in fiecare luna imi vine cu intarziere (2-3 zile)...

05-10-2009
zapabubu4
Nu este medic/terapeut
zapabubu4
Buna ziua...am 17 ani si mi-am inceput viata sexuala de 4 luni...am intretinut relatii sexuale de 3 ori pana acu si de fiecare data protejati...au trecut peste 2 luni jumate de cand am facut-o ultima data.Nu am avut probleme de intarziere menstruala, insa in luna aceasta nu mi-a venit si a trecut o saptamana de cand trebuia sa imi vina...reamintind faptul ca nu am mai intretinut relatii sexuale de mai bine de 2 luni jumate...crede-ti ca asa fi putut ramane insarcinata?mentionez ca imi simt burta umflata, dar asta poate fi si din cauza intarzierii ciclului...Am un ciclu neregulat zic eu, deoarece in fiecare luna in vine cu 2-3 zile intarziere...va rog sa imi spune.ti ce am sau ce ma sfatuiti sa fac, imi este teama pe langa faptul ca as putea fi insarcinata si de o boala vaginala sau altceva...multumesc mult
4 comentarii
0
05-10-2009, ora 14:32
zapabubu4
Nu este medic/terapeut
zapabubu4
va rog sa ma ajutati pt ca nu am p cine sa intreb..parintii mei sunt divortati iar mama lucreaza dincolo...va rog sa imi spuneti parerea dvs
0
05-10-2009, ora 14:39
C.Raluca
Nu este medic/terapeut
C.Raluca
datorita inceperii vietii sexuale au schimbari hormonale.. ti se schimba data menstruatiei .
Daca teai protejat corect nua i avea de ce sa ramai insarcinata..iar burtica ti se mai umfla si inainte de menstruatie cu cateva zile..

Daca esti asa nelinistita mai asteapta cateva zile si fati un test de sarcina.
0
05-10-2009, ora 14:44
zapabubu4
Nu este medic/terapeut
zapabubu4
da stiu k inaintea menstruatiei mi se mai umfla burta insa sunt foarte nelinistita de numarul zilelor de intarziere a menstruatiei, pt ca mi-a mai venit de 2 ori ciclu de la ultimu contact si a venit cam la ziua in care preconizam sa imi vina...multumesc...
0
06-10-2009, ora 18:53
alexya89
Nu este medic/terapeut
alexya89
zapabubu sati zic k ciclul poate intarzia si pe baza de stres, draga mea.Cum a zis si raluca fa un test costa maxim 10 lei si il poti lua d la orice farmacie, eu zic k 99%nai cum sa fi insarcinata, dar fa un test pt linistea ta, inceperea vietii sexuale atrage dupa sine niste schimbari hormonale(cum a zis raluca), ai rabdare si va fi bine, ok?ai grija d tine:*
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Orientarea sexuală a adolescenților
  • De ce ai menstruații neregulate și ce poți face
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Ciclul de două ori pe lună
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •