In urma cu vreo 7 luni simteam ceva in gat mereu, mai ales cand dormeam

24-09-2012
valentina_25
Nu este medic/terapeut
valentina_25
Buna ziua.am o problema nu stiu catde grava dar numai inteleg nimic.mi-ati fii de mare ajutor daca in curand ma-r lamuri cineva si as scapa de aceasta problema.in urma cu vreo 7 luni simteam ceva in gat mereu, mai ales cand dormeam ramaneam fara aer, nu puteam respira bine si madurea cand inghiteam flegma.am fost la 2 doctori in Galati unul a zis ca e de operatie dar nu mi-a zis ce e si nu ma-m lasat asa in voia sortii, al doilea mi-a facut si raze si spune ca am noduli, aceasta doctorita mi-a dat sa fac penicilina o luna si un tratament mi-a zis ca o sa treaca in vreo 6 luni.acum au trecut 8 luni si tot o simt acolo si la fel de mare.mi-a zis k e si glanda tiroida dar inca nu e in stadiu avansat.Ce sa fac indrumatima dumneavoatra va rog.Din cauza ca numai suport durerea plang meru, ma ingrijorez ca nu stiu ce este si as vrea tare mult din suflet va rog sa ma ajutati.Eu am bagat un deget pe gat si ajung la ea pentru ca numai suport atata durere de atata timp si ajung la ea si pare a fi o bucata de carne maijos putin de omulet care nu cade de acolos ta lipita, am incercat cu albastru de metil, am inpins asa putin in ea ca nu pot asa mult, nu stiu ce sa mai fac.toti care lezic din jurul meu nu ma cred atat imi doresc sa simta si ei ce simt eu ca eu una numai pot.Va rog ajutatima ce este.astept urgent raspunsul dumneavoatra va rog.multumesc mult.o zi buna
6 comentarii
0
24-09-2012, ora 21:03
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
faci cateva pize cu faringele.. unde sa se vada si amigdalele si peretele posterior a faringelui
atasezi pozele pe mail
0
25-09-2012, ora 13:23
valentina_25
Nu este medic/terapeut
valentina_25
buna ziua.multumesc foarte mult ca doritisa ma ajutati dar nu intelg cum sa fac poze eu am niste radiogrfii facute vi le trimit pe acelea sau fac eu poze pur si simplu imi cer scuze.o zi buna
0
25-09-2012, ora 21:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pe radiografii se vad oasele... nici decum amigdalele..
pozele se fc cu gura des hisa...ca la un consult orl...unde se vad amigdalele...
0
26-09-2012, ora 11:19
valentina_25
Nu este medic/terapeut
valentina_25
Buna ziua.vroiam sa spun ca mi-a facutradiografii la gat si m-i sa spus ca se vad niste noduli care zice dansa ca ar fi noduli tiroidieni dar va trimit si niste poze facute de mine.multumesc si ma scuzati.
0
26-09-2012, ora 13:14
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
am vazut pozele
am scris raspuns
e nevoie de consult si investigatii la gastrologie
citeste tot ce am scris aici la capitolul faringita iritativa din cauza refluxului gastric.. e valabil regimul si tratamentul local
0
26-09-2012, ora 13:37
valentina_25
Nu este medic/terapeut
valentina_25
ok multumesc foarte mult am sa ma duc la un consult si la gastrologie sa vedem ce spune.dar in orice caz nu este de operati nu ca p mine asta ma nelinisteste.o zi buna
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.