Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 995996997 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
13-01-2013, ora 22:19
vladescuelena
Nu este medic/terapeut
vladescuelena
Camisweet o sa pun maine o poza, din nou, cu un colaj before/after. Si eu zic sa te mai gandesti in privinta medicului. Aduca du-te la el la consultatie dar du-te si la altii si apoi ia o hotarare
0
14-01-2013, ora 11:26
CristianaStar
Nu este medic/terapeut
CristianaStar
Buna dimineaţa fetele! Eu cred mai mult in recomandare. Adica daca am vazut la cineva niste sâni frumosi m am orientat sa merg acolo unde si ia facut. Asa cum vad eu pe grupon sau pe fun deal oferte si promoţii la silioane nu mi-a dat increderea desi normal ca te uiti la bani când sunt asa diferente si exista tentatia de economisi. Dar normal ca nu vreau experimente pe mine.
Al3poz te admir pentru felul in care explicii. Te citesc mereu cu drag.
Jenna, esti asa frumoasa la corp, parca ai fi o papusa barbie vie.
Elena cum te mai simti?
0
14-01-2013, ora 11:38
MariaToader
Nu este medic/terapeut
MariaToader
La multi ani fetelor si scuze de intarziere! am fost plecata in turneu pana acum si am muncit foarte mult.
Vad ca ati aparut o groaza de fete noi operate de dl. dr.Grecu.
Al3poz, ce mai faci? cum sunt sanii? eu m-am vindecat atat de frumos si cateodata nici nu imi vine sa cred ca sunt sanii mei.
Vreau sa merg la control zilele astea sa vada si dl. dr. cum se prezinta sanii.
Am purtat bustiera mai mult decat mi-a zis dansul, si am purtat foarte multe corsete care mi ia cam strans dar nu am avut vreo problema ca sa ma ingrijoreze dar nu stiu daca este bine sa-i strang asa tare.
Sonia Ce mai faci?
CristianaStar ce sani ai? sa-i porti sanatoasa!
0
14-01-2013, ora 12:42
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Cristina, da, mereu incerc sa explic cat de bine pot, e mostenire de familie :)) Tu ma citesti cu drag, eu ma uit cu drag la poza ta, mereu. Ai niste sani superbi.

Maria, ma bucur ca esti bine. Si sanii mei sunt foarte bine. Tot ce mai pot face, e sa astept sa vina vara, sa ma pot bucura de ei, din plin. Adica sa port maieurile si rochitele pe care pana acum nu le puteam purta, dar pe care le am in dulap. Mereu cand vedeam ceva ce stiam ca nu pot purta, imi cumparam, gandindu-ma ca poate asa ma ambitionez sa ma operez. Acum imi pare rau ca am tot amanat momentul, la cat de usor a fost.

Eu si acum port bustierele, parca nu ma simt asa bine in sutien :)) Ma simt prea...libera, cred si m-am dezvatat de sentimentul asta, fiint atata timp stransa in bustiera :))

Larissa, am citit si eu despre doamna Marincea si, parerea mea ar fii sa te gandesti bine. Am vazut ca e o fata (cu un comentariu f lung), care a trecut printr-un calvar din cauza dansei, precum si alte fete care spun ca se poarta urat cu pacientele. Crede-ma, la o operatie, conteaza f mult, comportamentul doctorului fata de tine. Cum stie sa te incurajeze, sa iti fie alaturi, sa te sfatuiasca si sa stii ca il poti suna oricand, la orice mica problema reala sau nu.
0
14-01-2013, ora 13:49
margutza
Nu este medic/terapeut
margutza
Salutare fetelor! Sunt noua pe forum, dar va urmaresc de mult timp postarile. Imi doresc f mult sa imi fac aceasta operatie si am speranta ca in viitorul apropiat voi reusi. Larissa, eu ma gandeam ca e mai ok sa gasesti inca una sau 2 fete aici si sa vorbiti la un doctor recomandat de fete. asa veti obtine o reducere, pt ca este tot o oferta de grup, numai ca nu mergeti la un cabinet care nu inspira incredere si despre care ai auzit lucruri negative...parerea mea!
0
14-01-2013, ora 14:19
Sonia Albu
Nu este medic/terapeut
Sonia Albu
Jenna, ce aparitie! Superb!
Cristinastar, te invidiez arati impecabil!!
0
14-01-2013, ora 14:35
vladescuelena
Nu este medic/terapeut
vladescuelena
Buna CristinaStar.Ma simt excelent cu toate operatiile.La nas chiar nu imi vine sa cred ca am facut-o.Imi era foarte frica dar a fost cred ca cea mai usoara op din toate pe care le-am facut
0
14-01-2013, ora 14:52
Bibyshor
Nu este medic/terapeut
Bibyshor
Fetele sunt in impas! am fost astazi la consult la dr Nae si am fost destul de multumita, mi_a spus ca imi poate face operatia miercuri, ceea ce este perfect pt mine. dar maine am programarqe la dr totir, dar as pierde locul la operatie de miercuri daca nu as accepta azi. si daca nu sunt multumita de dr totir, sau nu va avea timp sa ma opereze sapt asta as fii foarte dezamagita. voi ce parere aveti?
0
14-01-2013, ora 15:01
vladescuelena
Nu este medic/terapeut
vladescuelena
pai si nu ii poti da raspunsul clar domnului dr Nae maine, dupa ce te duci si la Totir?Sau daca nu te operezi miercuri in alta zi nu se mai poate?Eu vreau sa fiu realista si iti zic totusi sa mergi si la Totir, dar daca ar fi sa tin cont de faptul ca il cunosc pe dr Nae si stiu ce si cum face nu m-as mai duce nicaieri.Tu stii cel mai bine
0
14-01-2013, ora 15:04
CristinaCri
Nu este medic/terapeut
CristinaCri
Bibysor permite-mi sa-ti spun un lucru. Daca tu esti in impas inseamna ca nu esti 100% hotarata. Tr sa mergi acolo unde te trage inima. Amandoi sunt doctori buni si tu tr sa mergi la cel care esti tu convinsa. Stai linistita ca nu fuge doctorul Nae nicaieri daca tu mergi la consult la Totir. Chiar dansii recomanda sa mergi la mai multe consultatii ca sa te lamuresti.
Parerea mea este sa-ti iei timp sa il vezi si pe totir si abia apoi decizi. Sunt sigura ca oricare dintre ei te-ar opera ar face treaba buna!
Succes!
0
14-01-2013, ora 15:05
micky25
Nu este medic/terapeut
micky25
buna tuturor si LA MULTI ANI::::::::::::::..cu intarziere dar mai bine mai tarziu decat niciodata... eu am facut 2 luni de la operatie vroiam sa va intreb daca pot sa ma duc la solar(o sa imi acopar cicatricile),..a mai facut cineva solar asa repede?...pot sa spun ca sunt enorm de multumita de dl NAE.cicatricile de abia se observa intradevar am folosit stratamed dar e si mana doctorului :)), , , dureri nu am avut si nici nu am, acum sunt plecata o sa vin luna viitoare in tara si sper sa imi pot face si eu nasul cu toate ca imi este ffffff frica...va pupic pe toate si un an nou cu bucuri si plin de realizari.deea imi este fffff dor de tine multi pupici
0
14-01-2013, ora 15:10
Bibyshor
Nu este medic/terapeut
Bibyshor
ms frumos de raspuns! pai ma cam grabesc, pe duminica trebuie sa.mi vina ciclu menstrual si ar insemna sa aman inca 2 saptamani, si chiar nu vreau. si dr nae mi.a spus ca trebuie sa.l anunt in seara asta sa comande implanturile sau ceva de genul. ufff! nici nu stiu ce sa fac!
0
14-01-2013, ora 15:11
Sonia Albu
Nu este medic/terapeut
Sonia Albu
Micky bine ai revenit! Unde ai cicatricile de la sanul stang la care ti-ai facut lifting? sunt foarte curioasa
Poti sa faci solar cu conditia sa acoperi cicatricile! si mai da-te si cu autobronzant ca se vede mai frumoas si mai intens.
0
14-01-2013, ora 15:29
vladescuelena
Nu este medic/terapeut
vladescuelena
sara27, pretul scris de tine pe pagina precedenta este cu tot cu lifting, sau implant simplu?
0
14-01-2013, ora 15:29
micky25
Nu este medic/terapeut
micky25
buna sonia..una este in jurul aerolei si cealalta sub san...
0
14-01-2013, ora 15:38
Deea.E
Nu este medic/terapeut
Deea.E
Bibyshor, normal ca si sfatul meu e sa mergi pe mana domnului dr Nae, insa doar tu poti decide ce e mai bine...insa daca ti-a inspirat incredere Dr Nae asta conteaza cel mai mult.Gandeste-te bine si mult succes!
Micky si mie mi-e tare dor de tine, abia astept ne vedem cand vii in tara.Ai grija cu solarul acopera-ti bine cicatricile!
In legatura cu operatia la nas chiar nu are de ce sa-ti fie frica, cum i-am spus si Elenei este muuult mai usoara decat operatia de implant. Oricum o sa fiu langa tine ;) Pupici multi
0
14-01-2013, ora 16:13
vladescuelena
Nu este medic/terapeut
vladescuelena
da micky25 si eu iti confirm cele spuse de Deea, nu trebuie sa iti fie frica de operatia la nas.Eu am avut asa o frica incat mi-a venit ciclul cu 2 saptamani mai devreme.Dar dupa ce am scapat de operatie pot spune ca m-am stresat absolut degeaba, nici nu se compara cu operatia la sani.
0
14-01-2013, ora 18:19
Larissa10
Nu este medic/terapeut
Larissa10
Pana la urma am fost azi la consultatie, la doamna dr Marincea. Inca nu am luat o decizie, ce pot spune este ca am abordat discutia referitoare la marca de implanturi, iar dr a fost deschisa si la alte marci (evident, cu preturile aferente), dar mi-a spus ca si Arion este o marca buna. Apoi, desi oferta era ptr implanturi Arion rotunde, mi-a spus ca pentru mine cele anatomice ar fi potrivite si ma costa 300 euro in plus. Si eu tot anatomice mi-as dori, imi place mai mult cum se vad. Consultatia a decurs ok, chiar am reusit sa pun intrebarile dorite. Cam asta ar fi prima impresie, insa ma voi mai gandi...astept in continuare pareri, in cazul in care intra pe forum vreo fata care sa se fi operat la acest medic :)
0
14-01-2013, ora 18:28
Larissa10
Nu este medic/terapeut
Larissa10
@al3poz...da, am citit si comentariul respectiv. Dar ma gandesc ca poate a fost doar un caz, poate nu s-au respectat toate indicatiile, nu stiu. Poate depinde putin si de organismul fiecarei persoane in parte.
@margutza...interesant, dar crezi ca medicii fac astfel de oferte, fara sa anunte ceva pe site inainte? adica stiu ca totul se negociaza, dar nu m-as fi gandit ca ar putea si asa. Oricum, e si asta o varianta de luat in calcul. Doritoare?
0
14-01-2013, ora 18:37
margutza
Nu este medic/terapeut
margutza
Larissa, citisem undeva mai in urma despre un medic la care poti negocia preturile. si oricum pt ei este indiferent daca vin grupuri de pe un site de cupoane sau un grup organizat aici de exemplu :)
0
14-01-2013, ora 21:00
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Bibyshor, trebuia sa ii spui doctorului ca mai ai si maine o consultatie la dl. Totir. Cu siguranta ar fii inteles. Si asa nu te mai simteai presata sa il suni in seara asta. Si poate iti zicea ca poti face joi operatia. Sa ne anunti ce decizi. Oricum, amandoi fac sanii frumosi si cu aspect natural.

Dar nu ne-ai zis: a pomenit ceva de lifting?
0
14-01-2013, ora 21:01
Suzi19
Nu este medic/terapeut
Suzi19
Buna seara,
ma bucur mult de existenta acestui forum, m a ajutat mult in decizia mea de a ma opera.. vineri am operatia la dr Radu Ionescu, sper sa fie bine mi a propus marimea 295 in fine va tin la curent cand o sa pot scrie,
salutari si pupici
0
14-01-2013, ora 21:15
al3poz
Nu este medic/terapeut
al3poz
Suzi, sunt fete operate la dansul si toate multumite. Nu retin acum decat de Jenna si Cleopatra. Dureri aproape inexistente si rezultate frumoase, asa ca bafta multa!
0
14-01-2013, ora 23:19
CristianaStar
Nu este medic/terapeut
CristianaStar
Succes suzie! Cât te costa? Am auzit ca este mai scumput.
0
15-01-2013, ora 08:45
Bibyshor
Nu este medic/terapeut
Bibyshor
Al3 nu a zis absolut nimic de lifting, a zis ca din punctul lui de vedere sanii mei sunt perfect normali, nici foarte lasati, nici mici. Imi poate forta un maxim de 350 dar nu imi poate face nimic autostradei dintre sani :D am o distanta destul de mare. M.am hotarat sa ma duc si la Dr Totir asta, sa nu traiesc toata viata cu regretul ca nu am cerut si o a doua opinie. In schimb la eco mi.au descoperit o formatiune cu caractere benigne, de dimensiuni 11-24-4. sper ca nu o sa fie nici o problema!
0
15-01-2013, ora 09:33
cmrzodiac
Nu este medic/terapeut
cmrzodiac
Buna fetelor!Dupa vreo 2 ani de gandit si razgandit m-am hotarat sa imi pun si eu silicoane. Am fost la control la dr stan si m-am hotarat sa ma operez la el..mi-a recomandat polytech anatomic 285..s-a mai operat cineva la stan? as vrea sa stiu dak dupa operatie rezultatul va fi asemanator cu cel cu sizerele..si dak aveti niste poze before/after...
0
15-01-2013, ora 09:58
Bibyshor
Nu este medic/terapeut
Bibyshor
Am vrut sa zic autostrazii:D lol autostradei!! :D oops!! Graba strica treaba!!!! Cori ai pm! imi cer scuze ca nu ti-am vazut msg pana acum!
Ma declar public blonda! Si ca habar aveam unde este acest pm :D
0
15-01-2013, ora 10:46
cmrzodiac
Nu este medic/terapeut
cmrzodiac
..ma refer la dr constantin stan din bacau...as vrea sa imi programez operatia candva p la sfarsitul lunii ianuarie..se mai opereaza cineva la stan in curand? sau s-a operat cineva la el in ulrimul timp si are proteze polytech?
0
15-01-2013, ora 11:35
Sonia Albu
Nu este medic/terapeut
Sonia Albu
Buna zodiac si bine ai venit. Eu, fete operate la dl. dr. stan nu am vazut. insa stiu fete care au ramas cu un gust amar dupa consultatie la el, chiar aici pe forum o fata povestea ca sora ei sa operat la stan si a tratat-o ca pe un sac de cartofi pe banda si ca nu ia dat atentie cat trebuia.
Eu am inteles ca este un doctor bun din reclamele care si le face dansul insa feed-back-ul de la paciente nu este unul pozitiv din ce am vazut eu pana acum.
Eu nu am incredere in protezele politech, par f scumpe si nu au nimic in plus fata de natrelle(allergan) sau mentor.
Apropos: cat te costa sa te operezi la dansul? Esti din Bacau?
0
15-01-2013, ora 11:54
cmrzodiac
Nu este medic/terapeut
cmrzodiac
nu sunt din bacau, sunt din bucuresti...consultatia am facut-o in bucuresti, iar operatia o voi face in bacau k in buc face doar consultatii..mie mi s-a parut super ok la consultatie, nu m-a repezit deloc...coata cam mult da...4500 de euro indiferent de proteza (care poate fi polytech, natrelle sau mentor)...dar e cel mai bun din tara si sincer mi-e frica da ma duc la altcineva cd e vorba d ceva cu care o sa raman toata viata...am inteles k nu vor fi tuburi de dren, fara bandaj compresiv dupa operatie, doar 2 pansamente p cicatrici...durere minima...asta o sa vad eu dak e p bune sau nu...oricum eu nu am probleme cu dureres, mie mi-e sa nu ramana cicatrici urate si bineinteles sper sa imi placa ce iese...eu nu vreau sani ff mari..doar sa pot sa port si eu o rochie, un maieu mai decoltat sau fara spate fara sa trebuiasca sa ma chinui cu push up..
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 995996997 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •