Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 286128622863 ..... 3218 3219 Înainte ›
1
26-05-2018, ora 07:22
Amee
Nu este medic/terapeut
Amee
Te-am confundat cu alexandra:))), acum am vazut ca tu nu esti operată de totir.AndreeaRadu 13, si la mine e la fel, sanii au coborât foarte mult, decolteu la fel..treb ceva foarte decoltat sa se vada, la început voiam sani naturali, acum stau si ma intreb oare nu era mai bine sa pun mentor..in alta ordine de idei ganditi-va bine ce vreti, motiva arată clar ca un anatomic
0
26-05-2018, ora 07:52
Amee
Nu este medic/terapeut
Amee
Alexa899, acum am vazut poza..si eu aveam tot ceva de genul dar la mine nu era asa vizibil, retusul nu a rezolvat problema
0
26-05-2018, ora 08:38
Marilenaa
Nu este medic/terapeut
Marilenaa
AndreeaRadu și Amee cât de mult au coborât sânii? Când aveți timp, schimbați pozele de la profil, sunt curioasa! Mulțumesc! :*
2
26-05-2018, ora 08:46
Belll33
Nu este medic/terapeut
Belll33
Buna, fetelor!Ma bucur mult ptr cele dintre voi care ati reusit sa faceti operatia si mai ales ptr cele care au avut curajul sa treaca din nou prin aceasta interventie.Eu nu mai intervin la sanul cu probleme.De ce?Ptr ca nici dreptul nu imi mai place.E lasat si putin cocosat.Parca nici nu as avea implanturi.Sunt prea naturali.Ma gandesc ca intervin la stangul si pe urma o sa fie urat dreptul.Le las asa.Astept ca gravitatia sa-si spuna cuvantul si o sa ma operez peste cativa ani.Am de gand sa schimb implantele.Nu stiu cand dar stiu ca o voi face.Am fost eu mai ghinionista.Cert este ca voi schimba si medicul.Va pup si va multumesc ca mi-ati fost alaturi atunci cand intrebarile nu se mai opreau.Sunteti minunate!
1
26-05-2018, ora 09:11
Amee
Nu este medic/terapeut
Amee
Marilena28, ai mei au coborat foarte mult poza am schimbat-p sapt trecuta, după prima operatie era super lasati..parca alaptasem cu ei..acum i-a ridicat mult dar tot nu sunt ca implanturile rotunde, daca vrei iti trimit mai multe poze in privat
1
26-05-2018, ora 12:59
Alexxandra88
Nu este medic/terapeut
Alexxandra88
AndreeaRadu frumos rezultat natural si eu am tot motiva dar là mine fiind mai mari se vad mai rotunde
0
26-05-2018, ora 13:07
Alexxandra88
Nu este medic/terapeut
Alexxandra88
Amee ai mai platit ceva la a 2 a operatie? Se vad frumos asa naturali. Tu ii vroiai mai rotunzi?
0
26-05-2018, ora 13:12
Alexxandra88
Nu este medic/terapeut
Alexxandra88
Fetelor imi este dor sa dorm pe burta si nu reusesc deloc cred ca data viitoare am sa mi le fac mai mici :))
1
26-05-2018, ora 14:06
Amee
Nu este medic/terapeut
Amee
Ii vroiam mai mici si mai rotunzi...si mie îmi e dor sa dorm pe burta..si eu le fac mai mici:))))
3
26-05-2018, ora 16:13
Alexa899
Nu este medic/terapeut
Alexa899
@belll33 vorbeste cu medicul poate iti face retus la ambi... sincer asa am zis si eu ca o sa ma reoperez dupa ce voi face un copil si la alt medic(cel care te ai operat tu) dar ma simt prea complexata sa raman asa, sincer nu e rezultatul la care ma asteptam arata parca prea natural, ii vroiam mai in gat sa zic asa...
@amee sper ca la retus sa i pozitioneze mai bine...cu siguranta peste cativa ani imi voi pune implant rotund mai mare si o sa i precizez ca ii vreau in gat si fake :)))))
@andreearadu13 sani tai sunt superbii...felicitari...asa mi as fi dorit si eu :P
0
26-05-2018, ora 16:38
Thora
Nu este medic/terapeut
Thora
Si uite cum revine Marek pe val..el era vestit pentru sanii pana-n gat...

Alexa899, sunt uimita de cicatrici. Nu ma asteptam sa fie asa. Le dai cu crema cicatrizanta, nu?

Belll33, mie imi plac sanii tai. Cel putin in poza pe care o ai, arata foarte bine.
1
26-05-2018, ora 19:54
Alexa899
Nu este medic/terapeut
Alexa899
@thora da m am dat pana pe la vreo 5 luni cu tot felul de creme de cicatrici, acum am renuntat dar sa stii ca nu se vad chiar asa urat in realitate eu am facut poza ca sa se vada exact...dupa un an daca ma si bronzez eu cred ca o sa arate decent
0
26-05-2018, ora 20:34
Zfq
Nu este medic/terapeut
Zfq
Hello!
Se apropie si la mine ziua interventiei. Andreea Radu, ti-am lasat pm în legatura cu acest subiect.
În fine, mã adresez mai mult celor care au proteze motiva. Ma operez la dl Zamfirescu si initial m stabilit ca vreau Mentor ca sunt mai vechi pe piata si am vrut sa merg la sigur. Mai aveam optiunea de Polytech (no thanks) si Motiva.
Motiva astea sunt taaare dragute si se simt asa natural ïn palma, dar am fost reticentã din cauza faptului cã sunt noi si nu sunt studii pe ele efectuate de ani buni. Mã gândesc totusi, ca daca sunt de ultima generatie, logic ar fi sa fie diminuate si riscurile aferente (contractura, rippling, rotire etc).
Chiar nu stiu ce sa fac, vad multe rezultate frumoase si cu Mentor si cu Motiva. Cele care aveti, sunteti multumite 100% de ele? Pro si contra argumente m-ar ajuta.
Precizez ca fac sport (mult), am citit pe un site ca la femeile sportive Motiva se adapteaza mai bine. Nu mai tin minte exact, dar spunea 'it (Motiva) suits their needs better'.
Multumesc, vã îmbratisez! :*
0
26-05-2018, ora 20:42
Thora
Nu este medic/terapeut
Thora
Alexa899, m-ai linistit! Daca zici ca in realitate sunt altfel, e bine. Cred ca si eu voi avea acelasi tip de taieturi (ptoza, ce sa-i faci..) si m-am speriat nitel.. Deja ma gadeam sa-l dau naiba de aspect natural, sa bag cate 700 ca sa fiu sigura ca intind toata pielea, decat s-o tai!:))))

M. A. Corina...fetita, da' ce abdomen ai !!!!! Zi-ne si noua ce-i faci sa arate asa!
0
26-05-2018, ora 21:07
Zfq
Nu este medic/terapeut
Zfq
Thora: am precizat ca fac sport :)) conteaza mult si nutritia. Tocmai ptc am abdomen nu am reusit sa ma dezvolt ca sa am si eu sâni.
4
26-05-2018, ora 21:28
Be Happy
Nu este medic/terapeut
Be Happy
Thora, cicatricile sunt un aspect foarte important, nu le neglija! Doar a le accepta nu este suficient. Cicatricile dupa mastopexie TREBUIE SA ARATE PERFECT!!! Ele vin la pachet cu "rezultatul". Din cauza pozitionarii lor la vedere, nu vei putea trece peste un rezultat slab. Vei putea cu greu sa te minti si sa iti spui ca... "lasa, ca nu arata prea rau". In chirurgia ESTETICA cicatricile nu trebuie "sa nu arate rau", ele trebuie sa arate perfect: linii fine, aproape insesizabile. Nu comparam cicatricile mastopexiei cu cele ale cezarienelor sau ale altor operatii. Poti face asta doar ca sa vezi daca exista vreo anomalie in procesul de vindecare al corpului tau. Doar atat! Altfel, ajungi sa faci un retus care de altfel devine inutil in momentul in care te lasi din prima pe mana cui trebuie.

Stiu din postarile tale ca pui bani deoparte pentru interventia asta. Te rog, securizeaza-ti investitia si cauta un medic care sa iti dea si marimea, si forma dar si cicatricile pe care ti le doresti. Nu e de gluma cu cicatricile. Vrei sani frumosi doar sub bluza? Sau vrei sa fie frumosi si in oglinda, dupa dus, sau in dormitor la lumina lumanarilor?

Inteleg ca operatia este plina de surprize, dar atata stiu: daca medicului ii pasa si se pricepe sa taie cat trebuie din piele, apoi sa lipeasca inciziile cu simt de raspundere, ca la carte, liniile sunt drepte, fine si subtile iar forma sanului este redata perfect din prima. Sunt constienta si ca organismul insusi poate influenta rezultatul, dar ma intreb, oare de ce sunt atatea operatii de retus GRATIS daca medicul nu ar fi constient ca si propria contributie conteaza si nu si-ar asuma si el o parte din greseala (adica, rezultat slab)?

Cere-le medicilor sa iti arate poze cu paciente care au mastopexie pentru a-ti face o idee despre cum vor arata si sanii tai. Modul de lucru este un tipar, este semnatura lui ca medic: daca la 2-5-10 paciente inciziile arata intr-un fel, sa fii sigura ca asa iti vor iesi si tie. Nu te lasa vrajita doar de conversatii prietenoase, cafele din partea casei si lasere de ultima generatie. O imagine face cat o mie de cuvinte. Cere dovezi ale muncii lor. Cazuri concrete. Mastopexie.

Cat despre forma si pozitia "pana-n gat", nu comentez. Si aici depinde de medic dar si de marimea pe care o alegi. Si eu eram pe drumul: "baga 700 numa' fara cicatrici", dar am inteles destul de rapid ca oricat de mare as fi ales, areola mea nu ar fi fost pozitionata corect fara mastopexie. In plus, nu mi-am permis luxul de a ma reopera peste 2-3 ani dupa ce as fi deschis ochii si as fi vazut realitatea.

PS: in pozele din colaj, exista una in care poti vedea cicatricea mea la 2 saptamani si apoi la 8 luni.

Cu drag.
1
26-05-2018, ora 22:10
Thora
Nu este medic/terapeut
Thora
BeHappy, de cicatrici mi-e groaza! Am zis 700 in gluma, te-ai prins, exact chestia aia "nu vreau sa arat ca peticita". Tu esti in "salvate", cand m-oi duce la consultatii, sa arat cam spre ce tind. Nu vreau sa arat bine cu bluza pe mine, asta o rezolv acum lejer cu un push-up (am 75 B la 1.73 si 55 kg, deci cu sutien cu buretoi, arata onorabil). Eu vreau sa nu-mi mai doresc sa dorm cu sutienul pe mine, vreau ca pusul sutienului sa nu mai fie actiunea no 1 dimineata, vreau sa ma uit in oglinda si sa nu vad sanii ca pe un semn al varstei...pentru o tipa care avea peste 100 peste bust, e socant sa ma vad acum cu sanii mici, moi, fara consistenta...ma mir ca nu-i am pana la buric!:)))) Deci da, vreau sa arat bine cand ma uit la mine, deci cicatricile ar fi o problema pentru mine.

Abia din octombrie o sa incep si eu vizitele la "tatzari"...pana atunci mai imi sting nerabdarea si dorinta citindu-va pe voi si visandu-ma "in pantofii vostri"!:)
1
26-05-2018, ora 22:12
Amee
Nu este medic/terapeut
Amee
Corina, eu m-am operat la Zamfirescu si am motiva..si mie mi-a plăcut cum se simt in mana..pe mine...nu prea sunt mulțumită cum vin..cum am spus mai sus par prea naturale...acum nu stiu ce diferenta era daca aveam mentor...sau ce diferenta era daca ma operam la totir..care are sani cu motiva ridicati
1
26-05-2018, ora 22:52
AndreeaRadu13
Nu este medic/terapeut
AndreeaRadu13
Corina, iti voi raspunde si in privat de asemenea.
Pana una alta, nu stiu din pdv ul sportului daca Motiva sunt mai potrivite sau nu. Eu as tinde totusi sa cred ca Mentor ar fi mai potrivite pentru o sportiva, e pur o parere personala. Parca am asa senzatia ca Motiva ar deveni prea moi asa, si nu ar fi in concordanta cu restul corpului, fit. E interesant de stiut si despre implantul in viata sportivelor.
2
26-05-2018, ora 23:04
AndreeaRadu13
Nu este medic/terapeut
AndreeaRadu13
Off-topic.. Corina mama, cu andomenul ala, oare sa te mai operezi? :-)
Mai in gluma, mai in serios, tot respectul.

Edit: multumesc Alexandra. Vad ca ai tai nu au coborat prea mult, arata perfect.
Pe mine ma bucura aceasta naturalete, insa uneori privesc cu jind la un decolteu obraznic.

Si eu am renuntat la dormitul pe burta. De tot. Acum e ca si cum as dormi pe bancnote de euro pe care le rup, deoarece daca se departeaza sanii, e necesara alta interventie. Si ma linistesc rapid :-))
2
26-05-2018, ora 23:30
Be Happy
Nu este medic/terapeut
Be Happy
Corina. maine scot frigiderul in fata blocului si ma angajez pe santier (santierul e mai bun decat sala, ca de acolo pleci si cu patratele si cu bani:)).

Minunat! Orice-ai pune, va fi bine!
0
26-05-2018, ora 23:49
Thora
Nu este medic/terapeut
Thora
Corina, m-a furat felul in care arata abdomenul tau si nu m-am mai uitat si la altceva!:) Am revenit asupra pozei..tu acolo iti tii palmele peste sani? Sunt pe telefon, nu vad foarte bine.. Cat ai vrea sa iti pui? Sunt pe forum, mai pe la inceputul lui, 2 tipe, sportive. Una este capri, cealalta este iri-nico. Da cautare pe forum si te poti inspira din experienta lor. Mai ales iri-nico, este /era sportiva de performanta.
1
26-05-2018, ora 23:53
Thora
Nu este medic/terapeut
Thora
BeHappy, rezultatul tau imi pare a fi din aceeasi categorie cu rezultatul lui capri.. Superb, superb!
2
27-05-2018, ora 07:32
Zfq
Nu este medic/terapeut
Zfq
Thora: trag de excesul de piele, ca sa se vada abdomenu' :))
As vrea 350. Este max recomandat de doctor, chiar si asa a spus ca s-ar putea sa nu încapa. Daca nu, 325 cc rotund. Asta e marimea cu Mentor, daca as vrea Motiva am auzit ca difera putin marimile.
o sa le caut pe cele doua, multumesc tutor de sfaturi. Abia astept sa ma operez si sa-mi updatez poza de profil cu sânii :))
2
27-05-2018, ora 08:58
adellyna
Nu este medic/terapeut
adellyna
Buna Corina. Si eu am avut aceasta dilemă înainte de operatie.Motiva sau Mentor. În final am ales Mentor, tocmai pentru faptul că sunt mult mai, , vechi" pe piata și au trecut, , proba timpului". Si iti pot spune ca nu regret alegerea facuta. Mie imi par și foarte frumoase ca formă, cele de la Mentor (mă refer la cele anatomice).
1
27-05-2018, ora 09:18
Ella37
Nu este medic/terapeut
Ella37
Buna, Adellyna! Ai un mesaj de la mine.
0
27-05-2018, ora 11:27
Andrada!
Nu este medic/terapeut
Andrada!
Buna! Stie cineva de unde as putea sa comand plasturii pt cicatrici de la Mentor? Mersi
0
27-05-2018, ora 11:41
ElyssaT
Nu este medic/terapeut
ElyssaT
Buna Andrada
Mie mi a comandat dr mea de la Biodermis din state. Nu stiu cat au costat pt ca nu mi a cerut bani pt ei.
Încearcă sa vorbesti cu medicul. Ei oricum fac comenzi si te ar ajuta sa nu mai plătești transportul.
0
27-05-2018, ora 12:53
adellyna
Nu este medic/terapeut
adellyna
Buna Ella. Ti-am raspuns!
2
27-05-2018, ora 17:10
Be Happy
Nu este medic/terapeut
Be Happy
Corina, acum ca mi-am revenit din soc, vreau sa mai spun ceva. Marca, dar mai ales forma, depinde de ce decolteu iti doresti. Cadere lina, fara contur evident in partea de sus sau sani bombati in partea de sus, care au permanent forma sanilor in sutien cu push-up.

Daca m-ai intreba pe mine, in ochii mei, ti-ar sta bine cu un implant anatomic sau cu unul rotund cu proiectie mica si mai moale, a carui forma sa se duca spre anatomic atunci cand este tinut in pozitie verticala. De ce? Din ce stiu eu, femeilor cu piele subtire sau fara prea mult tesut adipos/glanda care sa imbrace si sa ascunda marginile implantului, li se potriveste implantul anatomic. Astfel, marginea superioara a implantului este mai putin vizibila si efectul de "bila" este estompat. Eu am proteze Mentor, anatomic, 345cc. La Mentor, protezele anatomice contin gel coeziv III, adica cel mai ferm (pe o scara de la I la III). Asta inseamna ca la palpare sanii sunt destul de tari. Nu este intotdeauna placut. Faptul ca am ales protezele anatomice, a fost un lucru bun pentru mine, altfel, din cauza lipsei de grasime in sani si pe torace, implantul s-ar fi vazut de la o posta si nu ar fi avut aspectul natural. In opinia mea, eu iti recomand sa mergi (la recomandarea si confirmarea medicului) pe oricare marca nu iti va da aspectul ciudat de bila.

Un alt aspect privind forma (rotund sau anatomic), este legat si de sportul pe care il practici. Daca esti bodybuilder si ai de impins 100kg la piept, atunci nu te duce spre anatomic. In cazul acestor proteze, exista riscul de rotire. Riscul este oricum mic si devine minim daca sunt puse submuscular; dar poate vrei sa eviti un astfel de incident.

Edit: Cred ca si un anatomic pozitionat mai sus (daca pozitia areolei permite) iti va putea satisface dorinta privind decolteul. Asa a fost in cazul meu: areola a fost repozitionata pentru a fixa implantul exact acolo unde aveam nevoie.

Cam atat am reusit...
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 286128622863 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •