Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 217721782179 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
26-07-2016, ora 23:17
Buburuza112
Nu este medic/terapeut
Buburuza112
Ma uit la o emisiune tv acum si din nou vad alte fete care se operează la
Kasem ! Nu pot sa imi dau seama cum mai au curaj sa se opereze la el dupa câte lucruri am văzut despre el proaste si operații eșuate. Nu vreau sa credeți ca sunt o persoana care sunt contra lui kasem dar am văzut atâtea cazuri care nu au avut final fericit...
0
26-07-2016, ora 23:22
Miruna31
Nu este medic/terapeut
Miruna31
Da... Si eu ma uit la aceeasi emisiune in care a fost si fata cu buza sectionata.. Acum ii fac reclama lui Kasem ! Urat!!
0
27-07-2016, ora 02:02
AndaMariaAnda
Nu este medic/terapeut
AndaMariaAnda
Buna! Am fost operata acum 2 luni (pe 1 iunie)-implant rotund de 300. Totul a decurs normal, m am recuperat bine dupa interventie si arata supeeer!! Insa, acum (la 2 luni de la interventie) am inceput sa simt ceva intepaturi la sanul stang. E normal oare? Tot caut pe forum ceva pareri despre problema asta si nu gasesc nimic.. i am dat un mesaj doctorului insa nu mi a raspuns.. Un sfat, va rog?
1
27-07-2016, ora 02:18
RaiiSsa
Nu este medic/terapeut
RaiiSsa
E normal sa mai simti uneori înțepături, , junghiuri pana pe la 6 luni, ce nu e normal e sa nu ti răspundă medicul
0
27-07-2016, ora 02:32
AndaMariaAnda
Nu este medic/terapeut
AndaMariaAnda
Multumesc de raspuns! Ar fi trebuit sa merg la controlul de o luna si nu am mers( am fost plecat din tara si operatia am facut o in turcia). Si asta e in mare motivul pentru care m am panicat putin..
Ps. Asa.i ca nu e normal sa nu mi rasp..? Si mie mi s a parut putin ciudat..
0
27-07-2016, ora 06:13
Candy1930
Nu este medic/terapeut
Candy1930
Buna fetelor! Dupa cum am promis am postat poza. Nu am vrut ridicare pentru ca necesita incizia la nivelul mamelonului. Sanul stang era usor mai cazut decat dreptul si domnul doctor mi.a zis ca o sa umble din interior.
0
27-07-2016, ora 06:34
Candy1930
Nu este medic/terapeut
Candy1930
Nu se incarca poza
0
27-07-2016, ora 09:07
Mamitzica
Nu este medic/terapeut
Mamitzica
Buna dimineata, fetelor ! Azi am 30 zile si m am trezit cu dureri ÎNGROZITOARE de spate, de n a fost chip sa ma mai ridic singura. E normal??simteam in doua puncte fixe, pe partea stânga a spatelui ca 2 junghiuri ff puternice de nici sa respir nu puteam..

Si inca cv.. la sanul drept, deasupra, cam unde începe breteaua bustierei, ma înțeapă inauntru, mai ales cand respir adânc. S a mai intamplat cuiva?
1
27-07-2016, ora 10:29
RaiiSsa
Nu este medic/terapeut
RaiiSsa
Mamitzica scumpo, acum începe perioada sâcâitoare de care tot vb, e normal după 30 de zile de dormit pe spate sa te doară.. Mai ai putin și poți dormi pe o parte abea de atunci Îți mai revin. O sa ți mai revi și când îți începi activitatea normala, încearcă sa te pui în pat doar la somn, în rest odihna pe canapea. Pe mine mă ajutat votaren gel forte și tot odată luam ibuprofen mie mi se inflamase ceafa. Iar înțepături pana la 5 luni o sa tot simți, nu le mai baga în seama. Puuup
1
27-07-2016, ora 10:32
RaiiSsa
Nu este medic/terapeut
RaiiSsa
Oricum fii fericita ca practic perioada critica a trecut cu bine, după o luna nu se mai pot întâmpla complicații ca infecția și implantul sa fixat cât de cât.
1
27-07-2016, ora 10:52
3xmommy
Nu este medic/terapeut
3xmommy
Mamitzica, eu ieri am implinit 6 saptamani, si vreau sa-ti zic ca ma simt foarte bine, dar pe la 4 sapt ma luasera si pe mine junghiuri si intepaturi. Trec... Acum ma comport normal, ca si inainte. Am reluat toate activitatile. Te pup! App.. esti f sexy cu costumul de baie.
0
27-07-2016, ora 11:04
Mamitzica
Nu este medic/terapeut
Mamitzica
Aspassia, deci de abia acum începe distracția, a?:)) Offf... chiar ma miram de ce nu ma doare spatele, ca tot auzeam la voi.. Am luat un midocalm si unguent diclofenac..

Pe la 6 sapt pot încerca sa dorm pe laterale din cate am inteles.
De azi voi începe sa fac si putina gimnastica.
Merci, draga mea, te pup!
0
27-07-2016, ora 11:08
Mamitzica
Nu este medic/terapeut
Mamitzica
3xmommy, sper sa fiu si eu f bn la 6 sapt! Abia astept! Intr adevăr perioada critica a trecut, dar credeți ma ca azi dimineata a fost crunt, gemeam de durere, am încercat vreo jum de ora sa ma ridic si n am putut din cauza junghiurilor, parca aveam cuțite înfipte n spate..
Ehhh, vor trece toate astea, trebuie! Doar ca e f neplăcut. Va pup !
0
27-07-2016, ora 11:22
Marmaris
Nu este medic/terapeut
Marmaris
Mamitzica exact in perioada ta si eu plangeam dr dureri de spate..
AndaMariaAnda, daca se poate, la ce dr te ai operat in turcia?
0
27-07-2016, ora 12:00
Mamitzica
Nu este medic/terapeut
Mamitzica
Da, Marmaris, asa e.. Oricum fetelor, m ati mai linistit! Va imbratisez cu drag!
2
27-07-2016, ora 12:12
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Recuperare aste anevoioasă, chiar daca aparent la 1 luna începem sa ne simțim mai bine, durerile de spate persista, acum intervin mai accentuat înțepăturile intercalate cu momente cand totul e ok, e mult mai greu cand nu ai dormit timp lung pe spate( asta era poziția mea de somn) de la 6 sapt usor am inceput pe lateral si acum numai asa dorm si uneori pe spate) pe burta pot sta f bine, dar din cauza deviației de sept si probleme respiratorii nu reușesc, nu am aer. Mamitzica sper in curand sa te simți foarte bine, sunt etape groaznice, intercalate cu momente foarte bune, sunt organisme mult mai sensibile si recuperarea durează, dar intr un final toate fetele se vor simți bine, normale, apte pentru a reveni la viata cotidiană. Pupici!
0
27-07-2016, ora 12:56
Mamitzica
Nu este medic/terapeut
Mamitzica
Chanell, merci pt încurajări, asa e, prob organismul meu este mai sensibil, chiar ma gândeam.. poate are leg cu faptul ca sunt nascuta prematur, la doar 6 luni jumate.. cn stie:) stiu ca toate vor trece cu bine, am încredere, dar mai intreb si eu sa ma asigur ca este normal ceea ce simt. Pup
4
27-07-2016, ora 13:12
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Puțin mai multa răbdare mamitzica, faptul ca esti mai sensibilă nu înseamnă ca nu ai un organism puternic, implantul e mai mare, exista si un lifting intern, deci s a lucrat mai mult, corpul a fost supus unei intervenții mai complexe, ca urmare recuperarea e mai anevoioasă. Toate fetele pot întreba absolut tot ce le deranjeaza, temerile, nu conteaza de câte ori s au adresat aceleași întrebări, pentru asta suntem aici. Indiferent cat de informate suntem teoretic, situația se schimba cand suntem operate, si chiar daca trăim senzatiile citite si studiate este normal sa fim noi convinse si pentru liniștea noastră. Va doresc sa fiți toate puternice, si lucrul acesta il descoperiți cu fiecare zi care trece! Va pup cu drag pe toate!
1
27-07-2016, ora 13:44
AndaMariaAnda
Nu este medic/terapeut
AndaMariaAnda
Bunaa!!! Marmaris, m am operat la doctorul kamran Efendioglu!
0
27-07-2016, ora 14:12
Mamitzica
Nu este medic/terapeut
Mamitzica
Asa i, Chanell:) teoria ca teoria, dar practica...

O sa fiu bine, stiu asta. Toate am trecut prin perioade de genul.
Azi mi a ajuns si mie BIO OIL, am început sa l folosesc preventiv pe sani si pe fese, pt ca dupa operație am slăbit si mi au apărut câteva vergeturi
. Sper sa funcționeze! Hug, girls!
0
27-07-2016, ora 17:00
Diana9624
Nu este medic/terapeut
Diana9624
Buna fetelor.
Am fost la domnul Doctor Theodor Motruc am vorbit cu el, ma masurat si Mia Spus ca mi se potriveste 325cc sau 350cc.Domnul Doctor Mia Spus ca in timpul operatiei imi incearca ambele marimi si imi Pune ce se potriveste Mai bine.Acum trebuie sa ma hotarasc eu cand doresc sa Ma operez.
Ce parere aveti de domnul Doctor ?
2
27-07-2016, ora 17:28
Mamy3
Nu este medic/terapeut
Mamy3
Mamitzica, sa stii ca si eu am avut probleme cu spatele, ma durea mai tare decat sanii, eu nu dorm de obicei pe spate, nu pot si probabil si datorita faptului ca dormi intro singura pozitie, fara sa te misti decat foarte putin si atata timp apar aceste dureri, junghiuri, intepeneala. Cand o sa incepi sa dormi si pe lateral va fi mult mai bine.
0
27-07-2016, ora 18:33
SofiaC
Nu este medic/terapeut
SofiaC
Fetelor, eu am programarea pentru o luna de la interventie peste o saptamana, insa sanul stang m-a tot injunghiat ieri si azi. Sper sa nu fie nici o problema, am zis ca mai astept pana la consultatie, cu toate ca i-am spus asistentei cand am facut prgramarea pentru consultatie. Ce-i drept, imediat dupa interventie am avut mici dureri la sanul stang, comparativ cu dreptul, insa doctorul m-a linistit spunandu-mi ca sanii se vor vindeca diferit. Tin sa mentionez ca sunt operata prin metoda axilei, implant amplasat in spatele muschiului, si am aproape o luna (peste 3 zile fac o luna). Drenurile le-am tinut 48 de ore, la unul am avut 60 ml (stangul) si 100 ml la celalalt. Nu am exagerat nici la marime, cred eu, am implanturi corozive Mentor 300 cc (am ales marimea maxima recomandata de doctor). Insa sanult stang a fost sensibil de la inceput, chiar sia ucm cand deschid portiera masinii cu mana stanga, simt intepaturile, sau cand trage de centura.
Este o urgenta, sa-l sun pe emdic si sa-l alarmez? sau este o normalitate ca la o luna dupa interventie sa mai simti aceste ace, sau mici amorteli ale sanului?
0
27-07-2016, ora 18:41
Florii
Nu este medic/terapeut
Florii
Buna fetelor, sa operat cineva la Dr.Fabian Zsolt ?
4
27-07-2016, ora 21:07
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
SofiaC stai linistita, in majoritatea cazurilor un san este mai sensibil de la inceput, stangul sau dreptul, si inopinant apar înțepături sau junghiuri puternice care se tot repeta la anumite intervale, chiar si dupa mai multe luni, chiar daca se răresc. Pana la 6 luni se simt, mai rar dar exista. Si dupa aceasta perioada cateodata la efort susținut, oboseala sau supărări. Sunt cazuri cand ramane putin mai tare decat celălalt, se mai simte uneori la ciclu, dar nu te panica nu se intampla nimic rau, fac parte din etapele recuperării ca si așezarea sânilor, unul
Mai sus altul mai jos, unul mai mare celălalt mai mic, in final se ajunge la egalitate cu mici asimetrii in cazurile cand existau si inainte de interventie.
2
27-07-2016, ora 21:52
Marmaris
Nu este medic/terapeut
Marmaris
Chanell, esti un om extraordinar, care ajuta continuu fara a primi altcv in schimb decat multumiri, si cu siguranta nu este loc de a discuta contrariu ajutorul, sfaturile, incurajarile, sustinerea si experienta ta care le oferi neconditionat!! Ai tot respectul meu!
1
27-07-2016, ora 22:29
SofiaC
Nu este medic/terapeut
SofiaC
Multumesc pentru explicatii, le citisem si mai devreme in alte raspunsuri rasfirate, insa tot citind ma ingrijoram din ce in ce mai tare pentru ca unele din ele, nu erau ceea ce as fii vrut sa aud. Sper din tot sufletul sa nu raman cu aceste mici intepaturi/junghiur, si sa dispara odata cu trecerea timpului.
Seara frumoasa va doresc!
0
27-07-2016, ora 22:53
Marmaris
Nu este medic/terapeut
Marmaris
Fetelor, astazi am ridicat cv greutati la munca, dupa care acasa curatenie, dat cu aspiratorul, etc.. Am simtit o usoara presiune in sani, prob oboseala m am gandit, dar acum, la dus, masandu i usor cu gelul, fara sa apas, doar la sanul stang am simtit niste junghiuri inauntrul sanului parca pana in inima...dar doar daca masez usor, normal, cum se spala omu'... Or fi motive de ingrijorare?...
0
27-07-2016, ora 23:54
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Marmaris asa se simte cand începi sa faci efort mai mare, se întăresc, ii simți mult mai grei dupa o zi obositoare, pot chiar înțepa, eu am simțit si la 6 luni cand dupa o perioada de 3 luni in care nu muncisen, cand m am intors la job in plină avalanșa din Decembrie, unde lucrez eu se face efort mare mai ales de sarbatori, si crede ma oboseam, ajungeam sa respir greu( eu având si o deviație de sept), plângeam. Si dupa 3 saptamâni de munca asidua organusmul si a mai revenit. Ideea e ca ii vom simți ai noștri, moi, așezati, dar la un efort de multe ore se simte! Chiar si dupa 6 luni, 1 an, cand faceti o munca mai grea puneți bustiera. Marmaris multumesc pentru cuvintele frumoase cat si mamy3 si tuturor fetelor care ma apreciază, eu sunt aici numai pentru voi!
1
27-07-2016, ora 23:59
AndaMariaAnda
Nu este medic/terapeut
AndaMariaAnda
Marmaris, si eu am avut aceeasi problema. Astazi am reusit si am vb cu medicul si mi a spus ca nu e nicio problema, e normal ca uneori sa mai simtim o usoara presiune sau intepaturi!
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 217721782179 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •