implanturi neaceptate

08-03-2014
Florentina Andrei
Nu este medic/terapeut
Florentina Andrei
Buna ziua.In urma cu 3 am inceput sa am dureri la caninu de sus din partea stinga am fost la medic si mi sa facut o rectie apicala dupa acea am avut mai mari dureri.Negaind nici un medic sa ma reopereze am fost la o clinica si mia extras la piesa si dupa 3 luni de la extractie mi sau pus implanturi in partea stinga sus dupa un an am in ceput sa simt dureri de mandibula si in zona unde am avut caninu si mia ramas cicatricea simt ca imi da duri ca un puls si cind incepe sa ma doara gingia se pune rosie dar si se imflameaza putin.Medicu care miau pus implanturile zice ca nu au nimic implanturile. si mau trimis la neurolog ca zic ca durerile mele sint imaginare. Au inceput sa mi se faca probe astept rezultau si miau dat niste pastile pt nervi de fata dar nu miau trecut si cind ma spal de la zona de la implanturi vine un miros urit. Va rog frumos sa mi dati un sfat.
1 comentarii
0
09-03-2014, ora 15:17
Dr. Alex Salan
Chirurgie orala si maxilo-faciala, Craiova
Dr. Alex Salan
Din ce explicati Dvs, se pare ca aveti ceva infectios, purulent. Posibil periimplantita. Faceti un OPG si consultati un medic dentist care face implanto, sau un chirurg bmf.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Persoanele care iau antidepresive de două ori mai predispuse la eșecul implantului dentar
  • Tehnologia digitală ar putea face implanturile dentare mai accesibile și rapide
  • Durata de viață a implanturilor dentare
  • Testul gumei de mestecat pentru inflamaţia după implantul dentar
  • Implant dentar inovator, prezentat de cercetătorii americani
  •