Black friday Cosmetice Minerale Bellapierre

In casa merge, dar pe afara nu

19-04-2017
Monica Stefan
Nu este medic/terapeut
Monica Stefan
Buna ziua, stimati medici! As avea si eu o intrebare legata de copilul meu si sper din suflet sa gasesc un raspuns de la dvs.
Fetita mea are 15 luni si a inceput sa mearga singura de la 14. Nu am fortat-o niciodata, nu am pus-o in premergator sau in ham de bebelusi, am lasat-o in ritmul ei. In casa, cum e si firesc, merge fara incaltaminte, doar cu sosetele. Problema este cand iesim afara Atunci cand o incalt strange piciorusul in asa fel incat imi este tare greu sa o incalt, apoi dupa ce reusesc si o las sa mearga plange. Nu accepta nici sa o tin de manute, sa mergem impreuna, pur si simplu nu vrea, ramane pe loc sau se pune in fund si plange. Ma gandesc ca o deranjeaza incaltamintea, altfel nu imi explic de ce in casa merge si pe afara nu. Are o singura pereche de incaltaminte in care s-a simtit bine si cu care am alergat prin parc cat a fost ziua de lunga. Ce ma sfatuiti sa fac?
Va multumesc!
3 comentarii
1
19-04-2017, ora 12:23
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna ziua

Cred ca raspunsul vi l-ati dat chiar Dvs.
Incercati sa ii procurati o alta pereche de incaltaminte cat mai maleabila, mai moale, sa nu o incomodeze si restul vine de la sine.
1
19-04-2017, ora 17:34
Dr. Burza Bianca
Pediatrie, Cluj-Napoca
Dr. Burza Bianca
Subscriu; total de acord cu doamna doctor Vitan.
Nu e cazul sa va faceti probleme.
O zi buna! Sanatate!
0
24-04-2017, ora 12:26
Monica Stefan
Nu este medic/terapeut
Monica Stefan
Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK