Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 291329142915 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
20-09-2018, ora 23:26
Ilinca.
Nu este medic/terapeut
Ilinca.
Buna fetelor. Revin si eu cu vesti bune. In sfarsit m-am programat pentru operatie, in 15 octombrie. Imi doresc de mult, si in tot acest timp v-am urmarit postarile. Acest forum a fost pentru mine principala sursa de informatii, si pot spune ca in timp am gasit aici raspuns la toate intrebarile pe care le aveam. Am fost la mai multe consultatii, si sper sa fie totul bine, si sa fi facut alegerea cea mai buna. Imi este si putin teama, dar pe de alta parte abia astept. Am sa va tin la curent.
2
21-09-2018, ora 00:06
Aeliss
Nu este medic/terapeut
Aeliss
Claudia.claudia.consultatia la Elena Martin a fost ok...a vb frt frumos, cu rabdare cu totate informatiile..a raspuns la orice am intrebat-o.mi-a facut o simulare 3D...mi-a placut de ea..dar eu am vazut doar pe instagramul ei, nimic "live" plus ca pe aici nu am vazut sa se vorbeasca de ea si d-aia sunt in strrs...
0
21-09-2018, ora 00:07
Aeliss
Nu este medic/terapeut
Aeliss
Ilinca...la ce medic??
0
21-09-2018, ora 09:23
Ilinca.
Nu este medic/terapeut
Ilinca.
Aeliss, la d-na dr. Cristina Brezeanu. Si pentru mine a fost greu sa ma decid la cine sa merg. La dansa am vazut doar rezultate frumoase aici pe forum, si am cunoscut o fata operata in urma cu 4 ani, cu un rezultat super. Merge mai mult pe natural, si eu asta imi doresc.
0
21-09-2018, ora 12:25
Liviacim
Nu este medic/terapeut
Liviacim
Buna fetelor.
M am operat si eu fix acum 2 saptamani la dr Nae, la clinica Eliade si sunt f multumita de rezultat.
Problema e ca nu ma pot obisnui cu bustiera. Simt ca n am aer, ma doare sub sani de zici ca am o vanataie de jur imprejur si dr a zis ca e chiar larguta cand m am plans deci poate doar am eu o intoleranta la aceasta bustiera. Voi cat timp ati purtat o? Mi se pare chin s o mai port inca 6 saptamani, cum mi a recomandat medicul, dar mi e si teama ca se poate intampla ceva nasol daca n o port. Voi ce ziceti? E cineva aici care n a purtat bustiera 2 luni?
1
21-09-2018, ora 17:08
Iasmina1
Nu este medic/terapeut
Iasmina1
Liviacim asa eram si eu la inceput, ma deranja rau bustiera sub sani insa tot pe forum am citit la alte fete ca isi puneau discuri demachiante sub banda elastica a bustierei si a fost muuult mai bine. Cu timpul nici nu o sa mai simti bustiera, cel putin eu la 3 luni inca port bustiera mai mereu si e ff comoda, mi-e greu sa renunt la ea. Plus ca toti doctorii recomanda purtarea ei non stop cel putin in prima luna! Mai rezista putin!!
1
21-09-2018, ora 22:56
SoniaParker
Nu este medic/terapeut
SoniaParker
Buna fetele!! Mi am pus noua poza, Sa mi spuneti daca se vede..am zis sa pun una si intr o bustiera sport :D
0
21-09-2018, ora 23:21
Marilenaa
Nu este medic/terapeut
Marilenaa
Wow Sonia! Se vede... și se vede bine!
0
21-09-2018, ora 23:38
AlecsandraK
Nu este medic/terapeut
AlecsandraK
Liviacim cum a fost experienta cu Dr. Nae ? Eu tot la el vreau sa ma operez, cunosc si alte 2 fete care sau operat la el si arata super doar ca eu am nevoie si de lifting mamar, si sunt putin ingrijorata de rezultat
0
22-09-2018, ora 00:28
AnnaMattiaaa
Nu este medic/terapeut
AnnaMattiaaa
Wooow Sonia vai ce sani
0
22-09-2018, ora 02:26
AnnaMattiaaa
Nu este medic/terapeut
AnnaMattiaaa
Fetelor astăzi am 18 zile de la op.. Oare când pot dormi într-o parte asa ușor..
Pot sa mai aștept încă dar m as așeza puțin într-o parte :(doar ca am putina teama, oare mai bine sa mai rezist puțin?
0
22-09-2018, ora 05:44
AlecsandraK
Nu este medic/terapeut
AlecsandraK
Buna fetelor, ma gandesc sa apelez la implant mamar, eu am 1, 51 inaltime - 46 kg, pe sutienul meu scrie 38/85, m am masurat si am peste sani 88 cm si sub sani 72, eu imi doresc un implant nu foarte mare dar nici foarte mic, sora mea are implant de 300 a plecat de la 0 si mi se par micuti. as dori 325-350.ce parere aveti ? imi doresc si un lifting bineinteles
0
22-09-2018, ora 09:30
23clau
Nu este medic/terapeut
23clau
Buna fetele săpt.viitoare am 3 luni de la op totul este bine dar am o intrebare pt fetele care au mai mult de 3 luni cat timp am acest disconfort la atingerea sfarcurilor ?
1
22-09-2018, ora 15:02
AnnaMattiaaa
Nu este medic/terapeut
AnnaMattiaaa
Si eu am acest discomfort doar ca eu am prea puțin timp 18 zile și câteva usturimi la un San..
0
22-09-2018, ora 18:25
claudia.claudia
Nu este medic/terapeut
claudia.claudia
Sonia sunt super sanisorii tai si operatia s-a vindecat foarte bine, Livia felicitari, cum iti mai e dupa operatie? din cate am vazut pe aici cel mai bine ar fi sa porti bustiera atat cat ti-a recomandat medicul ca sa nu existe alte probleme dupa...
0
22-09-2018, ora 20:28
AlecsandraK
Nu este medic/terapeut
AlecsandraK
de ce nimeni nu imi raspunde niciodata ?
1
22-09-2018, ora 21:03
rosebud123
Nu este medic/terapeut
rosebud123
AlexandraK, pt ca nu ai fost foarte clara csnd ai formulat intrebarea. ai dori sa stii parerea noastra in legatura cu ce? si eu am 153, am lifting si implant de 235 ml. am mai avut glAnda. regret ca nu am facut doar liftingul apoi sa astept 6 luni pt implant, asa cum mi-au recomandat ambii doctori la consultatie pt ca acum oricum urmeaza un retus :) trebuie sa fii foarte bine pregatits psihic pt operatia de lifting, mai ales dsca este operatia clasica, taietura ancora pt ca una din interventii, respectiv cea de augmentare v a intinde, iar cea de lifting va strange. trebuie sa fii foarte hotarata pt ca este un drum destul de anevoios pana la vindecare, nu e totul floare la ureche. Succes orice hotararea ai lua! eu daca as putea da timpul inapoi mi as face doar lifting si as astepta sa vad cum se asaza sanii in 6 luni, 1 an.
0
22-09-2018, ora 22:17
Liviacim
Nu este medic/terapeut
Liviacim
Hey fetelor, multam fain de raspunsuri.
Eu ma simt aproape complet vindecata, adica fac cam tot ce vreau, taietura se vindeca frumos iar sanii sunt inca putin tari, insa imi place forma lor si proportia aleasa de dr. Eu la consult i am zis doar ca vreau sa am sanii in proportie cu corpul, whatever that means :))) si mi a pus 380ml, pt ca sunt inalta si slaba. E genial dr. Putin pe fuga, dar daca l intrebi orice, iti raspunde si mi a placut f mult ca mi a spus toate riscurile, tot, n a sugar coat it
Numai cu bustuera am eu o problema ca nu ma pot obisnui cu ea... o tot frec, ba o pun, ba o scot
O sa pun poza sa vedeti
0
22-09-2018, ora 22:41
Haraisha
Nu este medic/terapeut
Haraisha
Buna fetele. Am și eu programarea pe 3 Octombrie și îmi este puțin teama de anestezie. Care este procedura și după ce v-ați trezit cum v-ați simțit. Eu am cam 75 sub sâni, 1.65 înălțime și 50 kg iar doctorul mi-a spus ca ar intra vreo 380-410 . Dacă îmi pun maximul risc sa fc vergeturi ? Am sânii f micuți acum și nici nu mai știu ce îmi doresc...mari sau in proporție cu corpul.
0
22-09-2018, ora 23:51
23clau
Nu este medic/terapeut
23clau
Harasiha eu am fost un pic amețită dupa anestezie dar fără dureri ce a fost la mine este ca am vomitat dupa dar in rest totul ok doctorul mi a spus că puține cazuri vomita...multa bafta fără frică trece imediat adormi si te ai trezit...:*
1
23-09-2018, ora 00:35
Sweetdreams
Nu este medic/terapeut
Sweetdreams
Haraisha eu mam operat in urma cu o luna jumătate ! Se întâmpla totul f repede, adormi și te trezești cu sani ! La mine prima senzație a fost “lăsați-mă in pace ca eu vreau sa dorm “ :)) exact ca atunci când cineva te trezește dintr-un somn adânc :))) după ce trece anestezia ai o senzație de apăsare (ca și cum cineva s-ar urca pe pieptul tău și nu vrea sa coboare ), era nașpa, dar durere suportabila ! Fi curajoasa, e o operație ușoară și va fi bine !!!
0
23-09-2018, ora 01:54
AlecsandraK
Nu este medic/terapeut
AlecsandraK
rosebud123 intrebarea mea a fost daca implantul de 325 sau350 este mare pentru dimensiunile mele :(
1
23-09-2018, ora 02:13
Confettura
Nu este medic/terapeut
Confettura
Buna fetelor ! Am o intrebare pentru fetele operate la domnu dr Totir, am si eu programare pt consultatie luni dimineata si vroiam sa stiu dupa cat timp ati fost programate pt operatie ? Eu deja astept de 1 luna pt ca a trebuit sa intrerup anticonceptionalele si n as vrea sa mai astept prea mult.. Din ce am citit am vazut ca SoniaParker a asteptat cca 1 luna si sper ca totusi a asteptat din motive personale :)
0
23-09-2018, ora 02:31
MonicaM23
Nu este medic/terapeut
MonicaM23
Confettura, mie la consultatie mi-a dat urmatoarele date disponibile. Prima era urmatoarea saptamana. Eu Am ales peste o luna pentru ca asa imi puteam lua concediu.
1
23-09-2018, ora 09:42
Nicoleta nic
Nu este medic/terapeut
Nicoleta nic
Alexadra pune poza cu sanii tai, asa pute sa ne dam cu parerea mai bine.diferenta intre 300 si 350 nu e mare!!
0
23-09-2018, ora 10:21
rosebud123
Nu este medic/terapeut
rosebud123
Nu pot sa imi dau cu parerea in privinta implantului, doctorul care te va opera e singurul care are competenta sa ti recomande o marime, AlexandraK. Mie dr meu nu mi ar fi pus in veci 330.
0
23-09-2018, ora 13:23
SoniaParker
Nu este medic/terapeut
SoniaParker
Confetura da, eu am așteptat ptr ca atunci îmi puteam lua liber. Depinde foarte mult de perioada, cât de multe programări are când îți dorești tu. Vorbește cu el și vezi care e cea mai apropiata data când ar putea.
1
23-09-2018, ora 13:28
SoniaParker
Nu este medic/terapeut
SoniaParker
Mulțumesc Marilena, Ana matiana și Claudia. Va pup. Întreba una dintre fete după cât timp poate dormi pe o parte. Ai voie cam după o luna, cel puțin așa a fost în cazul meu, dar nu mă simțeam foarte bine parca stăteam pe o minge..:))în schimb de pe la 2 luni s au mai înmuiat și acum dorm ok pe o parte. Eu am și anatomic care e mai ferm. În orice caz și ai mei s au înmuiat considerabil dar nu pot dormi încă pe burta deși mi s a spus ca am voie. Fetele cu anatomic după cart timp ați putut dormi pe burta fără jena?
2
23-09-2018, ora 13:41
Ram0
Nu este medic/terapeut
Ram0
Yummy, Sonia :)) Suuuperb decolteul!

Alecsandra, dar tu crezi ca suntem in masura sa stim sau sa ne dam cu parerea referitor la ce marime ti se potriveste? Ai fost la vreun doctor? Ai spus ca ai nevoie de lifting, inseamna ca ai ceva "material", si cine ti a spus ca e si necesar ? Poate un simplu implant cu proiectie mare ar fi suficient., poate.. :))

Programeaza te la doctorii ale caror rezultate iti plac, si vei afla mai multe despre ceea ce ti s ar potrivi..

AnnaMattia, corpul iti va spune cand e pregatit sa te lase sa dormi si pe parti, daca simti disconfort, nu insista Eu parca am dormit pe parti dupa 2, 3 luni.. Stiu, tarziu, dar nu ma simteam ok sa pun si sa simt presiune pe sani
0
23-09-2018, ora 13:56
Ram0
Nu este medic/terapeut
Ram0
Nicoleta, cu implant de 590 cc, cati cm ai peste sani? :) Si apropo, fetelor, voi ce fel de sutien folositi in timpul zilei?
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 291329142915 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •