Impotenta si anxietate, 20 de ani | Forumul Medical ROmedic

Impotenta si anxietate, 20 de ani

24-12-2014
sad123
Nu este medic/terapeut
sad123
Salut, imi este foarte rusine sa imi descrie problema aici, dar sper ca facand asta sa pot sa trec peste si poate sa primesc cateva incurajari.
Am 20 de ani si mi-e teama ca as putea fi impotent, din cauza masturbarii in exces.
Am o relatie stabila iar partenera este foarte intelegatoare, dar nu vreau sa abuzez de rabdarea ei.
Timp 75 de zile nu m-am m-am masturbat deloc si am avut erectii doar daca se uita la mine, iar erectiile durau chiar si o ora si aparea imediat de ce ne dezbracam.
M-am masturbat si de cateva zile nu mai pot sa obtin acea erectie, efectiv parca am o bucata de carne moarta.
As vrea sa imi revin imi e groaza ca as putea fi impotent pe viata!!!
Ce suplimente as putea sa folosesc ca sa depasesc aceasta perioada? Va rog din suflet ajutor pentru ca simt ca viata e un gunoi daca nu pot sa ma bucur de ea, in acest mod.
1 comentarii
1
07-02-2015, ora 20:54
pablomioson
Nu este medic/terapeut
pablomioson
Renunta iar numai cateva zile la masturbare. Ar trebui sa se refaca organismul tau in acest timp. Oricum, nu exagera cerand organismului mai mult decat poate.
Cand vei avea iar erectii spontane poti sa reincepi activitatea cu amica ta.
Ca sa treci cu bine de primul moment, ia preventiv MARATON sau MARATON FORTE.
Te vor ajuta mai mult psihic, ca fizic nu ai nimic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Anxietatea È™i stresul cronic pot creÈ™te riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • DependenÈ›a față de tehnologiile mobile a fost asociată cu depresia È™i anxietatea
  • Anxietatea poate influenÈ›a negativ luarea deciziilor
  • AplicaÈ›ia pentru smartphone care ar putea reduce anxietatea È™i depresia
  • Riscul de anxietate la mame, asociat cu utilizarea intensă a dispozitivelor electronice
  • Tinerii È™i femeile sunt mai predispuÈ™i la anxietate
  • ViaÈ›a cu o disfuncÈ›ie erectilă
  •