai la sutien, acum cat porti?eu am cam 57kg, 1.70 si as opta pt 325 ml, eurosilicon.
0
30-08-2009, ora 23:25
oana80es
Nu este medic/terapeut
oana80es
sal rosaura, asteptam vesti de la tine.Eu sunt Oana sunt tot din Galati si as vrea sa ma operez la iarna in decembrie tot la la Hiperion.Ai vrea sa vb pe mess sa-mi inpartasesti din experienta ta?-*.multumesc




(*modificat de administrator)
0
30-08-2009, ora 23:42
Silvia S.
Nu este medic/terapeut
Silvia S.
si cele ce s-au operat la NordEstetica... va rog lasa-ti si mie un mesaj cu id-urile voastre.
sunt f interesata despre ce parere aveti asupra clinicii.
ms mult!
0
31-08-2009, ora 01:54
rosaura
Nu este medic/terapeut
rosaura
ce pot sa-ti sp Alexa.m, in primul rand ms pt rasp tau si incearca sa ai cat mai putine emotii ca totul va fi bine!ce imi amintesc este ca nu trebuie sa te dai cu vreo lotiune de corp in ziua operatiei, sa nu fumezi in ziua aceea si parca 3 ore inainte de operatie sa nu mananci nimic.eu am fost operata dimineata asa ca nu am avut probleme! si sa-ti iei la tine o bluza care se inchide in fata cu fermoar sau nasturi pt ca s-ar putea sa nu poti sa ridici mainile in sus sa te imbraci!depinde de caz mi-a sp doctorul..eu am putut sa le ridic imediat de cand m-am trezit din anestezie mi-am prins parul!acum depinde cum reactionezi tu, sper ca bine:D:D
Purtam cea mai mica marime la sutien, aveam sanii f mici acum port 80c.sincera sa fiu la control cand am stabilit 315 ma asteptam sa fie mai mari si ma tot gandeam daca oare o sa-mi stea bine daca o sa fie prea mari pt mine(am 50 de kg si 1.63m) ma asteptam la mult mai mari asa mi-i imaginam eu..sunt foarte multumita de rezultat va spun din suflet.dimineata primult lucru care il fac este sa ma duc in oglinda, imi desfac bustiera si imi privesc sanii.Poate ma considerati ca sunt nebuna dar nu sunt:D:D!:*
0
31-08-2009, ora 16:14
alexa.m
Nu este medic/terapeut
alexa.m
atunci cred ca o sa fim 2 nebune pt ca eu cred ca o sa defilez prin casa cu sanii goi imediat ce o sa-mi scot bustiera:P
abia astept!
merci pt rsp si mai vb
0
02-09-2009, ora 19:36
deea87
Nu este medic/terapeut
deea87
Buna fetelor, eu ma oprez saptamana viitoare la dr Horia Siclovan, am emotii fff mari dar sper ca rezultatul sa fie pe masura asteptarilor mele. d-l Dr. mi-a recomandat proteze anatomice 225cc, (am 1.63, 48 kg )mie mi se par cam micute dar ma las pe mana lui, el cu siguranta stie mai bine ca mine:) O sa va tin la curent cum a decurs totul..
0
03-09-2009, ora 00:05
rosaura
Nu este medic/terapeut
rosaura
Deea87..iti spun sincer ca eu am 50 de kg si la fel inaltimea si mi-a iesit la masuratore marimea 215.am stat si mam gandit si am ajuns la concluzia ca daca tot am sansa asta barim sa se cunoasca diferenta cat de cat..am marimea 315 si sa stii ca nu sunt mari, ma asteptam sa fie'mai mari!!gandestete bine ca nu faci pasu asta in fiecare zi! in loc de marimea 225 mai bine imi cumparam un sutien cu burete gros si aveam sanii mari! Iti garantez ca dupa operatie o sati doresti mai mari si asta o sati dai seama dupa o luna de la operatie, aproximatie.cand sanii nu mai sunt umflati.Tu esti cea care decide dar gandeste-te ca daca ai apelat la implanturi inseamna ca ai fost complexata mereu ca ai sanii mici si tot mici ti-i faci si acum?
0
03-09-2009, ora 12:02
alina-d
Nu este medic/terapeut
alina-d
buna deea87. daca poti te rog sa-mi spui cat te costa pe tine operatia. si eu as vrea sa o fac tot la dr horia siclovan, singura problema este ca eu sunt din bucuresti iar el opereaza doar in sibiu...as putea sa merg si pana acolo...o sa mai vad si la noi in bucuresti la d-na dr cristina brezeanu...o sa merg la ea la o consultatie. s-a operat cineva la ea? din cate am citit pana acum nu am vazut nmic de rau...dar...intreb ca poate s-a operat cineva mai de curand...si daca da, ce pret a fost operatia si cel mai important cum a iesit?
va pup fetele si bafta celor care vor face operatia curand. sa nu aveti dureri! :)
1
03-09-2009, ora 21:54
deea87
Nu este medic/terapeut
deea87
Operatia costa 2700 de euro, pretul include spitalizare, analize si bustiera.
Pt Rosaura, referitor la mesajul tau, mi-as dori si eu o marime mai mare dar in urma consultatiei doctorul m-a sfatuit ca este cea mai buna pt mine. Eu am sanii mici ceea ce inseamna ca pielea mea nu este atat de elastica cat sa intre un implant de marime mai mare si mi-e frica, ca nu va arata natural asa cum imi doresc. Tu unde te-ai operat?
0
03-09-2009, ora 22:35
alina-d
Nu este medic/terapeut
alina-d
te pup deea87. multumesc pt informatie...bafta multa sper sa fi fericita si multumita de rezultat. cand ai planificat operatia? sa ne povestesi cum a decurs... A precizat doctorul ceva legat de zilele de spitalizare? cam cat ar trebui sa stai acolo? ca pt mine ar fi cam important de stiut..mai ales daca as veni acolo sa fac operatia...eu as vrea sa ma operez in ianuarie... de la bucuresti la sibiu e cale cam lunga...si plus ca as veni singura...ar veni cineva sa ma ia cand o sa pot sa plec acasa..te pup.
0
03-09-2009, ora 22:39
deea87
Nu este medic/terapeut
deea87
Operatia o sa o fac joi pe 10 septembrie. Doctorul mi-a spus ca o sa stau o noapte in spital. De obicei cam atata se sta, maxim 2 zile.. Eu am noroc ca sunt din sibiu. O sa iti spun cum a decurs totul...
0
03-09-2009, ora 22:54
alina-d
Nu este medic/terapeut
alina-d
ce putin mai ai..pana la operatie deea87.bravo!!! bafta multa! sa nu-ti fie frica! sa vedem cand o sa fiu mai libera..o sa ma duc la cnsultatie si la dr cristina brezeanu...si cred ca vin si la dr horia siclovan. am vb cu o fata care s-a operat la el acum 2 ani si care are niste sani superbi...si mi l-a recomandat cu toata caldura...o sa fii o fericita...eu o sa am sanii mari :D din ianuarie ;) te pup si bafta multa! sa nu ai dureri deloc!!!!!!
0
04-09-2009, ora 01:08
rosaura
Nu este medic/terapeut
rosaura
Eu m-am operat in galati la clinica hyperion la dr dobos!la inceput cand eram in cautare pe net de doctori, am vazut site-ul dr siclovan si eram foarte hotarata sa ma operez si eu tot la dumnealui dar m-am razgandit din cauza distantei fff mari.Cred ca am procedat bine pt ca ma chinuiam f mult pe drum, In primele zile dupa operatie mersul cu masina e cam incomod!multa bafta la operatie si niste sani frumosi!!:D:D
0
04-09-2009, ora 02:08
olguta_m
Nu este medic/terapeut
olguta_m
Buna Alina-d, Sunt operata de curand de d-na dr. Brezeanu, si sunt foarte bine. Am implante Mentor, anatomice de 330cc, introduse prin aureola. Sunt foarte incantata de rezultat, iar doamna doctor este o draguta. Conditiile de la clinica sunt super si toata lumea se poarta foarte frumos. Am avut dureri vreo 2 zile, dar..au trecut. Pretul operatiei a fost 2500E. Dupa operatie trebuie sa mergi la pansat cam la 2 zile, timp de 2 -3 saptamani, ca sa-ti urmareasca operatia. Daca vrei sa te operezi la Sibiu, ar trebui sa stai acolo o perioada. Eu ti-o recomand cu caldura pe doamna dr Brezeanu. Oricum alegerea trebuie sa-ti apartina, dar merita sa te duci la o consultatie la dansa, mai ales ca esti din Bucuresti. Bafta multa!
0
04-09-2009, ora 11:14
alexa.m
Nu este medic/terapeut
alexa.m
buna fetele!nu va mai sriu ca aspiranta la silicoane ci ca detinatoare de silicoane:)sunt operata de miercuri si in afara de putina febra musculara sunt fff ok.daca aveti intrebari va rsp cu mare placere
0
04-09-2009, ora 23:02
alina-d
Nu este medic/terapeut
alina-d
va pup gagici!
multumesc mult olguta_m pt "informatii". intr-adevar ai dreptate...sunt niste consultatii pe care eu nu le-am mai luat in calcul...adica m-am gandit la o consultatie, doua...dar..nu mi-am pus problema de pansat...si de urmarirea operatiei. tu la ce clinica te-ai operat? ca sa stiu unde sa ma duc la consultatie :D..am vazut ca lucreaza in mai multe locuri...si de-aia intreb...
Intrebare: ce sunt aia cc adica 330 cc...ce inseamna cc? am cautat pe net...dar nu pot sa zic ca am gasit ceva in sensul asta.. eu as vrea sa ma operez in bucuresti ca...mi-ar fi mai bine...problema la mine e ca as vrea sa-mi iasa super...toate gandim si ne dorim la fel stiu, mai stiu si ca depinde foarte mult de forma sanului tau...ca daca nu am eu sanii apropiati doctorul nu are cum sa ii apropie...(cel putin asa am inteles din tot ce am citit pana acum) si eu nu vreau sa-mi iasa departati...si am vorbit cu o fata care este operata de dr horia siclovan...si i-a facut nu sani..ci opera de arta...sunt extraordinar de frumosi...este primul caz de pe site-ul lui o fata blonda pe un fond cu albastru.
0
04-09-2009, ora 23:20
alina-d
Nu este medic/terapeut
alina-d
alexa.m felicitari si tie pt ca ai facut operatia... eu mai am un pic de asteptat..pana in ianuarie...ca lucrez cam mult in perioada asta..si nici concediu medical nu am cum sa-mi iau..asta e...cum te simti? cum iti este? ai facut operatia acum saptamana asta miercuri? adica in urma cu 2-3 zile? cum ti-au iesit? am citit pe paginile anterioare ca te-ai operat la dr radu ionescu...4000 euro? pana la urma nu conteaza banii conteaza sa-ti iasa bine si tu sa fii multumita si fericita... cum iti este cu sani mari? ca scriau fete ca nu puteau nici macar sa se imbrace...asa este?
sunt fericita ca nu fumez...dar cu condusul cum e? cat timp nu poti sa conduci? eu sunt usor dependenta de masina..
ma bucur pentru voi toate care v-ai facut operatia...astept cu nerabdare sa vina si randul meu...oricum o sa ma duc la consultatie la d-na doctor Cristina Brezeanu si o sa ma si programez pt ianuarie..cand o sa poata si ea...
pupici si vorbim!
0
05-09-2009, ora 10:48
alexa.m
Nu este medic/terapeut
alexa.m
buna alina-d!
sunt operata de 3zile si sunt ok.a trecut in mare parte si febra musculara, ma imbrac in bluze si rochite cu fermoar sau nasturi si nu mi-e greu deloc, de condus nu stiu ce sa-ti spun.
operatia, consultatiile pre si post operator, clinica unde am fost operata si internata au costat 4000 dar a meritat fiecare centam implant de 325 ml si arata si-mi vin perfect.cel putin asa mi s-a parut in cele 5 sec in care i-am vazut a doua zi cand mi s-a schimbat bandajul.
va rog frumos pe cele care s-au operat si au trecut deja de faza cu bandaje sa ma ajute cu un sfat:ma mananca pielea sub bandaj pana la insuportabil, m-as scarrpina pana la implant ma jur!!!am incercat cu putin alcool mentolat pe unde am reusit dar degeaba.pansamantul trebuie purtat o saptamana asa ca nu am nici o sansa sa merg la dr mai devreme si sa-l scoata.propuneri cineva?v-as ramane indatorat pt totdeauna
0
05-09-2009, ora 13:11
aura27
Nu este medic/terapeut
aura27
Buna! Spneti mi va rog, 375cc vi se par mari sau potriviti in conditiile in care eu am 52 kg, 1, 62m inaltime. Eu m am programat ladr Bratu in 15 oct.
0
05-09-2009, ora 15:54
olguta_m
Nu este medic/terapeut
olguta_m
Buna alina_d.
cc inseamna centrimetri cubi presupun (asa scrie pe certificatele de garantie ale implantelor, pe care le-am primit dupa operatie). Eu am fost operata la centrul medical Apolo, dar din cate am inteles doamna doctor mai lucreaza si la spitalul de chirurgie plastica si arsi. Eu am sunat-o inainte, si m-am programat la consultatie. Du-te cu incredere. Eu personal sunt foarte multumita de rezultat, dar intr-adevar conteaza si cum arata sanii inainte de operatie. Cand am fost la consultatie, am rugat-o sa-mi arata niste poze. Mi-a aratat mai multe, si mi-au placut toate. Am observat ca pune mai mult implante anatomice. Te pup si daca mai ai intrebari, iti raspund cu placere.
0
05-09-2009, ora 16:03
olguta_m
Nu este medic/terapeut
olguta_m
Alexa.m felicitari pentru operatie. Si eu am inca pansamente dar nu ma mananca. Oricum eu merg la control la 2-3 zile si imi schimba pansamentul. Poate ai facut alergie la ceva...crema, pansament. Cred ca ar trebui sa vorbesti cu doctorul si sa mergi mai repede la control. Pana atunci incearca cu un antihistaminic. Poate te ajuta.
0
05-09-2009, ora 16:35
alina-d
Nu este medic/terapeut
alina-d
te pup olguta_m. inca o data iti multumesc pentru indicatii. Da, pana la urma m-am hotarat, la ea o sa merg si eu...sper cat mai curand la consultatie..si operatia prin ianuarie..in prima zi cand o sa poata. am intrat pe site-ul ei si am vazut acolo cateva cazuri stiu ca oricum difera de la femeie la femeie. ma bucur ca mi-ai explicat de viztele la pansat la care eu nici nu ma gandisem...plus...doamne fereste de complicatii...
scuza-ma cred ca ai spus tu mai sus...de cat timp te-ai operat? ti-au iesit sanii cum ai vrut? ca mai scria la un moment dat o fata ca s-a operat si i-au iesit atat de departati.de se programase pt o alta operatie...nasol...si de-asta tot citesc...caut...intreb...ca macar in sufletul meu sa ma duc la dr. cu inima deschisa si fara stres...
te pupicesc!
0
06-09-2009, ora 11:45
monique8207
Nu este medic/terapeut
monique8207
Pt. Deea87
Buna, cred ca ne-am vazut la cabinet la domn doctor Horia Siclovan:-)...te-ai decis pana la urma ce marime de implanturi o sa-ti pui?...eu stiu ca iti doresti ca sanii tai sa fie biggg boobies, dar o sa vezi ca o sa fie fooooarte evidenti chiar daca iti pui implanturi de 260 si ai incredere in domn doctor, chiar il recomand tutror fetelor care vor o marire de sani, chiar daca nu sunt din Sibiu
Fi optimista si o sa vezi ca totul va decurge fara probleme...eu m-am operat la dansul pe data de 2 septembrie 2009, operatia a fost fara probleme, a doua zi am iesit din spital, ma simt excelent, chiar nu am dureri, vreau sa zic ca vineri, adica dupa 2 zile de la operatie eram deja la terase in oras (sper ca domn doctor sa nu citeasca comentariul asta.hihihiih)...
Iti urez multa bafta pt. interventia din10 sept.. nu mai e mult asa ca fi tare si stai linistita ca esti pe mainile unui adevarat profesionist ca intr-adevar face minuni...(ai vazut si tu cum aratau sanii mei la nici 2 zile de la interventie, cat de perfecti erau si cat de bine arata incizia).
Multa bafta si ne auzim dupa interventie!
0
06-09-2009, ora 13:43
aura27
Nu este medic/terapeut
aura27
Buna fetelor! Va spuneam acum un timp ca sunt dezamagita de o doctorita de la clinica Brol timisoara, dar am avut ocazia sa discut direct cu dl dr Bratu si mi se pare un om deosebit.Am gasit si aprecieri legate de el si am inteles ca are mai mult clienti straini.Dupa o discutie prelungita in care i am pus toate intrebarile, dupa ce m a masurat si am facut proba cu un implant de 350 cc, m am programat pt operatie in 15 oct.Medicul mi a spus ca pot merge pana la 375cc ceea ce ma si tenteaza, insa nu prea stiu ce inseamna.In sutienul de proba aratau destul de mari, potriviti staturii mele.Operatia ma costa 3500 cu toate costurile incluse, Mentor rotunde.Daca va e de ajutor, cica exista o crema speciala pe baza de silicon pt cicatrice care o aplatizeaza si in timp o ajuta sa devina aproape invizibila.Se comanda la clinica, separat de pretul interventiei si costa 350 ron.Recuperare rapida acelora care s au operat de curand si sa tineti cont de sfaturile medicului in ceea ce priveste ingrijirile de dupa, deoarece se spune ca acestea sunt f. importante.
0
06-09-2009, ora 18:11
buzibody
Nu este medic/terapeut
buzibody
pt monique 8207 ai putea te rog sami spui unde si cat tea costat? ca mas opera si eu ca imi doresc asta de mult timp si sunt decisa
0
06-09-2009, ora 18:21
buzibody
Nu este medic/terapeut
buzibody
sa operat careva sub 3000 de euro? ca nu prea imi permit luxul de a plati mai mult va multzumesc
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 91011 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •