In ce mod poate afecta sexul oral in cazul in care unul dintre parteneri poate are o boala venerica?

31-10-2007
jade
Nu este medic/terapeut
jade
am o dilema refritor la sexul oral. In ce mod poate afecta sexul oral in cazul in care unul dintre parteneri poate are o boala venerica, stim ce cel mai adesea intalnita este tricomonas (nu stiu daca e corect scris sau denumirea bolii) deci la asta ma refer in principal,
2 comentarii
0
01-11-2007, ora 00:00
Icodin Cristian
Nu este medic/terapeut
Icodin Cristian
Trichomonas Vaginalis este un protozoar(parazit microscopic) care este responsabil de o infectie numai la nivelul cailor genitale si urinare. Se poate transmite doar prin contact sexual neprotejat(fara prezervativ) sau prin folosirea in comun a" jucariilor sexuale". NU se transmite prin sex oral.

Icodin Cristian
Student MG An V
0
01-11-2007, ora 00:00
xfile
Nu este medic/terapeut
xfile
buna ziua..din cate stiu eu se pot transmite boli sexuale si in cazul sexului oral spre exempu gonoreaa sau deasemenea exista riscul atunci cand practici acest lucru unul din parteneri sa fie ranit in cavitatea bucala iar celalalt in zona genitala.Prin schimbul de sange se pot transmite boli extrem de periculoase gen HIV, SIFILIS, etc.Dar din cate stiu eu riscul de a contacta o boala astfel este mai redus.CONSULTA UN SITE DE SPECIALITATE CU REFERIRE LA EDUCATIA SEXUALA SI AFLI EXACT>si ai grija ce faci si cu cine faci, , , si nu uita de prezervativ
!!!!!!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul oral
  •