In legatura cu baiatul meu de 7 luni

18-05-2017
Ionela33
Nu este medic/terapeut
Ionela33
Buna ziua baiatul meu de 7 luni saptamana trecuta Mia facut bronsita..am fost cu el la urgenta si Mia dat antibiotic ventolin si inca un inhalator am terminat antibioticul si am mers inapoi la medic Avesta spunandumi ca baiatul e bine si sa nu imi fac probleme astazi am ajuns iara cu el la urgenta pentru ca de asenoapte de la 4 Mia vomitat tot ce a mancat isi respira foarte greu febra nu Mia facut...am ajuns la spital si mi sa zis ca nu are nimic cu toate ca respira foarte greu.singur lucru ce mi la dat sant picaturile de nas mamdanol.intrebarea mea este daca baiatul Mei respira asa de greu in continuare pot sa ai administrez ventolin daca tot asa greu sufla sau sa astept sfatul medicului.ca sa iau in casa un aerosol am nevoie de prescrierea mediculi sa imi prescribe medicamente sau cum as putea folosi aerosolul in casa va multumesc
1 comentarii
0
18-05-2017, ora 15:22
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna ziua
Din ceea ce relatati, copilul a fost declarat la 2 consulturi medicale efectuate de medici diferiti, ca fiind bine, prin urmare administrati-i picaturile nazale prescrise si asigurati-va ca ii dati lichide caldute suficiente iar aerul din camera, in care il tineti, este umidificat.
Daca nu sunteti impacata cu starea copilului adresati-va unui medic pediatru din localitatea Dvs. pt o alta opinie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum recunoști bronșita și ce măsuri trebuie să iei
  •