In dec. nu mi-a venit menstruatia

02-01-2009
anielutza
Nu este medic/terapeut
anielutza
In luna dec. nu mi-a venit menstruatia deloc, am facut un test de sarcina pe 31 dec. si a iesit neg. desi eu si sotul meu ne dorim f mult un copil ( ultima menstruatie am avut-o pe 21 nov.). De 6 luni de cand am intrerupt anticonceptionalele nu am reusit sa raman insarcinata si am inceput sa am ciclul neregulat dar niciodata nu mi-a intarziat atat de mult ! Care sa fie problema lipsei menstruatiei in luna dec. ?
Va multumesc !
4 comentarii
0
04-01-2009, ora 12:25
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu te supara, dar daca tot au trecut sarbatorile, am sa te trag putin de urechi.Anexita netratata ca lumea este cauza infertilitatii si a dereglarilor de ciclu.Doxiciclina nu ai suportat-o, Ofloxin mi se pare ca nu l-ai luat, de Clostibegyt ai spus ca ti-e frica, tu refuzi de fapt orice tratament, invocand diverse motive, anexita ta merge bine merci inainte, netratata, si te mai miri ca nu ramai gravida.Fii serioasa si asculta medicii, urmeaza tratamentele corect, caci altfel nu te vei vindeca niciodata.Sa nu te sperii, cu cat anexita este mai veche, cu atat terapia este mai lunga.Mergi din nou la ginecolog, nu la acela care ti-a dat tratament si nu l-ai urmat, caci se va infuria, si spune-i situatia ta.Numai bine!
0
06-01-2009, ora 15:59
pisuk_17
Nu este medic/terapeut
pisuk_17
aceeasii problema am si eu..nu mia venit in luna decembrie.ultima fiind pe 10 noiembrie...am facut test de sarcina pe 28 decembrie.am fost si racita f tare...nu stiu ce sa fac..nu mia venit nici acum...ast un rasp
0
06-01-2009, ora 16:01
pisuk_17
Nu este medic/terapeut
pisuk_17
am uitat sa spun..testul de sarcina a iesit negativ...
0
07-01-2009, ora 06:34
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Mai repeta un test de sarcina si, daca iese tot negativ, mergi cu o trimitere la ginecolog pentru a vedea cauza dereglarilor de ciclu.Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: