Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 248624872488 ..... 3218 3219 Înainte ›
1
23-05-2017, ora 14:34
SophieDelacroix
Nu este medic/terapeut
SophieDelacroix
Cristina, mie d-l dr mi-a spus asa referitor la sutien: sa port bustiera ptr cel puțin 2 luni. Apoi cu ce ma simt eu bine. Însă e musai să evit orice are sârmă/push'up ptr 1 an de zile. Ca altfel se întind cicatricele și se lățesc. Mi-a recomandat să port sutiene din dantelă. Ceva care să nu apese tăieturile.

Aaaa. și noaptea tot bustiera.
0
23-05-2017, ora 19:00
LoriLori
Nu este medic/terapeut
LoriLori
Multumesc Minerva11!
0
23-05-2017, ora 19:07
Ady1977
Nu este medic/terapeut
Ady1977
Buna!
Azi am fost cu Dya la consultatie la dl dr Youssef, totul a decurs bine, cele care s-au operat la el nu mai au nevoie de noi precizari. Ni s-a parut super ok, in special sotiei, de incredere, asa ca pe 7 Iunie va avea loc interventia. Sotia urmeaza sa isi puna implant rotund extra high profil Arion de 475 cc, respectiv 440cc cu lifting, avand si o usoara asimetrie, dar care se va rezolva. Pretul 3000Euro.Sanatate maxima!
0
23-05-2017, ora 19:10
Ady1977
Nu este medic/terapeut
Ady1977
Multumiri fetelor care ne-au ajutat sa luam decizia de a merge la dr. Youssef, sper sa fie cu noroc. Apropo, clinica Arcalife arata f bine.
1
23-05-2017, ora 20:59
dolcevitabb
Nu este medic/terapeut
dolcevitabb
Buna seara fetelor!
Sarucel, cand te operezi si la ce medic?...am pierdut sirul comentariilor de vreo 2 saptamani, dar eram curioasa daca te-ai operat si cum ai reactionat dupa anestezie.
Fram, mai ai putin, a inceput numaratoarea inversa si pt tine.Mult succes si curaj! Eu am facut pe 14 mai, 3 luni de la operatie si tin sa spun ca ma simt excelent, parca nici n-as fi fost operata. Alerg, merg pe bicicleta si am inceput sa inot de 2 saptamani. Cand mi se apropie menstruatia, mi se umfla putin sanii si simt cate un junghiulet trecator ca o arsura usoara, dar dr.Grecu mi-a spus ca sunt simptome normale de menstruatie si nu am de ce sa-mi fac griji.
Felicitari fetelor pt alegerile voastre si sa fiti fericite cu noile voastre bijuterii! Va pup!
1
23-05-2017, ora 21:24
SophieDelacroix
Nu este medic/terapeut
SophieDelacroix
Ady1977, felicitări ptr alegerea făcută. Veți vedea că nu veți regreta :)) Sigur va decurge totul ft bine. Dr Youseff e un dr extraordinar și un om minunat. Și Asistentele de la ArcaLife sunt super amabile și drăguțe. Vă țin pumnii :)) Să ne țineți și pe noi la curent. Multă sănătate Dyei și mult succes! :))
0
23-05-2017, ora 22:19
Ady1977
Nu este medic/terapeut
Ady1977
Multumim Sophie!
0
23-05-2017, ora 22:31
LoriLori
Nu este medic/terapeut
LoriLori
Felicitari Ady1997! Ma bucur ca ati ales dr Youssef. Eu sunt madra de el. Bafta in continuare!
0
24-05-2017, ora 00:15
saruccel
Nu este medic/terapeut
saruccel
Buna Dolcevitabb nu m-am operat urmeaza pe 19 iulie mai este un pic de timp, parca nu trece mai repede:)) sunt foarte frumosi sînii tai, sa-i porti cu mîndrie te pup!
1
24-05-2017, ora 08:57
SophieDelacroix
Nu este medic/terapeut
SophieDelacroix
Neata fetelor.
M-am gândit să fac unla 12 zile de la operație. Durerile au trecut cu totul, slavă Domnului! Sânul drept a inceput sa coboare în buzunarul lui și a început să se înmoaie puțin. În schimb sânul stâng nu a cedat deloc. E in continuare ridicat și tare ca piatra. Mușchiul e încă încordat, contractat, nu îmi dau seama de ce. Mă duc vineri să îmi scoată firele și voi vorbi cu d-l doctor.

Mi-am comandat până la urmă o bustiera în plus. Și bine am făcut fiindcă cea pe care am spălat-o s-a uscat in vreo 6 ore. Și nu cred că e ok încă să stau atât de mult timp fără bustiera. Ciudat e că are aceeași mărime ca bustiera cu care am plecat din spital, însă e mai strâmtă. Dacă o pun la ultimul șir de capse, mă strânge. Oare cum e bine să fie reglată, strâmtă sau puțin mai lejeră? !?.

Recuperare cât mai rapidă noilor operate și multă baftă celor care urmează să facă pasul ăsta.!

Vă pupic și o să pun o poză în curând, când voi face 2 săptămâni de la operație :***
3
24-05-2017, ora 09:06
Ramih
Nu este medic/terapeut
Ramih
Ely79, acea inflamatie dintre sâni dispare cam intr-o luna, vei observa ca si polul superior al sânilor se va mai diminua inflamator vorbind iar cu timpul vor prinde forma frumoasa, vor cobora.
Felicitări fetelor pentru curajul si determinarea voastra. Va urmăresc din umbra din cand in cand. Va îmbrățișez si cand voi considera ca pot interveni cu cv din experiența mea, cu drag o voi face.
0
24-05-2017, ora 09:49
fram2
Nu este medic/terapeut
fram2
dolcevita - superbi sanii tai! multumesc pt. incurajari.
0
24-05-2017, ora 09:52
saruccel
Nu este medic/terapeut
saruccel
Dolcevitabb la Rashad Hassan ma operez
0
24-05-2017, ora 10:54
Ioanarusu
Nu este medic/terapeut
Ioanarusu
Buna fetele vineri am operatia, ce trebuie sa imi pun in bagaj ?
0
24-05-2017, ora 11:29
SophieDelacroix
Nu este medic/terapeut
SophieDelacroix
Ioanarusu, eu am avut doar geanta la mine, și am avut o bluză de pijama cu nasturi în față + pantaloni pijama+papuci. Papucii s-a dovedit că i-am luat degeaba fiindcă mi-au dat de la clinică.
În rest, am venit îmbrăcată cu o rochie pe care puteam să o imbrac fără probleme și după operație (fiindcă nu vei putea ridica brațele).
Și atât. Nu știu alte fete cum s-au organizat. Însă eu am vrut să nu am bagaj fiindcă la externare nu a avut cine să mă ajute așa că nu am vrut să am greutate prea mare în geantă.
Îți țin pumnii! :)))
1
24-05-2017, ora 12:53
Ioanarusu
Nu este medic/terapeut
Ioanarusu
SophieDelacroix , multumesc mult am mari emotii, sper sa fie totul ok.
1
24-05-2017, ora 16:28
fram2
Nu este medic/terapeut
fram2
fetelor, intrebare prosteasca :)
cele care au implant Motiva cu cip, nu tiuie cipul ala la punctul de control la aeroport? :)
2
24-05-2017, ora 18:15
Anemona..
Nu este medic/terapeut
Anemona..
Fram, mie mi-au tiuit in Altex :).
Dar ai un card care poarta denumirea de "pasaport" si pe care il prezinti.
Dr mi-a spus ca este bine sa il tin in permanenta dupa mine.
0
24-05-2017, ora 19:04
Timeea777
Nu este medic/terapeut
Timeea777
Hahahaaa tare asta!
3
24-05-2017, ora 20:09
Ely79
Nu este medic/terapeut
Ely79
Siliconatele mele vreau sa va spun ca azi am condus cam 40 de km și nu am nicio durere. La curbe e puțin mai greu dar nu m-am forțat. Este din ce in ce mai bine!! Pupici
1
24-05-2017, ora 22:07
Oana.22
Nu este medic/terapeut
Oana.22
Fetelor cip-ul nu piuie pe nicaieri :))
0
24-05-2017, ora 22:53
Timeea777
Nu este medic/terapeut
Timeea777
Ely ai condus manuala? Bravo! Inseamna ca la controlul de 2 saptamani vin cu masina la bucuresti
0
24-05-2017, ora 22:55
Timeea777
Nu este medic/terapeut
Timeea777
Oana22 cum ti s-au mai recuperat inciziile? Nu ne pui o poza noua, te rog?
0
24-05-2017, ora 23:05
Oana.22
Nu este medic/terapeut
Oana.22
Hello Timeea, am incarcat o poza cu o incizie de aproape
0
24-05-2017, ora 23:22
Marcela 1
Nu este medic/terapeut
Marcela 1
Buna seara fetelor

am o rugaminte la voi daca ma puteti ajuta.
vorbeati despre Mentor -ca ar provoca cancer. Ma puteti ajuta sa gasesc discutiile?
sau unde le pot gasi?
multumesc.
P.S. vreau sa mi fac la cel sanatos -implant-ptr a evita o recidiva a cancerului,.
cu tesut nu mai am de unde-ptr.a fi functional din pct.de vedere senzitiv
Multumesc
0
24-05-2017, ora 23:24
raluca.
Nu este medic/terapeut
raluca.
Salut, dragile mele dragi!
Am facut o prostie azi...dupa un drum de la Craiova la Bucuresti am mai aterizat si la mall si acum ma simt putin cam obosita ca si cum m-as fi fortat. M-am dat cu arnigel pe sani si pe spate pentrru ca ma simt foarte incordata, cu febra musculara la omoplati si umeri. Maine urmeaza sa am controlul! Sper ca nu am facut vreo boacana!
0
24-05-2017, ora 23:44
Timeea777
Nu este medic/terapeut
Timeea777
Oana, mie imi apare tot poza veche. Ce ma enerveaza, nici poza lui Ely nu pot s-o vad..
1
25-05-2017, ora 00:31
Oana.22
Nu este medic/terapeut
Oana.22
Timeea incearca sa stergi tot istoricul din browser si o sa mearga, aparent la mine asa a functionat
1
25-05-2017, ora 00:59
Timeea777
Nu este medic/terapeut
Timeea777
A mers!! Foarte bine mi se pare ca s-a vindecat! Mai ales la areola aproape ca nici nu se mai vede!
0
25-05-2017, ora 06:58
desire3
Nu este medic/terapeut
desire3
buna dimineata fetelor! am si eu o intrebare la cele vechi, sau care stiti cat de cat... ca eu sunt in aer sa spun asa:))). voi unde va controlati anual la sani? ma refer verificarile daca sunteti in regula nu aveti noduli etc. ca unele spun ca eco nu e sigur ca nu se vede, altele spun ca e sigur, mamografia nu e cazu ca e pericol ptr implant...atunci care ar fi calea? mie doctoru mi-a spus eco. dar sincer citesc fel si fel de pareri si nu stiu ce sa ma cred :( cine ma poate ajuta?
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 248624872488 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •