Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 237723782379 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
18-01-2017, ora 17:25
MissKate
Nu este medic/terapeut
MissKate
Wooow, Melcutz, Motiva 550, supeeer, sper sa pui poza, asa cum ai spus, abia astept sa vad asa minunatie. :)) Recuperare usoara si rapida sa ai!
3
18-01-2017, ora 17:30
MissKate
Nu este medic/terapeut
MissKate
Buna, Cris.tinna!
Eu una nu stiu nimic de domnul doctor Andrei Lazar, din Iasi am auzit doar de doctorii Lucian Popa, Theodor Motruc si Sidonia Susanu. Oricum nu ti-ar strica sa mergi macar la doua trei consultatii sa auzi mai multe pareri si sa vezi ce recomandari primesti.
Bafta multa, curajoaso!
Vezi ca si domnul Calin Dobos opereaza cu incizie axiala, dar nu stiu daca mai opereaza si la Galati sau numai la Bucuresti.
3
18-01-2017, ora 17:41
valentyna-84
Nu este medic/terapeut
valentyna-84
Meeeega multu MissKate si Melcutz
La Dr Totir am fost am vb cu el despre am primit super pareri despre new generation el e pro eu panik totala.insa la "joaca" cu monstra Motiva am ramas placut impresionata:)))
Ideea e k deja am programat operatia cu mentiunea sa ne vedem cu vro sapt inainte sa decidem implantul... si sa vedem anumite analyse pe care le-a cerut dat fiind istoricul meu medical
Melcutz pls pls *1000oo. Poze :))))
Va mega multumesc
6
18-01-2017, ora 17:47
Melcutz
Nu este medic/terapeut
Melcutz
Comparativ 390 cu 550, imbracata, nu e nici o diferenta.Dezbracata lucrurile se schimba:550 are baza 13.5, comparativ cu 12 cat are 390cc, in felul asta s-a micsorat distanta dintre sani.Initial am stabilit ca vor fi de 510cc, uhp, insa dorindu-i mai apropiati am avut incredere in dl dr ca va face alegerea cea mai potrivita pt un rezultat frumos (s-a scazut din proiectie si s-a marit baza implantului).Maine merg la control, am 5 sapt, si o sa cer pozele sa va prezint bijuteriile mele
1
18-01-2017, ora 17:48
MissKate
Nu este medic/terapeut
MissKate
Cu placere, Valentyna84! Ma bucur ca ti-ai programat data operatiei, sa ne tii la curent cand mergi sa stabiliti forma si marimea implantului, daaaaaa? :))
Asteptam acum poza de la Melcutz :)))
2
18-01-2017, ora 18:32
Creatza26
Nu este medic/terapeut
Creatza26
Buna fetelor
M am decis sa îmi îndeplinesc acest vis așa ca am ales sa ma operez la dc.rachad.Pe 27 luna aceasta am operația programată.Am ales implanturile Arion, ce părere aveți despre ele?am găsit un singur articol despre ele scris in anul 2012 ca nu ar fi chiar bune.
1
18-01-2017, ora 18:33
valentyna-84
Nu este medic/terapeut
valentyna-84
MissKate claaar, aici vin cu primele poze:)) mai am insa de astetat si de facut analizele suplimentare.
Multu Melcutz
Pup
Recuperare usoara proaspetelor curajoase
0
18-01-2017, ora 19:56
fram2
Nu este medic/terapeut
fram2
Criss.tina eu sunt din Iași și am găsit păreri f puține despre medicii care fac astfel de operații. Eu merg vineri la Lucian Popa, despre Andrei Lazărr am găsit doar o părere și aia nu prea buna... Asta nu înseamnă neapărat că nu e ok, insa mai multe de bine am auzit de Popa.

Fetele, se vede poza mea? Ce părere aveți, oare cat ar incapea?
9
18-01-2017, ora 20:01
Pufff
Nu este medic/terapeut
Pufff
Catre fetele care cred ca nu vor face fata durerilor de dupa operatie sau ca vor fi dependente de alte persoane, asa cum ma temeam si eu!

Odata ce am trecut prin experienta operatiei, pot constata faptul ca nu este atat de rau precum m-am asteptat; odata cu biletul de externare, medicul iti da o reteta cu antibiotic si alte medicamente care te ajuta sa tii in frau durerea in primele 5 zile. Astazi este a patra zi de dupa operatie si ma simt bine.
O durere usoara de spate probabil datorata faptului ca dorm pe spate si putin in sus. O presiune mare pe piept dimineata, in momentul in care ma ridic din pat... dar nu dureaza mult.
Atunci cand simt ca imi explodeaza pieptul, se face ora la care iau medicamente de calmare sau imi pun, pur si simplu putina gheata si imi trece.
Am putut face orice singura, m-am ridicat singura de la inceput, am putut sa fac dus singura (fara sa ajung cu apa la sani), sa ma imbrac, sa schimb copiii si sa le pregatesc mancare sau laptele.
Deci se poate. Ma asteptam sa fie mult mai rau! Eram, de fapt, ingrozita de perioada post operatorie!

De operatia in sine, la fel, nu este cazul sa va temeti! Intri in sala de operatie, ti se ia bluza de pijama, te asezi pe pat cu mainile intinse in lateral, ti se pune branula intr-o mana, ti se adreseaza 2 intrebari legate de tine, de concediu - menite sa iti distraga atentia, versi 2 lacrimi (in cazul meu) si ti se rupe firul. Nu stiu cand am adormit, nu stiu cand a intrat medicul in sala, stiu ca m-am trezit pentru ca ma strigau pe nume, aveam bustiera pe mine si m-au ajutat sa ma ridic, sa ma asez pe un scaun cu rotile si apoi am fost dusa in salon. Asta cam dupa 2 ore, intrucat operatia mea a fost putin mai dificila. Altfel dureaza mai putin. Faptul ca dupa o anestezie generala esti capabil sa te ridici pe propriile picioare, mi se pare incredibil. Comparand cu anestezia rahidiana, dupa care timp de cateva ore bune, incepeai sa simti treptat partea de sub sani in jos, si stateai cu o sonda si cu un furtun infipt in spate pana a doua zi...

Senzatiile de dupa, presiune, scartait, vibratie in sani, le cunosteam de la fetele minunate de pe forum! Fiecare experienta in parte este de un real ajutor si pe mine m-au ajutat de fiecare data sfaturile lor! Am mai spus, dar repet: datorita persoanelor deosebite care au intrat si intra aici si care te ajuta dezinteresat, a rezistat forumul de atatia ani!

Cert este ca am ramas cu o amintire placuta legata de aceasta operatie, emotiile de dinainte o fac sa fie grea, nu operatia in sine sau perioada de dupa. Nu in cazul meu, si la fel doresc tuturor!

Sper ca v-am adus un suflu de speranta ca nu este atat de greu!
Este un sacrificiu prea mic comparativ cu satisfactia de dupa!
2
18-01-2017, ora 20:38
Helen12
Nu este medic/terapeut
Helen12
Bravo Puff, felicitari!
2
18-01-2017, ora 20:52
Raluca
Nu este medic/terapeut
Raluca
Gata am reusit sa pun o poza de astazi, care a mers incarcata si dreapta!
2
18-01-2017, ora 21:14
Helen12
Nu este medic/terapeut
Helen12
Frumos rezultat, Raluca!
Felicitari!
4
18-01-2017, ora 21:20
AnaStefan
Nu este medic/terapeut
AnaStefan
Pufff, ce frumos ai scris! ♡
2
18-01-2017, ora 21:45
Ramih
Nu este medic/terapeut
Ramih
Vad o mulțime de sâni frumosi! Chiar ma bucur pentru voi fetelor. Rezultatele voastre vor încuraja si alte femei sa faca acest pas. Felicitări!
0
18-01-2017, ora 21:55
miha91
Nu este medic/terapeut
miha91
Credeti ca daca vorbesc cu domnul Rachad as putea ramane pana luni la clinica(evident contra cost, operatia fiind vineri).Eu sunt singura acasa in weekend si nu are cine sa stea cu mine non stop iar singura clar nu m as descurca, eu sunt destul de panicoasa si nu suport durerile in general, cred ca asta ar fi o varianta buna dar nu stiu daca e posibila.
0
18-01-2017, ora 22:50
Raluca
Nu este medic/terapeut
Raluca
Eu cred ca se poate doar sa nu fie saloanele full.
0
18-01-2017, ora 22:53
Raluca
Nu este medic/terapeut
Raluca
Multumesc de urari fetele! Mie deocamdata mi se par mici si stransi pana in gat... dar stiu ca asa au simtit majoritatea in primele zile/saptamani.
2
18-01-2017, ora 23:14
Andrada!
Nu este medic/terapeut
Andrada!
Multumesc din suflet pt raspuns Ramih, AnaStefan, MissKate si tututor fetelor care contribuie cu sfaturi!!! Ajuta enorm! Planuiesc sa imi fac programare la Totir, Nae si Grecu si apoi sa il aleg pe cel care imi inspira mai multa incredere. O sa va tin la curent si sper sa ajung si eu sa imi impartasesc experienta aici :)
1
18-01-2017, ora 23:41
Pufff
Nu este medic/terapeut
Pufff
Miha, eu iti doresc sa iti dea raspunsul pe care ti-l doresti, dar, din ceea ce am vazut, pacientele operate sambata sunt externate duminica dimineata, astfel incat pana la ora 12-13:00 sa plece cu totii, asta din spusele unei asistente atunci cand am intrebat despre ora externarii(eu fiind operata sambata). Din asta, eu am inteles ca nu ar fi nimeni acolo de duminica dupa-amiaza pana luni dimineata... dar poate ca ma insel.
Oricum, o intrebare nu strica. Iti tin pumnii!
1
19-01-2017, ora 00:28
cveronicaoana
Nu este medic/terapeut
cveronicaoana
Buna seara fetelor, am fost azi la consult la medicul Grecu. Ca si prima impresie foarte ok, mi a povestit 2 ore ce inseamna operatia de marire, care defapt ar fi de ridicare a sanului. La mine este un caz mai dificil deoarece muschiul mare pectoral este nedezvoltat la un san, de aici si ideea ca un san este mai mic si unul mai mare, iar santul de sub sani nu este pe aceiasi linie la amandoi..va avea de lucru la ei, in timpul acestei operatii va mai face una pentru a cobora santul pe aceiasi linie. Ca si marime de implant sa hotarat la 345 anatomic profil inalt, dar va lua in sala si 390 cu toate ca nu cred ca il va pune deoarece eu nu sunt suficient de lata in torace. Fetelor mi sa spus la control ca acest 345 anatomic ar fi echivalentul lui 450 rotund si ca 390 anatomic exhivalentul lui 600 rotund. Asa este? Operatia a ramas proframata pe data de 30 ianuarie. Pretul total fiind de 4000€. Plus ca daca vreau mai mari decat mi sanindicat va trebui sa semnez pe propria raspundere. Initial medicul a propeis un 255 daca zic bine ca si marime, ajungand de comun acord maxim345. Mie mi se pare inca micut dar daca atat in cape..eu am 173 cm si 54 kg. Dar sunt mica sub san si deasupra
0
19-01-2017, ora 00:32
cveronicaoana
Nu este medic/terapeut
cveronicaoana
Am uitat sa precizez ca nu mi sa cerut eco mamara, iar eu stau putin in dubii. Au mai fost fete care nu ai facit eco mamara inainte de operatie? Si nici dupa operatie a zis ca nu mi se va prescrie antibiotice
0
19-01-2017, ora 01:14
Deeaandreea1
Nu este medic/terapeut
Deeaandreea1
Buna fetelor ! Intrebare... daca ai ceva glanda poate implantul sa fie pus pe sub muschi ? Eu port acum 95 D, am alaptat sunt usor cazuti si goi in partea superioara !
2
19-01-2017, ora 08:57
Lolit
Nu este medic/terapeut
Lolit
Buna fetelor. M-am hotărât sa va scriu. Sunt din Iași am 33 de ani și 2 copii sunt operata recent de Dr. Lazar Andrei și sunt foarte mulțumită. Zi frumoasa va doresc!
2
19-01-2017, ora 09:11
fram2
Nu este medic/terapeut
fram2
Lolit - nu ne dai mai multe detalii, o poza poate? cand te-ai operat, cum anume, cu metoda prin axila? cat a costat? ce marime ai pus?multumim
1
19-01-2017, ora 09:25
Ramih
Nu este medic/terapeut
Ramih
Deeaandreea1, bine ai venit! Procedura submuscular sau subglandular este hotărâtă impreuna cu medicul dupa un consult. Unii medici prefera in cazul sânilor cu volum de glanda si o eventuala ridicare a sânilor poziționarea subglandulara, dar nu este o regula. Ideea este sa te programezi la 2, 3 medici, consultația este gratuită la multi medici si chiar daca plătești, la urma urmei o faci pentru a-ți ușura decizia pe mana cărui medic sa iti împlinești visul.
Bafta!
Lolit, bine te-am gasit! Felicitări pentru decizia ta si ma bucur ca esti mulțumită de rezultat. Așteptam poze!
Fetelor noi venite, nu omiteti sa va completați profilul complet(poze, tipul de implant, medic, clinica, costuri si gradul de mulțumire vis a vis de rezultat)...asa putem ajuta o mulțime de aspirante sa își formeze o părere si sa își faca curaj.
Va îmbrățișez!
3
19-01-2017, ora 09:33
fram2
Nu este medic/terapeut
fram2
MissKate - foarte documentate si utile raspunsurile tale. multumim pentru implicarea de care dai dovada.

Puff - cuvintele tale m-au impresionat. sincer, era nevoie de un asemenea mesaj, pe langa cel al lui Ramih. multumim mult pt. incurajari, conteaza enorm pentru cele care inca nu s-au operat, sau care inca nu sunt hotarate.
asteptam acelasi mesaj de la Ioana2017 :) sper ca ti-ai mai revenit si ca nu mai ai regrete. pupici
0
19-01-2017, ora 11:08
Lolit
Nu este medic/terapeut
Lolit
Fram2 poze încă nu am făcut dar promit ca-mi fac timp. Am implanturi anatomice 345 introduse pe sub sân( singura modalitate) așa zice medicul, operata de 6 săptămâni și m-a costat 3000 de euro. Cu drag orice alta informație. Zi frumoasa!!!
0
19-01-2017, ora 11:28
Lolit
Nu este medic/terapeut
Lolit
Fetelor am și eu o întrebare, vouă v-a recomandat medicul plasturi de Silicon? Trebuie sa pun de acum dar problema e ca nu găsesc, nici nu știu unde sa mai caut și când întreb la farmacie nici nu știu ce sunt alea.
1
19-01-2017, ora 11:37
AnaStefan
Nu este medic/terapeut
AnaStefan
Lolit, eu mi-am luat Cica-Care, plasturi de silicon. O fâşiuta de 6 cm costa vreo 200 de lei. Se decupeaza cat ai nevoie ca sa acoperi cicatricea si se pot refolosi (se spala, se usuca si ii refolosesti ). Dar sincer cu ei sau fara ei tot aia mi s-a parut...eu cel putin nu as mai recumpara. Am comandat de pe net, nu am gasit in farmacie.
1
19-01-2017, ora 11:55
Ramih
Nu este medic/terapeut
Ramih
Lolit, eu am mai scris despre acești plasturi, in cazul băiețelului meu au facut minuni, dar trebuie sa ii folosești timp îndelungat. I-am folosit si eu impreuna cu Stratamed gel. Dimineața aplicam gel Stratamed iar seara, dupa dus, aplicam acești plasturi pe durata nopții. Sunt refolosibili, eu am avut de la Cimeosil. Intra pe site-ul lor si găsești detalii. Cicatricile mele s-au vindecat foarte frumos.
Recomand cu caldura ambele produse:Stratamed gel si Cimeosil benzi Silicon.
Pup
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 237723782379 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •