In legatura cu consumul de etnobotanice...

09-11-2011
TheOneAndOnlyLust
Nu este medic/terapeut
TheOneAndOnlyLust
Buna seara, as avea si eu o problema in legatura cu consumul de etnobotanice. Sunt un adolescent si locuiesc in Constanta, prima data cand am consumat etnobotanice a fost acu 1-2 ani si ceva cand am auzit de ele, in timpul verii am consumat etnobotanice si am fumat pentru prima oara hashish dupa care am facut o pauza de 2-3 luni, am avut 'norocul' de a intra iarasi in acelasi anturaj pacatos si de a consuma in continoare, pana intr-o zi cand tatal meu m-a vazut pe strada cu o ora inainte de inceperea orelor (la liceu) cu un tip mai dubios, desigur eram amandoi fumati, in acea perioada eu as puteam fi categorisit ca un fumator inrait pentru ca de o luna de cand am inceput am reusit sa trag si pe nas pentru prima data, astazi mi-au cerut o proba de urina si vroiam sa aflu daca la testul antidrog sau antidopping se pot detecta etnobotanicele..

Aceea a fost povestea pe scurt, sincer acel moment in care m-a vazut tatal meu a fost ca o palma de trezire pentru mine, m-am saturat de toate porcariile astea sincer, m-am saturat sa fiu privit cu ochi rai de catre vecini si familie ca umblu numai cu derbedei si ma voi lasa de etnobotanice, pentru ca asa vreau eu indiferent de rezultatele testului anti-drog. Am consumat etnobotanice cu aprox 1 zi inainte de a le da proba de urina. Sincer as avea nevoie de orice inafara de un nou scandal pe aceeasi veche tema, mi-am rupt legaturile cu anturajul acela, v-as fi etern recunoscator daca mi-ati putea raspunde ca sa pot dormi si eu linistit la noapte..

In legatura cu sfaturi despre droguri, in ultimele 24 de ore cred ca n-am inchis un ochi deoarece am citit nenumarate pagini despre dependenta, lucrurile pe care le-am aflat acolo au fost dea dreptrul cutremuratoare, daca stiam ca Ninja-ul de il fumam erau defapt plante cel mai probabil pline de urina de la caini s.a.m.d. amestecate cu detrartrant si clor nu m-as fi atins de ele..

Scuzatimi eventualele greseli gramaticale sau de exprimare insa sunt nedormit de ceva timp din cauza la tot ce s-a intamplat... O seara buna.

--
Best regards,
TheOneAndOnly-Lust
3 comentarii
0
10-11-2011, ora 14:43
calogeropoulis aristia
Nu este medic/terapeut
calogeropoulis aristia
Dragul meu, ai facut un pas inainte daca ai recunoscut ca ai consumat drogri. Vorbeste deschis cu parintii tai, spune-le ca ai nevoie de ajutor, ca asa si este. Singur poate ti-e mai greu sa te lasi. Nu te lasa influentat de un anturaj prost.
Mult curaj! Si sanatate!
0
10-11-2011, ora 21:23
TheOneAndOnlyLust
Nu este medic/terapeut
TheOneAndOnlyLust
De recunoscut am recunoscut intotdeuna si nu m-am ascuns, oricine ma intrebat a avut parte de povestea mea inclusiv parintii mei, insa ei stiau ca m-am lasat si eu doream sa aflu daca se vede in proba de urina, se pare ca o sa aflu cand vin analizele.

Anturajul nu m-a influentat prea tare. Sa le spun ca am nevoie de ajutor nu pot pentru ca parintii mei sunt niste oameni cu care nu am discutat nimic in viata mea, le-am promis demult ca ma las insa n-am avut si sincer nici acu nu am nici un motiv.

De lasat, sincer m-am lasat de fumat tigari si am continuat sa fumez etnobotanice ca sa va faceti o idee, desigur nu fumam in acea perioada (etno) mai mult de o data sau de doua ori la o sapt doua.

Nu consider ca fac un pas inainte pentru ca am 'recunoscut' ca am consumat droguri, pot spune ca ma aflu in acelasi loc din care am plecat din mai multe motive. Unul ar fi ca pe internet pot spune orice fara sa ma gandesc la consecinte care vor avea un impact asupra mea.

Spre final as vrea sa dau un sfat tuturor : Nu intrati in lumea drogurilor, suntem deja prea multi.

-
Best regards,
TheOneAndOnlyLust
0
19-11-2011, ora 11:20
Cheyenne
Nu este medic/terapeut
Cheyenne
E foarte grav daca nu te poti lasa de ele. Chimicalele astea iti distrug organismul in totalitate. Trebuie sa ai vointa si sa te lasi de asa ceva.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: