Impresia de dezorientare incapacitate de adaptare si simptome asemanatoare somnolentei

08-08-2012
52H9382r
Nu este medic/terapeut
52H9382r
Am foarte des impresia ca sunt somnolent, ma balbai, gasesc greu cuvinte, nu pot sa fiu atent, imi pierd concentrarea si incep sa nu inteleg lucruri simple, propozitii, uit repede ce discutam, uit ce tocmai am aflat(cateodata citesc degeaba sau recitesc sa imi amintesc).
Imi afecteaza destul de serios viata cotidiana, in special sociala.

Ce problema as putea avea?Ce teste sa fac?(Adolescent)
3 comentarii
0
02-10-2012, ora 10:29
Psiholog Psihoterapeut Doina Grasu
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Psihoterapeut Doina Grasu
Draga JstSmn,

Imi pare rau sa aud ca te confrunti cu aceste probleme. Recomandarea mea este sa nu amani si sa apelezi la un medic psihiatru sau neurolog ce poate sa faca o investigatie potrivita. Nu cauta si nu te astepta sa gasesti pe internet un diagnostic sau un raspuns potrivit la intrebarea ta. Eu te invit sa imi dai mai multe detalii despre problemele cu care te confrunti: de cand au aparut ele, sunt mai ales in anumite situatii, in ce situatii apar cele descrise de tine, simti ca esti stresat, agitat, nelinistit, mai sunt si alte senzatii pe care le resimti etc?

Toate cele bune!

Cu multa caldura,
Psihoterapeut Doina Grasu.
0
11-09-2013, ora 23:08
Meow
Nu este medic/terapeut
Meow
Ma regasesc. Ai gasit vreo rezolvare?
0
10-12-2013, ora 19:15
carmenmarya
Nu este medic/terapeut
carmenmarya
Si eu in mare parte am aceleasi simptome.este foarte greu sa traiesti cu simptomele astea...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • 10 cauze ale somnolenței din timpul zilei
  • Solriamfetol: cel mai eficient tratament pentru somnolența excesivă în timpul zilei la pacienții cu apnee obstructivă în somn
  •