in urma cu doi ani am inceput sa am probleme cu ochii

13-02-2007
alin&micu
Nu este medic/terapeut
alin&micu
sunt alin micu, in urma cu doi ani am inceput sa am probleme cu ochii.Primul a fost stangul, acum si dreptul.In interior, de desubt de piele de-a lungul ochilor mai mult in partea de jos imi apare ca un fir de ata de culoare transparenta, o secretie suparatoare care la clipire se muta dar ramane pe suprafata ochiului, greu de eliminat/curatat/exceptie cand sunt in preajma unei toalete unde ma pot spala.Am mancarimi, uneori intepaturi, ma inrosesc repede la ochi in special la curent ;vant;aer conditionat;uneori simt o senzatie ca si cum as avea nisip in ochi.Pleoapele sunt umflate uneori dimineata dar revine" la normal dupa aprox.una ora.Nu stiu daca are legatura una cu alta, nu stiu daca e normal sa fie asa, , , , apelez la dumneavoastra pt ajutor si orice sugestie e bine venita.va multumesc
2 comentarii
0
03-03-2007, ora 00:00
pascuavram
Nu este medic/terapeut
pascuavram
in problema ochilor te poate ajuta prof.conf. MONICA POP de la CLINICA DE OFTALMOLOGIE BUC> are emisiuni la tv.
probabil ai o conjuctivita care recidiveza pe fod alergic.
cauta pa net si vei gasi date de contact a d-nei MONICA POP.
0
21-03-2007, ora 00:00
cosmina16
Nu este medic/terapeut
cosmina16
am 16 ani si mostenesc e la mama chestia ca mi se lipeste pleoapa de ochii...si imi obosesc repede ochii...dar vad foarte bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • 7 pași pentru sănătatea ochilor
  • Curiozitate: cum cresc ochii?
  • Moduri în care îți poți strica ochii
  • Cum îți strici ochii - cele mai frecvente situații și obiceiuri
  •