Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 273927402741 ..... 3218 3219 Înainte ›
1
15-01-2018, ora 22:03
ELENNY
Nu este medic/terapeut
ELENNY
Curaj Carmen m. O sa ai impresia ca ai trait un vis din care nu te mai trezesti cand vei vedea minunatiile
1
15-01-2018, ora 22:19
Disguised Marionette
Nu este medic/terapeut
Disguised Marionette
Bravoo!!! Felicitari. Eu am fost cu amr-ul in fiecare zi :))) nu mai venea odata ziua sa scap si sa ma vad cu doua bijuterii :P
0
15-01-2018, ora 22:56
viktorija
Nu este medic/terapeut
viktorija
Buna fetelor,
Urmează și operația mea pe 5 Februarie și vreau să vă întreb după părerea voastră, cate zile de concediu o sa am nevoie.
Mulțumesc
0
15-01-2018, ora 23:03
Carmen m
Nu este medic/terapeut
Carmen m
Mulțumesc pt încurajări. O sa încep sa va bombardez cu întrebări de acum :)))))
0
15-01-2018, ora 23:19
Cris_cc
Nu este medic/terapeut
Cris_cc
Buna! Eu m am operat azi la domn' doctor Chawi. E super ok totul. Am adormit repede cu anestezja sidesi mi s a spus ca vorbeam cand am ajuns in salon, nu prea tin minte.
Acum sunt la a doua perfuzie cu calmante. Se pare ca rezist la durere ca simt ca o febra musculara, dar multumiri calmantelor.
O sa revin cu poza. Mltumesc pentru sfaturi fetelor :*
0
16-01-2018, ora 00:03
Disguised Marionette
Nu este medic/terapeut
Disguised Marionette
Victoria, cere-i medical doctorului. Eu am luat concediu de odihna de pe 4 pana pe 23. M-am inteles cu angajatorul si asa este mult mai ok pt amandoi
Multa bafta. Si tu mai ai putin. Felicitari Criss, recuperare usoara si grabnica. :)
0
16-01-2018, ora 00:07
Cris_cc
Nu este medic/terapeut
Cris_cc
Multumesc! Este nasol cu tusitul. nu m am inteles deloc cu intubajul si m a iritat p gat... dar asa e cand e prima anestezie facuta vreodata :)
1
16-01-2018, ora 00:08
AndreeaRadu13
Nu este medic/terapeut
AndreeaRadu13
Viktorja depinde si de tine, cum te vei reface. Cam intre o saptamana si doua ar fi media de refacere cat sa iti poti relua activitatile. Eu dupa una reveneam la munca, birou, si cam dupa 10 zile am condus linistita.

Cris asteptam poze :-) a trecut repede, ai vazut! Recuperare usoara si vorba aia ‘grabiti-va incet’ in zilele de dupa operatie
2
16-01-2018, ora 00:10
AndreeaRadu13
Nu este medic/terapeut
AndreeaRadu13
Tusitul ca tusitul..
inseamna ca nu ai stranutat inca :-))
1
16-01-2018, ora 07:03
Cris_cc
Nu este medic/terapeut
Cris_cc
Neata ! Am incercat sa fac poza direct din forum dar la mine tot cu negru apare :-??
0
16-01-2018, ora 07:46
MynaM
Nu este medic/terapeut
MynaM
Neața criss!! Cum esti? Nu se vede poza...
0
16-01-2018, ora 09:28
Disguised Marionette
Nu este medic/terapeut
Disguised Marionette
Maaaaamaaaa Andreea!!! Tusitul ca tusitul. Dar stranutul, doamneeeee ma apuca rasul cand ma gandesc cum fac eu la stranut :))))) si cel mai nasol este sa te ia pe nepregatite.:)))))))) Criss, produsele lactate pot provoca si sau ajuta si ele tusea dupa o anestezie generala. :) eu am evitat dupa ce am vazut ca am episoade dese de tuse si s-au rarit. In 2 zile nu am mai tusit deloc. Acum na, nu e musai sa reactinam la fel :))
0
16-01-2018, ora 10:55
Cris_cc
Nu este medic/terapeut
Cris_cc
Gataaa se vede poza. Sper ca va plac si ai mei. Nu sunt marisor sunt medii. Pana la umrma mi a pus Chawi 330cc :D
Oricum mi e bine nu simt ca explodez. Un san e mai sensibil. Am ajuns acasa si trebuie sa iau pastilute si geluri
1
16-01-2018, ora 11:10
Disguised Marionette
Nu este medic/terapeut
Disguised Marionette
Foarte frumosi, mi se par simetrici. Felicitari si recuperare usoara.
1
16-01-2018, ora 11:10
Mădă02
Nu este medic/terapeut
Mădă02
Se vede ft bn Criss!! Acum ramane doar sa te odihnesti, te pup
1
16-01-2018, ora 11:57
Krys789
Nu este medic/terapeut
Krys789
Buna fetelor!
Maine dimi urmez si eu la interventie. Am emotii, sunt si nerăbdătoare, am stări diverse.Astept incurajarile voastre!:))
0
16-01-2018, ora 13:54
Nicoleta nic
Nu este medic/terapeut
Nicoleta nic
Krys o sa treaca repede, ai sa vezi!fii curajoasa si sa ai sanii la care ai visat!
0
16-01-2018, ora 13:59
Adelaoo
Nu este medic/terapeut
Adelaoo
Krys mergi cu incredere si gandeste-te ca va urma o transformare ce iti va schimba viata in bine! Succes si dureri minime!
0
16-01-2018, ora 14:32
Disguised Marionette
Nu este medic/terapeut
Disguised Marionette
Muuult curaj Krys :)
Eu ziceam "curaj gaina ca te tai" :))))
O sa fie perfect! Ai sa vezi. Cand ai sa deschizi ochii dupa anestezie si te privesti in jos o sa vezi minunea si o sa iti vina sa zburzi de fericire dar nu o face :)))) ma rog, nu o sa poti. :)) stai in pat si asteapta sa te inzdravenesti, este cam singurul lucru pe care-l poti face :)) sari in sus dupa 2-3 luni :))) hai ca iar scriu mult si prost :)))
Curaj!!!
0
16-01-2018, ora 14:32
Mădă02
Nu este medic/terapeut
Mădă02
Multa bafta Krys!o sa fie bine, mai e putin si iti indeplinesti visul.
Adelao, ft frumosi sanii tai si ai si atat de putin timp de la operatie !!
1
16-01-2018, ora 14:51
Cris_cc
Nu este medic/terapeut
Cris_cc
Krys., Chawy face niste sani superbi!!! Mergi linostita cu incredere. o sa iei calmante...incet incet o sa fie bine.
La mine e a doua zi si obosesc repede dar cu pastile nu ma mai doare. Nici presiune nu simt f mare, doar cand ma ridin din pat e ceva.
Concluzie merita toti banii si tot efortul. Bafta!!! :*
0
16-01-2018, ora 16:03
Krys789
Nu este medic/terapeut
Krys789
Va multumesc mult, fetelor dragi, pentru încurajari! Imi prind tare bine acum, desi parca nu realizez ce mi se intampla maine. De regula as fi fost f panicată, acum nu stiu ce am?:))) cred ca ma voi panica cand ajung in sala de op unde nu am fost niciodata.
0
16-01-2018, ora 16:06
Krys789
Nu este medic/terapeut
Krys789
Cris_cc, nu ma operez la Chawy, ci la Dr.Totir.
In urma a trei consultării facute, am decis ca acolo as vrea sa fac, asa am simtit.
Sper din tot sufletul sa fie bine. Si pt voi, toate, sa fie bine.
2
16-01-2018, ora 16:43
AndreeaRadu13
Nu este medic/terapeut
AndreeaRadu13
Fetelor, e o concluzie personala, in urma a multa lectura pe forum, si a multor experiente impartasite de-a lungul anilor de catre noi, membrele forumului..

Chawi, Ionescu, Rachad, Totir, si ar mai fi, dar le uit numele.. ei sunt greii mereu prezenti in noile rezultate (sa ma scuze fetele ai caror doctori ii omit- este pur o parere personala, si inseamna ca nu am retinut mai multe nume cu rezultate frumoase)
Atata vreme cat avem exemple vii de fete operate la doctorii cunoscuti, si ne facem intelese cand explicam ce dorim si ce vrem sa evitam, cred ca vom avea rezultatele visate, care pot sau nu fi frumoase in ochii majoritatii!

Cris frumosi sani! Vor arata si mai bine in urmatoarele saptamani!!!

Krys bafta maine, gandeste te ca e o zi ce te va schimba in bine.
0
16-01-2018, ora 16:45
Adelaoo
Nu este medic/terapeut
Adelaoo
Mersi, Mada! Pup!
0
16-01-2018, ora 16:58
Krys789
Nu este medic/terapeut
Krys789
Fetelor, deja cu experienta, si totusi cum se face ridicarea din pat in primele zile? Chiar si cu ajutor, la modul concret cum te ridica cineva fara sa te forteze un pic si fara sa te doară?
1
16-01-2018, ora 17:06
HaveFaith
Nu este medic/terapeut
HaveFaith
Krys te ridica de spate pur și simplu. Baga mana sub tine și te ridica. Daca nu are suficientă forță persoana, poți ajuta și tu prin încordarea strict a abdomenului, fara să folosești mâinile sau pectoralii. Oricum când ajungi în poziție șezând te va durea puțin, dar stai câteva secunde sa îți revii și apoi este ok. Cam așa a fost la mine.
0
16-01-2018, ora 17:08
Adelaoo
Nu este medic/terapeut
Adelaoo
Ridici putin capul si cineva te impinge de zona dintre omoplati/ceafa pana la 90 de grade.
0
16-01-2018, ora 17:30
Krys789
Nu este medic/terapeut
Krys789
Am inteles. Va multumesc!
0
16-01-2018, ora 17:31
ELENNY
Nu este medic/terapeut
ELENNY
Cris mergi cu incredere ca nu e atat de rau pe cat credem.Dupa e mai rau dar recuperarea e in functie de organismul fiecareia.eu am 2 sapt de la operatie si sunt din ce in ce mai bn si tin sa mentionez ca mi a fost extraordinar de rau dupa nu dureri cat instabilitate si stari de voma.Bineanteles ca am avut si dureri, i mi era fff greu sa ma ridic si de pe scaun chiar si acum sotul sta langa mn si ma ajuta sa ma ridic noaptea dar nu mai sunt dureri doar presiune uneori mare alteori mai mica in piept.Curajjjjjj
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 273927402741 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •