in legatura cu masturbarea

11-02-2012
mihaiionut
Nu este medic/terapeut
mihaiionut
Salutare!!am mai postat un topic pe forumul acesta si va multumesc pt sfaturi..acum am o alta problema..nu stiu ce e cu mn..ma masturbez zilnic..mi se pare ca am devenit obsedat de asta.. am incercat sa evit..sa nu mai fac asta dar efectiv nu pot..daca nu o fac mi se scoala din nimic..dimineata cand ma trezesc e in stare de erectie..si nu numai dimineata..mai mereu..deci..daca nu o fac mi se scoala mereu chiar si la o mica atingere..nush ce sa fac sa scap de acest obicei..nu pot sta fara sa ma masturbez deoarece mi se scoala mereu si e jenant..:( ajutati-ma pls cu un sfat..cum as putea scapa de asta...multumesc anticipat
2 comentarii
0
13-02-2012, ora 08:28
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Erecţia matinală este normală şi este semn de sănătate. Erecţiile din timpul zilei pot fi manifestarea unei afecţiuni, numită priapism. În mod specific, în priapism există erecţii care durează cu orele şi sunt supărătoare, chiar dureroase. Sunt fără legătură cu stimuli mecanici sau cu gânduri impure. Dacă acesta e cazul dv, atunci e bine să vă adresaţi medicului dv. Dar mai probabil e vorba de erecţii cauzate de impuritatea gândurilor. Acestea au cauză spirituală şi, dacă acesta e cazul dv, nu medicul, ci preotul dv are competenţă în a vă ajuta.
0
13-02-2012, ora 09:12
mihaiionut
Nu este medic/terapeut
mihaiionut
Multumesc mult domnule doctor pt sfaturi..sper sa gasesc un mod care sa ma impiedice sa ma masturbez si sa nu mai am aceasta prblema cu erectia :)..multumesc anticipat..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Masturbarea la barbati
  • Mituri despre masturbare
  •