in cazul unei hemoragii... ce mai important: culoarea sau viteza?

20-02-2009
ispasemanuel
Nu este medic/terapeut
ispasemanuel
incazul unei hemoragii ce este mai important: viteza singelui sau culoarea?
3 comentarii
0
20-02-2009, ora 23:22
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Probabil ca e mai importanta viteza de coagulare a sangelui si provenienta lui. bineinteles ca si culoarea da multe informatii unui medic. Numai Bine!
0
21-02-2009, ora 10:46
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cantitatea de sange pierduta.
0
07-08-2009, ora 12:01
lav24
Nu este medic/terapeut
lav24
buna!am 17 ani si acum 2 ani am avut o hemoragie nazala puternica.am pierdut mult sange, am mers la un doctor de specialitate si mi s.a spus ca am un vas de sange mai la suprafata care se sparge.mi s.a dat tratament si a zis ca nu este ceva grav.sunt blonda, cu tenul deschis, si ochii albastri..poate fi un motiv?.asa mi s.a spus.
dupa cateva luni sangerarile au aparut din nou.pana in momentul de fata am fost la 4 doctori care mi.au dat un tratament asemanator.dar dupa cateva luni de tratament iar imi apareau sangerarile.acum am urmat alt tratament de vreo 3 luni.dar imi este frica sa nu mai am iarasi hemoragie.ce sa mai fac?am avut 2 cauterizari.ultimul doctor mi.a spus ca sunt prea mica ca sa mi se faca cauterizari.nu stiu ce sa mai cred..:(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici