Implanturi mamare

05-10-2014
Alina Ant
Nu este medic/terapeut
Alina Ant
Buna fetelor, in curand voi intra in randul ' siliconatelor', deocamdata sunt la capitolul informare.Sunt din Arad, pot sa spun ca cel mai mult m-a comvins dr.Horia Siclovan, dupa studii, rezultate si multe pareri bune.I-am scris un email pt.a afla pretul operatiei, si mi-a rasp.Costul interventiei de augmentare mamara este 2885 euro (include operatia, spitalizare 2 nopti, implanturi anatomice Mentor - USA, bustiera Marena - USA, consultul preanestezic, gel Prosil pt cicatrici) la care se adauga costul analizelor de laborator (aprox 600 RON).Sunt de acord pana aici.Dar a-s avea cateva intrebari fetelor deja operate care faceti sport, eu fac ft.mult sport(kangoo, sala, alergari), va afecteaza opratia cu ceva?Si bineanteles daca imi puteti da cateva sfaturi de dupa operatie, si pareri despre domnul doctor.:*
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Nouă decese legate de o formă de cancer asociată cu implanturile mamare
  • Cum afectează suprafețele implanturilor mamare din silicon sistemul imunitar?
  • Riscurile implanturilor mamare
  •