Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 243924402441 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
20-03-2017, ora 22:23
Amady
Nu este medic/terapeut
Amady
Acum eu nu știu ce sa mai zic.poate ca eu i-am zis ca îi vreau maI apropiați și mi-a zis de o chestie pe care sa o pună în lateralul sânului sa nu se mai deplaseze spre axila.
2
20-03-2017, ora 22:40
cris.tinna
Nu este medic/terapeut
cris.tinna
Buna Moniquemonica, mie domnul doctor mi-a recomandat sa ma spal cu sapun bio pe cicatrici si sa usuc zona cu uscatorul de par sau sa las sa se usuce de la sine, apoi dezinfectez cu spirt dupa care ma pansez. Si eu abia ating cicatricele ca imi e teama sa nu apas prea tare.
0
21-03-2017, ora 00:02
Elen@@
Nu este medic/terapeut
Elen@@
Gata si eu, acum intrebare:de maine doare mai tare, nu??crescand inflamatia la fel si durerea?
1
21-03-2017, ora 00:51
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Elen@@ in general în prima noapte se simte o ușoară presiune, sanii nu sunt înca inflamați nu exista nici edemul. Cât esti in spital tratamentul medicamentos administrat prin branula este mai puternic, de a doua zi acasă se simte presiunea mai mare si durerea, graduata diferit in funcție de fiecare organism. De acum rabdare si totul va fi bine!
1
21-03-2017, ora 00:52
Chanell
Nu este medic/terapeut
Chanell
Powerpuff, la înălțimea si greutatea ta 375-400 va fi un implant ok pentru conformația ta.
0
21-03-2017, ora 01:24
Annnaa
Nu este medic/terapeut
Annnaa
Dolcevitabb eu eram in poza de sus si cea de sub cu costum de baie era o poza cu sanii pe care mi i-as dori. Dar am scos-o pe cea cu sanii altei fete ca sa nu creez confuzii :)) am incercat cu sportul si din pacate nu am avut un rezultat prea bun tocmai de aia intrebam. Dupa ce imi voi pune implantele probabil ca nu se va vedea asa tare dar parca totuși as dori sa se faca ceva. Daca vreuna din voi mai știe ceva despre subiectul asta, va rog sa imi împărtășiți experienta voastră :*
0
21-03-2017, ora 01:29
Annnaa
Nu este medic/terapeut
Annnaa
Melcutz, si eu tot 75A port cu pushup, cat aveai tu înainte si am vazut la profilul tau ca acum cupa ta este D. Imi plac sanii tai la nebunie si sunt curioasa cat de mari sunt comparativ cu cum erau inainte. Evident ca sunt mai mari ca doar ai cu 3 cupe mai mult, dar nu ii simti imensi pe langa ce ai avut? In poza se vad perfecti. Nici prea mari, nici mici.
0
21-03-2017, ora 11:24
Die
Nu este medic/terapeut
Die
Dolcevitta,
Am luat minunata aspirina si sunt super. Multumesc
0
21-03-2017, ora 12:09
Melcutz
Nu este medic/terapeut
Melcutz
Annnaa, m-am obusnuit cu sani mari inainte sa-mi pun implant :)))Dupa fiecare nastere (am 2 la activ) aveam sanii uriasi, insa dupa perioada de alaptare redeveneau foarte mici.Ca idee, acum am 89-90 peste sani, 72 cm torace, 167 inaltime.
0
21-03-2017, ora 12:26
Annnaa
Nu este medic/terapeut
Annnaa
Ooo ce fain Melcutz!! Ai probleme in gasirea hainelor? Ma gandesc ca purtai inainte xs/s in partea de sus, nu? Acum ce marime iti iei la tricouri?

Sunt invidioasa pe voi fetelor! :)) sa va bucurati de sanii vostri frumosi! Va pup
0
21-03-2017, ora 12:30
Amady
Nu este medic/terapeut
Amady
Melcutz, ești slabaaaa.Eu am 1.64 și 60 kg.Deja cu implant de 300 am 93 peste san, 73 torace.o sa fiu imensa
2
21-03-2017, ora 12:39
Melcutz
Nu este medic/terapeut
Melcutz
Am 53 kg, in mare port aceeasi marime la haine;probleme apar la camasi sau la anumite modele de rochite, dar astea le modific la croitor :))
Amady, cu 390cc aveam tot 89 peste sani, doar ca erau foarte departati si goi in partea superioara.Cu 550 sunt mult mai apropiati, plini sus (dar nu exagerat). 390 are diam de 12cm, proiectie 6, pe cand 550 are 13.5, proiectie 5.5
2
21-03-2017, ora 13:09
valentyna-84
Nu este medic/terapeut
valentyna-84
Salutari frumoaselor, sunt super surprinsa cate fete noi avem viitoare sau actuale posesoare de Motiva :))) bravo tuturor pt "gemene" :):):) eu azi am sa le sarbatoresc implinirea frumoasei varste de o luna:):) diseara sper sa actualizez poza. la achizitie nu le-am udat pt ca luam antibiotic acum ne putem bucura :):):)
pt fetele noi care vor Motiva va spun ca am "pipait-o" pe nepoata mea care are 17 ani w asta si stangu al meu e mai misto la atingere zice ea :):) spun stangu pt k se recupereaza diferit dreptu e super pretios, reactioneaza si daca beau apa si e prea rece, am vazut fete care se plang de asimetrie, bine a mea nu era atat de mare, dar si acum se mai vede un pic, dreptu a fost dupa 3-4 zile vedeta s-a inflamat, s-a contractat si asa a ramas vro 2 zile de eram panica totala (multumesc Melcutz:) am trecut prin faze in care dabia respiram atat de tare simteam muschii contractati, dar pe cuvant totul e trecut
pina saptamana trecuta eram semi beteaga de mana dreapta, nu am ridicat mainile deasupra capului pina in w asta, nu ma sprijin nici acum in maini, dorm inca pe spate, nu mi-am facut singura baie la cap pina ieri, si m-am menajat maxim, poate spre exagerat dar o data facem operatia asta asa ca merita toata atentia
in ciuda faptului ca am avut atat grija de mine conduc din a 5 zii de la operatie fara nici o panica, nu am avut dureri decat vro 2 zile dar un usor discomfort am avut pina sapt trecuta, adica cred ca sunt din cazurile fericite insa chiar si fara dureri am evitat orice disconfrt provocat de mine.
revin diseara cu poza noua:):) si masuratori:):)
fetelor proaspat si mai frumoase decat inainte le doresc recuperare usoara si multa rabdare iar noilor aspirante multa increde in docs si in echipele lor, fiti pozitive si totul av fii minunat.
va imbratisez
0
21-03-2017, ora 15:34
Minerva11
Nu este medic/terapeut
Minerva11
Buna, fetelor

Urmaresc de ceva timp discutiile voastre, am fost surprinsa sa aflu cat de des se practica aceasta interventie. Pe 29 martie am programare la dl dr Siclovan pt operatie. Cele care v-ati operat la dumnealui aveti vreo recomandare/atentionare pt mine? Multumesc anticipat, o zi frumoasa tuturor!
0
21-03-2017, ora 15:51
Helen12
Nu este medic/terapeut
Helen12
Hello Minerva, bine ai venit. Citeste ultimele 11 pagini pe forum, au mai fost fete care au intrebat de acest medic. Si cauta-l si pe Google, vei afla anumite lucruri care ar putea sa te faca sa te mai gandesti. Cauta pe forum si userul Andrea10, a fost operata de el.
0
21-03-2017, ora 16:46
moniquemonica
Nu este medic/terapeut
moniquemonica
Fetelor prima menstruatie dupa operatie cum e? Pana azi nu ma deranjat nimic, dar azi mi a aparut o sensibilitate la ambii sani, ma gandesc ca o fi din cauza ca trebuie sa mi vina maine...sunt tare speriata
1
21-03-2017, ora 17:24
valentyna-84
Nu este medic/terapeut
valentyna-84
Monique da e normal, eu nu aveam nici o senzatie la sani inainte de operatie, luna asta la menstruatie panica de pe lume.am crezut ca dreptu iese din bustiera - defapt era doar mai inflamat, si mult mai sensibil al orice, dar senzatia mea era ca va exploda.
calm si zen inca noi iI descoperim pe ei si ei pe noi :)))
te pup
0
21-03-2017, ora 18:43
moniquemonica
Nu este medic/terapeut
moniquemonica
Merci Valentina. M am speriat ca aseara nu prea am fost cuminte si am zis ca a facut vreo prostie. Am dat cu putin boltarem si vad ca sa calmat treaba momentan.
0
21-03-2017, ora 19:25
Amady
Nu este medic/terapeut
Amady
În prețul operației la Totir intra și EkG-ul și eco la sân?
0
21-03-2017, ora 19:30
Melcutz
Nu este medic/terapeut
Melcutz
EKG la mine da, eco san nu mi s-a cerut
1
21-03-2017, ora 19:31
Helen12
Nu este medic/terapeut
Helen12
Amady, dr Totir nu solicita eco la san. Daca vrei, faci tu. Eu am facut toate analizele si EKG in orasul meu. Sunt valabile daca sunt facute cu maxim o saptamana inaintea operatiei.
1
21-03-2017, ora 20:39
Ilincaa
Nu este medic/terapeut
Ilincaa
Ekg doc Totir face înainte de operație. Vine o asistenta în salon înainte de operație.
6
21-03-2017, ora 21:06
Amady
Nu este medic/terapeut
Amady
Nu mi se pare în regula sa nu ceara eco la sân
.Stiu un caz grav de implant pus și tipa ava cancer la san
0
21-03-2017, ora 22:19
Die
Nu este medic/terapeut
Die
Buna fetelor,
Puteți sa imi Spuneti si mie ce treb sa fac ca sa apăra noua poza? Ca am pus una noua acum câteva zile, si se vede tot aia veche
0
21-03-2017, ora 22:41
Helen12
Nu este medic/terapeut
Helen12
Te deloghezi de pe forum, stergi istoricul/datele de navigare, intri pe forum din nou, dai refresh si te loghezi iar. La mine asa merge, si pe laptop, si pe telefon.
0
21-03-2017, ora 22:56
valentyna-84
Nu este medic/terapeut
valentyna-84
Cu drag Monique, stiu ce spui eu am fortat cu o plimbare in parc si m-au pus la respect imediat:))) ai grija de tine si recuperare usoara
1
21-03-2017, ora 23:30
Elen@@
Nu este medic/terapeut
Elen@@
Edemul its a bitch!!azi prima zi acasa a fost acceptabila sa zic(am fost la cumparaturi si in parc, am facut si un dus rapid), dar sunt momente cand am senzatia ca ori pleseste pielea in polul superior ori se desfac taieturile, brrrrr!!!Dacaaaa maine v a fi mai rau o sa iau tramadol, intrebarra mea era daca ati luat si ce reactii ati avut(voma ameteala?).Va pup si dureri minime pentru fetele nou operate!!
2
22-03-2017, ora 10:34
saruccel
Nu este medic/terapeut
saruccel
Buna fetelor eu am programare pentru augumentare mamara pe 19 iulie la dr Rashad l-am întrebat daca foloseste Motiva, mi-a spus, deocamdata nu, ca abia au aparut, este posibil pîna în vara sa le foloseasca si dînsul, Sa speram...din cîte am citit aici sunt foarte placute!
0
22-03-2017, ora 14:03
muffi
Nu este medic/terapeut
muffi
Buna fetele!
Tocmai am vazut o stire la tv despre implanturile mamare si am dat un search pe google sa vad despre ce e vorba.
Se pare ca au legat o forma rara de cancer (limfom anaplastic cu celule mari)de protezele mamare, 90% din cazuri avand implant texturat. In multe cazuri se rezolva doar prin scoaterea implanturilor, altele au avut nevoie de chimio iar in cateva cazuri a survenit moartea.
Mi-a cam dat o senzatie de disconfort aceasta stire..
0
22-03-2017, ora 14:27
Vviktoria
Nu este medic/terapeut
Vviktoria
Buna fetelor! Ma tot documentez de operatia de augumentare si am ajuns la capitolul: pozitionare implant :D
Submuscular => risc sa apara efectul de double bubble
Subglandular => dezavantajul e ca o parte a muschiului nu mai este functionala

Intrebarea e cine s-a confruntat cu efectul de " double bubble" si cat de mari sunt sansele sa apara. Cate dintre voi ati ales implant subglandular si de ce? Cum va simtiti muschiul?

Mersi si o zi insorita va doresc!
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 243924402441 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •