Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 224522462247 ..... 3218 3219 Înainte ›
1
27-09-2016, ora 21:30
Mamitzica
Nu este medic/terapeut
Mamitzica
AndaMariaAnda, multumesc mult! Si tu arați extraordinar!
Am pus poza cu tot corpul in special pt fetele care urmeaza sa se opereze, nu va speriați de un implant de 450, 500cc, dupa ce trece edemul sânii nu mai sunt f mari, ai mei la început erau cv horror, însă acum pt înălțimea mea sunt tocmai ce trebuie.
De aproape păreau mult mai mari, asta e valabil la orice poza.
Pup!

Izzaa, merci mult:))) sunteti drăguțe, fetelor!
1
27-09-2016, ora 22:35
julia22
Nu este medic/terapeut
julia22
WOW Mamitzica!!!! Super!!! Multa sanatate iti doresc. Sunt superbi! Si chiar nu sunt mari...ti se potrivesc perfect pe corpul tau. Mie mi-a recomandat 380 anatomic si ma gandesc oare nu sunt mici?!?!? La cate citesc aici in legatura cu marimile...Cu toate ca atunci cand mi-a pus sizerele pareau super ok, mi s_au parut chiar mari, eu neavand deloc... :-( Eu am 1, 70 m si 55 kg, si a zis ca daca-mi pune 400 cc o sa am dureri de spate plus ca ies in lateral...
0
27-09-2016, ora 22:48
Mamitzica
Nu este medic/terapeut
Mamitzica
Julia, multumesc!
Se fac niște măsurători, contează f mult si cum ai toracele; mare, mic.. eu nu sunt mica in torace, am umerii largi, spatele mare.. am 1, 75 si 60 kg, dar nu doar înălțimea contează. Si mie mi ies un pic in laterale, daca stau cu mâinile lipite de corp, ating sânii cu brațele.
Daca dr tau a spus 380, înseamna ca atat intra la tine, cu aproximație. 100% o sa stie cand te va opera, mie inițial mi a spus 485, si mi a cerut acordul pt mai mult daca e cazul.. si a fost:)
Asa si la tine, exista posibilitatea sa ti puna o alta mărime, prima oara face o
încercare, si daca se constata ca treb mai mare/ mai mic.. pune ceea ce se potrivește, de aceea de obicei un san doare un pic mai tare decât celălalt, este " sanul de încercare".
Multa bafta sa ai, si sa iasă asa cum iti dorești !

Dureri de spate n am avut deloc, nu este o regula.. daca faci ceva mișcare, e ok.
1
27-09-2016, ora 23:12
CrisAni
Nu este medic/terapeut
CrisAni
Leilah, mergi la consultatie, iti va fi mult mai usor sa comunici cu dr, fa.ti o lista cu intrebari si nu.ti fie teama sau rusine sa intrebi. Inainte de operatie trebuie sa intelegi ft bine care sunt riscurile si sa fii pregatita psihic pt asta, eu din pacate nu am fost si am clacat, mai aveam un pic si o luam razna, am avut mare noroc ca un alt chirurg m.a primit si m.a luat de la 0 cu totul si abia atunci am inteles. Eu stiu doar ca am implant de 290 cc, habar n.am daca a taiat sau nu din sanul stang (cica era mai mare cu 25%), daca am lifting intern, daca e high profile sau mai stiu eu ce. La consultatie este important sa intelegi si care sunt riscurile, nu numai lucrurile pozitive sau ceea ce vrei tu sa auzi.
1
28-09-2016, ora 09:59
Jessicca
Nu este medic/terapeut
Jessicca
Mamitzica esti wowwww din reviste, superba
1
28-09-2016, ora 10:16
Helen12
Nu este medic/terapeut
Helen12
Buna dimineata, fete dragi!
Felicitari pentru curaj proaspetelor operate si recuperare cat mai usoara!
Mamitzica, ce corp frumos ai!
0
28-09-2016, ora 12:34
RoxanaLarisa
Nu este medic/terapeut
RoxanaLarisa
Acum am ieșit de la domnul doctor..mi a recomandat și implant..în total 5000 euro. :( Este un doctor foarte deschis și foarte ok..Dar prețul mi se pare foarte mare :(
0
28-09-2016, ora 13:28
Leilah
Nu este medic/terapeut
Leilah
Da, CrisAni, așa am să fac. Iau notițe aici pe site :-))

Mi-am făcut deja programare la doctorii: Totir, Nae, Dobos, Stan, am încercat și la Radu Ionescu dar nu e sigur pentru că e f ocupat. Mă gândeam să mai fac una la clinica Zetta, dar nu știu la care dintre ei, poate dr. Albu?

Deci am început să mă organizez. Am fost surprinsă să descopăr că la telefon răspund chiar ei în persoană (Dr. Totir, Dr. Nae și Dr. Dobos) și nu secretarele... hmm :-)) cel mai simpatic mi s-a părut dr. Nae Sorin, foarte modest, se bâlbâia un pic :-)) cel mai expeditiv a fost dr. Dobos, dar na... asta a fost la tel, nu-mi pot da cu părerea încă.

Urmează să-mi fac listă cu-ntrebări, după sfaturile voastre. Sper să mă operez pe undeva prin decembrie. ..

Mulțumesc pentru sfaturi, o zi bună vă doresc!
1
28-09-2016, ora 14:02
julia22
Nu este medic/terapeut
julia22
Multumesc Mamitzica! Sa fie... Si eu imi doresc sa iasa ok si sa fie totul bine. Pupici
0
28-09-2016, ora 15:20
Mamitzica
Nu este medic/terapeut
Mamitzica
Jessica, Hellen, multumesc frumos, sunteti ff drăguțe! Va pup cu drag!

Roxanalarisa, 5000€????? Pffff.. ff mult..
1
28-09-2016, ora 15:41
Marmaris
Nu este medic/terapeut
Marmaris
Nu stiu daca e chiar atat de mult pt lifting + implant.. Eu in turcia, unde sunt cele mai joase preturi, oferta pt mn a fost sub 5000 pt ca dr il cunostea pe sot.. In germania ajunge pana la 8000..
Wooooow mamitzica, nu am cuvinte.. Esti superbaa femeie! Ce norocos e sotul tau:)
3
28-09-2016, ora 16:24
Zzzzzzzzz
Nu este medic/terapeut
Zzzzzzzzz
Roxanalarisa Si mie sincera sa fiu mi se pare mult la al meu cu lifting cu tot nu sare de 3500€ si mai e si doctorul lui Chanell care operează cu 3200€ lifting+implant. iar la d.nul Vitalie e 3000€-3200€ depinde de implant... 5000€ mi se pare sincer mult. Adica dupa parerea mea nu ar trebui sa sara de 3700-3800€.
1
28-09-2016, ora 17:01
Mamitzica
Nu este medic/terapeut
Mamitzica
Marmaris, multumesc f mult, te pup! Eu sunt norocoasa, nu stiu soțul meu:)))

Referitor la preț, eu am dat 2600, e adevărat, cu lifting intern, dar totuși 5000€ e o suma mare..
Roxanalarisa, poti încerca si la alți doctori, poate economisești 1500-2000€ care s niște bani..
Bafta!
0
28-09-2016, ora 17:07
RoxanaLarisa
Nu este medic/terapeut
RoxanaLarisa
Este un preț mare.am reușit sa îmi fac o programare mâine la domnul doctor Stan Vitalie. Mamitzica ti am dat un pm.daca ma poți ajuta cu.cateva informații.. ♡
0
28-09-2016, ora 17:14
Mamitzica
Nu este medic/terapeut
Mamitzica
RoxanaLarisa, te ajut cu drag, dar n am primit pm! Verifica. Mai trimite o data
1
28-09-2016, ora 17:23
CrisAni
Nu este medic/terapeut
CrisAni
RoxanaLarisa, 5000€ e ft mult, banuiesc ca la Grecu este pretul asta. La dr meu aceeasi procedura este 3800€. Mamitzica, mamaaaaaa
0
28-09-2016, ora 17:44
CrisAni
Nu este medic/terapeut
CrisAni
Fetele, am schimbat poza. Am 1 luna si 1 sapt de la operatie si parca nu mai e asa mare diferenta la sani, nu ? Desi, mie imi pare ca sanul stang, to sus e
0
28-09-2016, ora 17:47
RoxanaLarisa
Nu este medic/terapeut
RoxanaLarisa
CrisAni îmi poți da câteva detalii despre domnul doctor în pm.te rog? :*(eu vad tot poza veche)
0
28-09-2016, ora 17:51
RoxanaLarisa
Nu este medic/terapeut
RoxanaLarisa
Mamitzica am trimis acum..poate este de la mine o problema ceva.
1
28-09-2016, ora 17:56
Zzzzzzzzz
Nu este medic/terapeut
Zzzzzzzzz
Crisani stai linistita ai mei erau in Colțuri, unul in sus unul in jos, lunguieți in loc de rotunzi, unul mult mai mare ca celălalt, acum la aproape 2 luni au inceput sa se egaleze, sunt aproape rotunzi ca doua mingii cum si vroiam si de la o zi la alta ma uimesc cand ma uit la ei ca se modifica. Rabdare e cuvântul de aur. Te pup
0
28-09-2016, ora 18:03
CrisAni
Nu este medic/terapeut
CrisAni
Izzaaa, multumesc! Rabdare, am doar ca tot il simt pe ala stang agatat dar aseara cand am facut poza, am fost destul de placut surprinsa sa vad ca nu se mai vede asa mare diferenta intre ei. Tu ai implant rotund, nu? Eu am ales anatomic, sper sa se fixeze bine si sa n.am probleme cand voi incepe sala sau alergarile. Pupici
0
28-09-2016, ora 18:05
CrisAni
Nu este medic/terapeut
CrisAni
RoxanaLarisa, ti.am trimis pm. Offff! Eu am incarcat poza la profilul meu, cred ca acolo se vede
1
28-09-2016, ora 18:42
Zzzzzzzzz
Nu este medic/terapeut
Zzzzzzzzz
Eu am rotund chiar daca in poza nu se observa, dar la o sapt dupa ce am facut poza au inceput sa isi prindă forma de mingiuta deaceea spun sa ai rabdare ca se schimba de la o zi la alta. E foarte putin probabil daca sunt fixați si poziționați calumea sa se rotească asa ca stai fara griji. Te pup
1
28-09-2016, ora 19:07
Mamitzica
Nu este medic/terapeut
Mamitzica
RoxanaLarisa, ti am răspuns, sper sa ti fie de folos:*
CrisAni, nici eu nu vad poza noua..
1
28-09-2016, ora 19:19
RoxanaLarisa
Nu este medic/terapeut
RoxanaLarisa
Mulțumesc mult Mamitzica, ma ajuta foarte mult.♡
CrisAni nu am primit încă pm.
0
28-09-2016, ora 21:21
CrisAni
Nu este medic/terapeut
CrisAni
Roxana, acum ai primit ? Am mai trimis odata
1
28-09-2016, ora 22:20
3xmommy
Nu este medic/terapeut
3xmommy
MAMITZICA, arati f bine!!! Felicitări! Mă bucur ca ai trecut de perioada cu restricții. Te pup!
1
28-09-2016, ora 22:24
3xmommy
Nu este medic/terapeut
3xmommy
RoxanaLarisa, lifting extern in forma de L + micșorare areole + implant cam atâta costa. 5000€ am dat si eu, cu implant Polytech. Succes!
0
28-09-2016, ora 22:38
3xmommy
Nu este medic/terapeut
3xmommy
Buna, Leilah! Eu am fost operata de către Dr Constantin STAN. Din 2008 imi doream aceasta operație la dumnealui. Pot sa-ți zic ca m-am lăsat pe mâna lui si a facut o treaba excelenta. Mi-am revenit mai repede decât am preconizat. Implanturile sunt f bune. Am doua prietene care s-au operat înaintea mea la el si sunt la fel de multumite. Eu nu vreau sa te conving, iti spun doar ca eu sunt f mulțumită. Depinde ce iti dorești. Dr Stan e pt implanturi de mărime medie. 245, 310 ml. Nu știu ce mărime le-o fi pus Andei Adam si Mihaelei Rădulescu, ca ele au sâni destul de mari. Antoniei i-a pus mediu, 280 ml. Iti doresc succes in căutarea doctorului !
Va pup pe toate! Sănătate tuturor!:*
2
29-09-2016, ora 00:18
Marmaris
Nu este medic/terapeut
Marmaris
3xmommy, esti super! Ziceai ca ai 3 copii?? Uoouu, esti de admirat!!
CrisAni imi plac sanii tai!!!
Dati de 2 ori refresh paginii si se vor putea vedea pozele. La comm. apoi si la profilul careia vreti sa l vedeti. Eu sunt pe tel, acum am facut asa si functioneaza.
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 224522462247 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •