Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 281228132814 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
22-03-2018, ora 02:47
Cristin@24
Nu este medic/terapeut
Cristin@24
Multumesc AndreeaRadu pentru raspuns..mai nu stiu ce sa zic, dar nu cred ca mai e de la balonare ca nu ma mai simt inbalonata de o saptamana, ideea e ca n-am mai facut miscare, am si mancat mai mult in perioada asta..o sa incerc sa fac macar picioare..
2
22-03-2018, ora 08:07
maru.86
Nu este medic/terapeut
maru.86
Gata am pus si eu poza, aseara l.am pus pe al meu sa ma stearga cu un prosop umed pe sani pt ca ma manca pielea foarte rau, e facuta culcata in pat.

Martisor fii tare! Rezonez ff mult cu tine pt ca in prima zi acasa dupa un drum de o ora jumate prin toate gropile prin Buc pana acasa, imi venea sa bag mana sa le scot, chiar o dadusem in plans, mai ales ca la clinica ma ridicam singura iar cand am ajuns acasa ma ridicau ai mei.
Incearca sa iti iei/cauti o bustiera Marena, eu dintr.asta am si are banda elastica mai lata plus ca nu vine deloc pe taietura, e mai lunga !
Las ca ne facem noi mari si vor trece toate astea !
Fii tare!
Mie dl dr nu mi.a dat nicio crema si mi.a zis ca nici masaj nu voi face! Maine merg iar la pansat.
3
22-03-2018, ora 08:11
Esn
Nu este medic/terapeut
Esn
Andreea rau, mary ct - v am scris si in mesaj privat, va intreb si aici desi ma vede Mamitica ce intreb si ma cearta, dar voi sunteți dragute si nu ma pârâți :)))) va întrebam cât timp ati avut sanii umflati ori asa au fost de la inceput?
2
22-03-2018, ora 09:26
Amee
Nu este medic/terapeut
Amee
Esn, sanii mei de ex au fost cam o luna jumate umflati, nu te mai stresa atat..fii pozitiva si o sa vezi ca o sa coboare si ai tai si o sa prinda o forma faina :)
4
22-03-2018, ora 09:31
Mamitzica
Nu este medic/terapeut
Mamitzica
Maru86, încearcă sa dormi mai ridicată puțin, știu ca e greu și nu e confortabil, dar eu in momentul in care ajungeam noaptea la orizontala, dimineața senzația mea era ca in loc de sâni am doua borcane cu gem și când ma ridicam din pat, " gemul " ăla se mișca și aveam o presiune ff puternica și dureroasa.Din propria experiența îți spun ca e mai bine un timp sa încerci sa dormi cât mai ridicată, disconfortul este mai suportabil dimineața.
Legat de faptul ca nu poți face mare lucru, pai draga mea.. eu nu eram capabilă sa apăs clanța la usa, am rămas odată in baie cu orele, pt ca nu eram capabilă sa apăs clanța..nu puteam sa deschid usa frigiderului și multe altele, deci e normal, nu te speria. Sunt muschii aia secționati, na.. durează nițeluș.
1
22-03-2018, ora 10:26
Amee
Nu este medic/terapeut
Amee
Alexa899, scuze acum am vazut comentariul tau, nu am mai platit nimic la retus..fetele am pus poza noua, nu stiu daca se vede deja, sanii sunt foarte ridicati..sper sa ramana asa si sa nu se mai lase..
3
22-03-2018, ora 11:39
Disguised Marionette
Nu este medic/terapeut
Disguised Marionette
Bine v-am regasit frumoaselor!
Cati sani noi si frumosi avem pe forum!! :) Sa va bucurati de ei si recuperare usoara.
Eu am 2 luni si 3 sapt de la op. Ma simt ok. Mi-am reluat ritmul normal. Sanii sunt mai mult decat am visat. Sunt minunati iar eu ma simt minunat cu ei.
Dar am o mica gaselnita :))) as vrea sa ii apropii mai mult. Bustiera pe care o am de la op nu ma ajuta in sensul asta :P ce pot face? Un sutien ma gandesc ca ar ajuta dar nu stiu sigur daca sunt pregatita sa port. Stau fara bustiera, uit de ea. O port doar la somn.
Fetele mai vechi ma pot ajuta cu un sfat?
Multu' :*
6
22-03-2018, ora 11:49
Electraa
Nu este medic/terapeut
Electraa
Buna Disguised Marionette, din pacate nici sutienul si nici butiera nu te vor ajuta sa iti apropii sanii. Ei sunt asezati conform fizionomiei tale. Asa stau ei in mod natural si nu se poate schimba asta, din pacate.
Insa arata ft bine asa obraznici, ai un rezultat frumos!...asta daca te multumeste cu ceva acest raspuns :)
2
22-03-2018, ora 12:34
Bubb
Nu este medic/terapeut
Bubb
Buna fetelor! Am scris acum ceva timp si am cerut pareri despre dr Ovidiu Grecu. V -am tot urmarit din umbra si am tot citit pe net. M-am gandit si razgandit de o gramada de ori. Intr-un final am ales-o pe doamna doctor Elena Martin, unde voi merge maine dimineata la consultatie. Am niste emotii imense dar sper sa-mi treaca dupa ce stau de vorba cu dansa. Multumesc mult Ellysa pentru recomandare si ca m-ai suportat in privat sa imi explici ce si cum. O am pe doamna dr. pe facebook de mult de cand mi-a recomandat-o o clienta de-a mea ( sunt antrenor de fitness) dar nu vorbisem cu dansa. Mi-am luat inima in dinti si i-am scris. Nu stiu de ce a fost singura catre care am simtit sa ma duc. Va tin la curent, va pup pe toate si recuperare rapida proaspat operatelor!
1
22-03-2018, ora 13:07
Lara30
Nu este medic/terapeut
Lara30
Buna Bubb si eu am tot maine la 14:00 programare la dr Martin Elena abea astept. Si eu am avut aceeași senzație am tras spre ea . Am citi muuult despre multi doctori dar in final optez pt dr Martin
1
22-03-2018, ora 13:17
Nicoleta nic
Nu este medic/terapeut
Nicoleta nic
Mamitica ce poza sexy ai:x :x
0
22-03-2018, ora 13:23
Nicoleta nic
Nu este medic/terapeut
Nicoleta nic
Dis si eu mii doream apropiati, dar nu sa putut.eu ma multumesc cu sanii care ii am, nu mai fac pretentii.noi femeile suntem greu de multumit:)))fetele care au sanii apropiati, ii vor mai departati si celelalte care au departati vor apropiati:))inainte cand nu aveam sanii mari, orice sanii care ii vedem erau wow, chiar daca erau apropiati sau departati.


Fetelor voi cat timp v.ati dat cu gel pt cicatrici si bio oil?mie de la un timp, imi este lene sa ma dau:(
1
22-03-2018, ora 13:39
Disguised Marionette
Nu este medic/terapeut
Disguised Marionette
Multumesc pentru raspunsuri Electra si Nicoleta Nic :*
Da, ajuta raspunsul, mult! :D
Nu ma intelegeti gresit, ii ador asa cum sunt, pentru mine sunt perfecti! Doar ca 2 cm mai apropiati erau un perfect+ :))))
Cat despre geluri. Inca folosesc strataderm pe cicatrici si bio oil pe tot sanul. Nu regulat, recunosc dar ma dau :)))) de 2 sapt m-am puturosit :))
Eu am experienta cezarianei si o hernie la paroscopic. Arata bine cezariana de la paroscopic am doar 1 an si am fost bolovanca pentru ca am mers la solar dupa 4 luni si nu trebuia...sunt rosiatice. Sper sa isi revina. Dar cezariana este o linie foarte fina si usor alba.
Va pup :*
1
22-03-2018, ora 14:37
Timeea777
Nu este medic/terapeut
Timeea777
Electra ai pm!!
1
22-03-2018, ora 15:08
Roselove
Nu este medic/terapeut
Roselove
Buna fetelor!

Stiu ca exista niste plasturi reutilizabili din silicon, ce ajuta la vindecarea cicatricilor; ii tii toata ziua pe cicatrice, seara ii scoti, cureti zona, speli si pansamentul si il reaplici. Voi ati auzit de asa ceva? As fi interesata sa cumpar.

Merci frumos!
0
22-03-2018, ora 15:49
Alexxandra88
Nu este medic/terapeut
Alexxandra88
Da roselove eram avut plasturi pt ca am cicatrici cheloide dar nu au ajutat la nimic nu stiu daca merita sa te chinui mai degraba te sfatuiesc daca ai cicatrizare lenta sau cu probleme sa ti cumperi un stik de la PROSIL e scump dar e bun !
1
22-03-2018, ora 17:54
Mary_ct
Nu este medic/terapeut
Mary_ct
Buna Roselove, eu am folosit plasturi cicatrizanti de la doua saptamani cand mi-am taiat capetele dar nu erau reutilizabili. Medicum mi-a recomandat sa ii schimb o data la doua zile cand fac dus complet.dupa parerea mea si-au facut treaba destul de bine
2
22-03-2018, ora 17:57
fram2
Nu este medic/terapeut
fram2
Timeea si Electra ma bucur sa va "revad". Sanii vostri sunt dementiali.
Timeea ce noutati mai ai?(cred ca stii la ce ma refer). Te pup
0
22-03-2018, ora 18:23
Bella92
Nu este medic/terapeut
Bella92
Buna fetelor:) eu locuiesc pe langa craiova, judetul dolj.imi puteti recomanda si mie un chirurg bun din craiova pentru implant mamar?am citit de ceva vreme comentariile voastre si nu am vazut pe nimeni sa se fi operat in craiova
2
22-03-2018, ora 20:04
Mary_ct
Nu este medic/terapeut
Mary_ct
Buna Loredana...eu am ales sa fac 1500 de km fiind convinsa ca cei mai buni medici se afla la Bucuresti.Nu locuiesti departe, poti sa iti faci programare in aceeasi zi la mai multi medici si decizi dupa consultatie care medic face pt tine.Este o interventie importanta si merita sa mergi mai departe decat orasul natal.pupici
3
22-03-2018, ora 21:03
AndreeaRadu13
Nu este medic/terapeut
AndreeaRadu13
Esn ti-am raspuns pe privat, iti raspund si aici. Multa rabdare, vei vedea ce diferente mari vor fi in urmatoarele luni. Zona sanilor e inca traumatizata si tensionata. Vor cobori, se vor aseza si se vor inmuia. Putinele persoane care mi-au vazut sanii dupa operatie, fete cu implant, au spus ca aspectul e unul f natural. S-a mai pierdut din efectul acela de piele intinsa si minge de silicon indesata cu forta, cum aratau ai mei in primele saptamani, si s-au inmuiat destul de mult.

Nico- si eu cam uit de creme pt cicatrici.. Nici nu stiu daca de la 4 luni sa mai schimbe ceva, fetele mai vechi sa ma corecteze, si ma pun pe treaba cu cremuitul zilnic! :-)
0
22-03-2018, ora 21:27
Meerida
Nu este medic/terapeut
Meerida
Fetelor va urmaresc zilnic desi scriu foarte rar. Am o intrebare. De ce am inceput sa fac vergeturi acum cand sa mai desumflat si imuiat sanii? Aveam si inainte vergeturi de la prima sarcina si nu ma mai asteptam sa fac. Ma dau zilnic cu bio oil chiar de doua ori pe zi.
3
22-03-2018, ora 22:29
Bubb
Nu este medic/terapeut
Bubb
Meerida este posibil ca pielea ta sa nu aiba elasticitate si sa fie uscata ( intern). Nu stiu daca se mai poate face ceva acum dar fi bine sa iei niste vitamina A uleioasa si ceva colagen... da te cu ulei de cocos, este foarte bun pentru piele dar ar fi bine sa tratezi si intern putin.
1
22-03-2018, ora 22:48
Timeea777
Nu este medic/terapeut
Timeea777
Buna, Fram! Multumesc de complimente! Doctorul a zis ca nu e ereditar, desi eu nu prea cred. Mama se simte bine docamdata. Face tratament...
0
22-03-2018, ora 22:49
SilenceD
Nu este medic/terapeut
SilenceD
Fetele, am doua zile de la interventia Dr-lui Nae Sorin.Un doctor minune! Adica ieri m -a operat.Am operatie la nivelul sanilor(implant+ridicare) si nas(corectie).O sa pun poze cand reusesc.. Dar vroiam sa va intreb, credeti ca este o idee buna sa calatoresc 4 ore de la Bucuresti la Galati? In a treia-patra zi ? O sa fie asa de rau?
1
22-03-2018, ora 22:51
Timeea777
Nu este medic/terapeut
Timeea777
Nu m-am mai uitat de mult timp la cicatricile mele, de curand am facut-o si am observat ca una e cam rosie. Aratau mai bine pe la 4-5 luni. I-am trimis poze doctorului si a zis ca par a fi cicatrici cheloide si sa merg sa mi injecteze o substanta pt ameliorare. A mai facut cineva aceste injectii? Mentionez ca mie nu imi par a fi cheloide..
0
22-03-2018, ora 23:06
Sabry93
Nu este medic/terapeut
Sabry93
Buna seara fetelor !
Astăzi am 3 saptamani de la operatie Și am observat la sânul drept ca imi curge foarte putin lichid alb gălbui fara miros din cicatrice. A mai patit cineva asa?
1
23-03-2018, ora 00:27
leya1995
Nu este medic/terapeut
leya1995
merida stai linistita ca asa am patit si eu si m a tinut 2 luni si au trecut de la sine.bio oil am luat si eu si degeaba.se vor retrage cu timpul
0
23-03-2018, ora 00:27
Nicoleta nic
Nu este medic/terapeut
Nicoleta nic
Sabry eu mi.am deslipit plasturile, care mi l.a pus dupa ce mi.a taiat capetele la ate, si mi sa luat cojitele, iar a doua zi am observat pe bustiera lichid.dl doctor mi.a spus sa dau cu betadina si sa pun un plasture cu rivanol.cel mai bine fa poza si trimite.i doctorului tau, el te poate sfatui ce sa faci.pupici
0
23-03-2018, ora 00:28
Bella92
Nu este medic/terapeut
Bella92
Multumesc frumos pentru raspuns Mary_ct, m-am gandit si eu la varianta asta, dar cred ca dupa o astfel de operatie sa calatoresti din bucuresti pana in craiova nu ar fi recomandat si cred ca ar fi difcil sa vin la control in perioada de recuperare atata drum, nu as fi avut unde sa stau si ar fi fost si extra costuri si extra timp cu distanta asta sa vin mereu la control.Deasta as fi fost curioasa daca vreo fata care s-a operat in craiova ar putea sa imi recomande pe cineva
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 281228132814 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •